Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pusziundoros gyerek?

Pusziundoros gyerek?

Figyelt kérdés

Nagyon kiegyensúlyozott személyiség, de mióta képes verbálisan kifejezni magát, undorodik a puszitól.

Se mi, szülők, se nagyszülők, se az ovis barátai, senki. Pedig nagyon szociális típus, az ölelést például szereti.


Nem tudjuk hova tenni ezt. Egyszer viccből "megfenyegettük", hogy megpusziljuk, ha nem csinál meg valamit - azonnal csinálta.


Nagyon-nagyon ritkán ad puszit, még ritkábban fogad el. Olyankor pezsgőt bontunk, de kb havi egy-két alkalom ilyen.

Jelezhet ez bármit, vagy csak ilyen alkat?


2018. jan. 8. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam az öleléssel van így. Bár babaként is jobban értékelte, ha lefekszek vagy leülök mellé a földre (ha nem tettem mondjuk egyedül nem is volt el), minthogy sokáig a kezemben legyen. Ő ilyen. A puszikat se díjazza annyira. Igaz ő még csak 2,5 éves de ha születése óta ilyen, nem hinném, hogy ez változni fog. Én nem aggódok emiatt.
2018. jan. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
Nem zaklatta valaki? Vagy esetleg nem adott neki puszit olyan rokon/ismerős, akinek büdös a pofája, vagy szúr, vagy ilyesmi?
2018. jan. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem zaklatták. 3 éves.

Az apja néha borostás, az én apám szakállas.

De nem ez a baja, hanem szerinte a puszi "nyálas és fúúúj".

2018. jan. 8. 22:26
 4/14 A kérdező kommentje:

Egyébként közös pohárból sem iszik, vagy olyan ételt se fogad el, amibe előzőleg beleharaptunk, vagy az ajkunkhoz érintettünk, hogy nem túl forró-e.

Mindnél az a kifogás, hogy "nyálas".


Mondjuk mindkét nagyanyja azt mesélte, hogy ők is ilyenek voltak és a mai napig mérsékelt mennyiségben fogadják el a fizikai közeledést. Anyám engem se puszilgatott, apám annál inkább. Én puszibarát típus vagyok, a férjem is.


Ne tudjátok meg, mennyire irigykedtünk a szüleim kutyájára, amikor kapott tőle egy puszit a fejére... :/

2018. jan. 8. 22:28
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőszakoljátok ki! Azzal csak elmélyítitek az undort. Joga van a privat szférájához. Van akit gyerekként is zavar a nyál, szájszag, vagy túl közeli testkontakt. Tiszteld meg annyival hogy hagyod a témát.
2018. jan. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A fiam sem szerette. Ha kapott egy puszi, rögtön letörölte az arcát. A lányom megh nem is adott. Normális felnőtt lett belőlük.
2018. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem erőltetjük, csak belül rosszul esik. Tiszteletben tartjuk.

Érdekes, hogy a csikizést, csiklandós helyek harapdálását viszont kiköveteli napi szinten. Még a nyakán is, valamiért az arca "szent és érinthetetlen".

Puszit olyankor tudunk kis "manipulációval" kicsalni, ha feltűnően puszilgatjuk egymást az apjával - nem csók, puszi. Akkor jön és csatlakozik.

2018. jan. 8. 22:33
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

#7: ez nálunk is így van. :D csikizni kell, meg a hasát a számmal fújni is kell, követeli :D

1-es

2018. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Én is ilyen vagyok. Annyit változott, hogy a fiamtól szeretek kapni, de senki mástól nem. Enni és inni is max a fiam után szoktam.
2018. jan. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hagyd rá hátha változik majd.De semmiképp nw fenyegesd puszival.
2018. jan. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!