Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 1-1,5 éves koráig nem...

Ha 1-1,5 éves koráig nem nagyon vagyunk gyerektársaságban, sokkal nehezebb lesz a beilleszkedés az oviba?

Figyelt kérdés

Nehezebb az ovis beilleszkedés, ha kimarad a bölcsi?

Antiszociálisabbak azok a gyerekek akik kiskorukban kevés korukbelivel vannak körülvéve?


2010. febr. 9. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:

A lányaim ikrek,bölcsibe nem jártak-bár van két nagyobb testvérük-.Mivel ikrek,sosem voltak "rászorulva" más gyerekek társaságára-nem tudom jobban megfogalmazni,arra gondolok,h nekik nem kell más,ha nem akarnak egyedül játszani,mert mindig van társaságuk-,és nem is voltak hajlandók másokkal játszani a játszótéren sem.Nem jártunk játszóházba,zenebölcsibe,ringatóba,hasonló helyekre,mert itt nincs túl sok lehetőség ilyesmire.3,5 évesen kerültek oviba,vegyes csoport,és szinte azonnal sikerült beilleszkedniük,nagyon jól érzik magukat,túlnyomórészt nem egymással,hanem a többiekkel játszanak,az óvónénik el vannak képedve,h mindenben részt akarnak venni, a nagyobbaknak való barkácsoláson is:),boldogan szerepelnek,csinálnak mindent.

Én féltem,h sikerül-e nekik,főleg az ikerség miatt,és amúgy sem túl barátságosak az idegenekkel-nem hajlandók szóba állni idegen nénikkel,bácsikkal,vagy mérges arcot vágnak:)),vagy egyszerűen elfordítják a fejüket:))-,de gond nélkül sikerült.

2010. febr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 fotucsok ***** válasza:
Én csak más tapasztalatát tudom, de azt mondják, hogy aki bölcsibe jár, annak az ovi nem akadály, de akinél kimarad, és gyerektársaság sincs, annak nehéz lesz az ovi. Bár szerintem gyerekfüggő is, de én vinném társaságba a babát, már csak azért is, mert később neki lesz jobb, ha társasági ember válik belőle és könnyebben is tudja nélkülözni anyukáját.
2010. febr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy igazán ovis kortól kell, hogy társaságban legyen a gyerek. Sokan nem adták be régebben csak nagycsoportba, de szerintem az már túlzás. Viszont a bölcsit korainak tartom(persze ha muszáj az más). Az ismerőseim között legtöbben az ovival kezdték a nagyobb társaságba szoktatást, egyikükkel sem volt baj a beilleszkedést illetően.
2010. febr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen gyerekfüggő.

Van olyan gyerek, akit vihetsz társaságba, akkor is csak az öledben ül, nem hajlandó a gyerekekkel foglalkozni. Az én kislányom ilyen volt. 2 hónappal múlt 2 éves, amikor bölcsis lett, de csak 1,5 hónapot jártunk, aztán kiírattam, mert 1 hónapig beteg volt. (minden péntekre meggyógyult, aztán vasárnap éjszaka belázasodott)

2,5 évesen írattam oviba, nem könnyen, de kb 2 hónap alatt teljesen beszokott.


Úgyhogy szerintem teljesen gyerek és természetesen óvónő függő a dolog!

2010. febr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!