Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodakezdő 3 éves gyerekek...

Óvodakezdő 3 éves gyerekek anyukái, várjátok már az óvodakezdést? Én már nagyon izgulok, ti is féltek kicsit milyen lesz az óvodai beilleszkedés?

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Én csak visszafelé tudok emlékezni, mert nagy lányom most járta az első évet.

Nekünk derült égből villámcsapás volt, mert a kis húga miatt nem vették fel sem az államiba, sem az egyháziba, amik a környékünkön vannak, majd szeptember közepén telefonáltak, hogy ürült egy hely, és októbertől mehet. Hát lett izgalom bőven.

Alapból optimista voltam, és ezt próbáltam is sugározni a lányom felé, aki nagyon várta. Sokat meséltem neki arról, hogy milyen volt nekem az ovi annak idején (elég sok mindenre emlékszem)

A beszoktatás nekem talán nehezebb volt, mint neki. Ott szembesültem vele, hogy akkor itt hagyom a lányomat, és órákig nem tudom, mi történik vele.

Szerencsére nagyon szerette.

Októbertől márciusig nagyon sokszor volt beteg, így ez nehezen telt, de utána már az is jó volt. Vegyes csoportba jár, és nagyon szereti.


Valahogy most megint izgulok, mert most már bent is fog aludni...

Viszont a kicsim meg most kezdi a bölcsit, szóval izgulok duplán... :o)

2011. aug. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
jaj én nagyon izgulok,eleve nem vagyok optimista természet.Ő ott fog aludni,mert év végén érkezik a tesója és nehéz lenne délben érte mennem.Nem egy közösségi gyerek,bár ezen a nyáron sokat változott.Betegségektől is tartok,de remélem jó lesz mind kettőnknek egy idő után.
2011. aug. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az enyém is most fogja kezdeni az ovit. nagyon izgulok. szerintem nekem nehezebb lesz az elválás...
2011. aug. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én még úgy is izgulok, hogy nekem bölcsis volt. Hiába mi anyukák már csak ilyenek vagyunk.
2011. aug. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon izgulok, a lányom kevésbé. Holnap megyünk megismerkedni az ovival. Én már a holnapi nap miatt is izgulok. A lányom csak annyit kérdezett, hogy van ott hinta és csúzda? :)))
2011. aug. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 ava87 ***** válasza:

Én már nagyon várom :) Izgulni nem izgulok, mivel előtte két évig bölcsis volt a fiam, azt is nagyon szerette, pikk-pakk beszokott.

Most meg már 4 hete nincs bölcsi, ovi meg majd augusztus legvégétől lesz, de már látom, hogy nagyon hiányzik neki a társaság (itt sajnos a környéken nem nagyon vannak kisgyerekek, meg nem is ismerünk még itt senkit), hát szóval eléggé unatkozik már.

Remélem majd az ovit is szeretni fogja és ott is sok barátocskája lesz :) Szerencsére nagyon barátkozós, ebből nem hinném, hogy gond lesz.

2011. aug. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az én kislányom is nagyon barátkozós.Csak egy kicsit írigy a játékaira, de mondtuk neki, hogy az oviban mindeki játszhat a játékokkal, meg kell osztani másokkal.Ez egy kicsit fura neki, mert nincs még tesója,és eddig nem kellett osztozkodnia semmin.Szereti a gyerekeket, ha valahol utcán bárhol megyünk, még a babakocsikat is megállította néha, hogy megnézze a babát.Szóval nem szégyenlős talpraesett,de azért persze, hogy féltem, hogy sikerül e beilleszkedni, meg, hogy szerezzen sok barátot akikkel jól érzi magát.
2011. aug. 7. 18:30
 8/8 ava87 ***** válasza:
Hát pont erre jó terep az ovi, hogy megtanulja, hogy nem minden az övé :) Szerintem ezzel nem lesz gond :)
2011. aug. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!