Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek 2ev korkülönbséggel...

Akiknek 2ev korkülönbséggel született babajuk! Segitenetek mire számítsak?

Figyelt kérdés

Kis lakásban élünk, egyelőre nem engedhetünk meg magunknak nagyobbat. Úgy tervezzük h ebben a 2szobas lakásban kezdjük felnevelni őket. Félek ha kimozditanank az eddigi környezetebol, az tovább nehezítené az új jövevény és a figyelnünk megoszlásának elfogadását.


A mostani felállás h kint nappali, bent egy háló, itt van velünk a Bambink.

Többnyire már atalussza az éjszakát... vagyis: leginkább hajnal 5-6korul kel csak, majd alszik tovább 7-8ig.

Ha érkezik a MiniBambi,úgy gondoltam veszünk egy babaobolt, amit majd esetleg néha kigorditek a nappaliba. 55nmen kintről is hamar behallatszik, ha ébred, de talán a nagyobb nem ébred meg ra.


Van esetleg aki hasonlóan kis lakásban 2ev korkülönbséggel nevel két gyerkőcöt?


Minden tapasztalatot szívesen olvasok!

Előre is köszönöm!


Egy másfél éves anyukája :)



#alvás #baba #altatás #egy szoba.
2018. jan. 9. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Őzikét tartotok a lakásban? Azokat hívják Bambinak.

A gyerekszobába betehe4ted a két gyerekágyat, a nagyobb nem fog felébredni a kicsi sírására. Legalábbis nálunk aludt nyugodtan.

2018. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mi így becezzuk :)

... Kedves Első! Neked is 2ev a különbség?

2018. jan. 9. 22:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 21 hónap korkülönbség van.Nekünk is elég kicsi a ház. A kicsi 8 hónapos koráig velünk volt egy szobába, utána raktuk át a tesóhoz(jövő hónapban lesz 3 éves a nagy). Mi használunk bébiőrt, szóval ha felébred a kicsi egyből észrevesszük így a nagy nem kel fel rá. Ha a kicsi alszik napközben a nagy nálunk játszik.
2018. jan. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Nekunk masfel ev a korkulonbseg. Most jon a harmadik es csak 30 nm-en eluk albiban. Egyenlore. Semmi gond nem volt mindent megoldottunk.
2018. jan. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!!!


Kedves 4.

Megoldottatok mindent, de hoooogy? :)

Egy szobában birtak aludni a babák? Sirasra nem keltek a nagyobbak?


Ha Igen, te hogy bírtad?

Mikorra rendeződött az alvás?

2018. jan. 10. 11:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi is 4- en vagyunk egy szobában (2 gyerek, 21hó különbség), de nem volt ebből gond. A nagy 2 hós korától átaludta az éjszakát, ez nem változott a kicsi születésével sem. A kicsi viszont kelt 3 éves koráig minden éjjel, de az sem zavarta a nagyot, bár ő nem sírva ébredt és nem is hangoskodott amíg fönt volt.

Ja és lefekvéskor még most is mindig összebújnak egy kicsit :) majd meglátod milyen " jól működnek" a tesók, nagyon édesek lesznek :)

2018. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves 6.

Igy legyen :) Ámen

2018. jan. 10. 21:23
 8/9 anonim ***** válasza:

4es vagyok na csodalkozom h nem lettem durvan lepontozva.. sajat lakas folyamatban..

Na szoval en is emiatt aggodtam h majd zavarni fog minket meg a ket gyerek egymast h igy ossze vagyunk zarva egy szobaba. Aztan semmi baj nem volt. Sot kepzeld el hogy mikor a kicsi beteg volt es porszivozni kellett az orrat akkor kiporszivoztam neki eleg hangos volt de a nagyobb gyerekem fel se ebredt ra.. ha elegge le van farasztva aznap ami napi egy setat jelent mar alszik rendesen. A kicsi magatol alszik szuletese ota, berakom a kisagyba a kakaojaval a cumisuvegben es elalszik, a nagy gyerekem meg mellettem alszik el mivel o még nem akar egyedul ilyen anyas. Aztan jon este keson a ferjem es mi is lefekszunk aludni akkor mar a kisrbb zajokra nem ebrednek fel a gyerekek meg a tv-zesre. Ami baj az egy szobaval hogyha ferjem koran er haza mielott lefektetem oket akkor nem tudunk tvzni meg semmi, tok sotetben kell lenni h elaludjanak. Aztan ha elaludtak van h visszakapcsoljuk..

Ami bajos volt illetve nem bajos csak turelmet igenylo az az elindulas itthonrol ket gyerekkel. Egy ora keszulodes.. mostmar rutinom van ugyhogy haromnegyed ora. Ikerkocsival viszem oket de a nagy mar tud rendesen setalni ket es fel evesen igy a kicsit egyke kocsiban viszem sokszor.

2018. jan. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Fuhhh, köszi!!

Remélem nálunk sem lesz gond, megprobaljuk :) nincs mit tenni...


Bár a nagy már nem cicizik, de a pici valószínűleg azzal kezd. Meglatjuk


Ti honnan látjátok h le vagytok pontozva???

2018. jan. 12. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!