Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért akkora nagy büszkeség...

Miért akkora nagy büszkeség korán letenni a babakocsit?

Figyelt kérdés

"már 1 évesen elraktuk" - és mentetek helyette autóval, szülőkaros triciklivel, bicikliülést használva, ssc-vel... vagy csak 100 méteres körben lézengve. De a babakocsit elrakta, veri a mellét, tapsoljunk hozzá! :)


A babakocsi csak egy eszköz, ami megkönnyíti a szülők életét és teljesen természetes, hogy amíg a gyerek kicsi valahogy szállítani kell, mert még egyáltalán nem jár (az átlag 15 hónaposan teszi meg az első lépéseit, nem 1 év alatt) vagy nem bír eleget, hogy célirányosan és tempósan legyalogoljon pl.: egy bevásárlókörutat 2-3 évesen.


Miért "ciki" akkor pont a babakocsi, a többi eszköz meg nem?

Vagy mitől jobb kézben cipelni a 15 kilós fenekét, ha kidőlt vagy hogy el ne tapossák a 80-90 centis magasságát a tömött buszon?

Vagy a félig alvó gyereket végigrángatni korán reggel a bölcsiig?

A láza gyereket az orvosig?


2018. jan. 11. 07:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
nem értem én se. a fiam 16 hónapos volt amikor új babakocsit vettünk a régi 3:1 nagy, nehéz helyett. ha nem lenne, nem tudom hogyan jutnánk el bárhova. általában időre megyünk pl orvoshoz, és arra olyankor nincs idő, hogy megálljunk és megvárjam amíg az összes követ meg minden szart felszed a földről. amúgy is idegesít a tökölés ha sietünk. a kertben meg a játszón csinálja nyugodtan, de ne akkor, amikor menni kell valahova. ha meg nagybevásárlás van, akkor meg nem várhatom el a másfél évesemtől, hogy 3-4 órát sétáljon, még akkor se ha 10 hónapos kora óta jár, én is bővel elfáradok benne, nem hogy ő. szóval nem értem én se, szerintem semmivel nem vagy jobb anya mert az 1 évesedet már sétára kényszeríted minden alakalommal. ami nem tetszik az amikor még a 4-5 éveseket is babakocsiban tolják, mert lusták sétálni. az gáz.
2018. jan. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi 13 hónapig babakocsiztunk, de nem vertem emiatt a mellem. Igazából sose hallottam még ilyet, hogy erre büszkének kellene lenne. Egyszerűen nem bírtam benne tartani a gyerkőcöt, kiszabadult az 5pontos csatiból, pedig jó lett volna néha használni.
2018. jan. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

15 honapos oltasra vittem utoljara babakocsival. De sosem vertem a mellem miatta. Az oka, hogy leraktuk: Játszótér közel van, annyit tudott sétálni. Orvoshoz csak az oltasra kellett menni, de oda már vagy motorral vagy futóbicajjal jött. 15 hónapos kora óta motorozik. Boltba a Lidlbe járunk, nincs messze, átsétálunk, ott meg a kosárban ül. Ha a városba mentünk, tömegközlekedés a szánkba, ott sem mentünk millió helyre vele, vagy max ha az apja is jött, ő vette a nyakába. Igazából azért raktam el, mert nekünk tényleg felesleges volt. Motoron és bicajon kívül nincs más jármű, amin jön. Se nagy bicikli, se hordozás, se ölbe, se tricikli. 13 hónaposan indult el, ahhoz képest hamar tudott motorozni. Ahová meg autóval megyünk(csak a férjem vezet) oda nem viszünk plusz babakocsit, kicsi az autó is. De most nagyon beteg volt, egyedül voltam vele, egyértelmű hogy elővettem a babakocsit, hiszen másképp nem tudtam volna elvinni az orvoshoz. Nem éreztem cikinek. De az se mindegy hol élsz, itt nem arra gondolok, hogy falu vagy város, hanem hogy pont ott vannak e elérhető közelségben ahová járni szoktatok.

Mondjuk én az 50+ os korosztalynal vettem észre, hogy beleszolnak mindenbe.. PL Ilyen nagy gyereknek minek a babakocsi, cumi... kutyafüle

2018. jan. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván nem mindenki "veri erre a mellét", de én is tapasztalom ezt a jelenséget mind a való életben, mind internetes platformokon (többek közt itt gyakorin is)


Nem tudom egyébként, hogy mi az oka, szerintem is sokkal rosszabb, amikor valaki kb szó szerint rángatja maga után a menni alig bíró totyogóját. Mi még 3 évesen is babakocsiztunk néha, egyszerűen így volt a legkényelmesebb mindenkinek.

2018. jan. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Akkor én vagyok a másik véglet. A nagyobbik fiamnál úgy 2 és fél évesen, majdnem 3 évesen raktuk el a babakocsit, akkortájt a Mammut környékén laktunk, egy könnyű sportkocsink volt, sokat barangoltunk(Margitsziget,Vérmező) vagy fogassal fel a hegyre. A kisebbik "speckó" gyerekemmel már vidéken, közel 4 éves koráig babakocsiztunk. Koraszülött volt, megkésett mozgásfejlódés ecetera, speciális bölcsödébe járt(igen, még 4 évesen is bölcsibe) és mivel messze volt és busszal is körülményes babakocsival hordtam, vagy biciklis ülésben, ha jó idő volt. A kívülről makk egészségesnek tűnő gyerekem bámulták épp eleget a kocsiban, de pont nem érdekelt. Vásárolni is egyszerűbb volt, ha muszáj volt vinnem és az aljába minden befért. Ez amúgy egy felfújható 3 kerekű monstrum volt, fékezhető karokkal, terepre is való, sokat kirándultunk vele és a tankakadályon is átment volna. Még 5 évesen is belefért kényelmesen, mikor elajándékoztam, de mondom, úgy 4 éves korig használtam, azt meg nem álltam neki elmagyarázni sosem az értetlenkedőknek, hogy miért. Autizmussal él a fiam (akkortájt diagnosztizálták), már iskolába jár (EGYMI-be pontosabban), néha még mindig rémálom vele a közlekedés és visszasírom a babakocsis időszakot.
2018. jan. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem ezt, mindenki használja addig, amíg neki kényelmes, praktikus és gyereknek is megfelel.
2018. jan. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

Nem látom hol veri itt a mellét a 2-es válaszoló. Ugyanis tőle idéztél.

Itt a szánalmas te vagy. https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..

2018. jan. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
45%
Én ilyet még nem hallottam, hogy ciki lenne, biztos én vagyok lemaradva... A fiam 13 hónaposan kikérte magának, hogy babakocsiba üljön, nehéz is volt vele bárhova menni, bárcsak tovább megült volna benne. Lányom 2 évesen ült babakocsiban utoljára, ő addig minden probléma nélkül ült benne, 2 éves kora után már én nem láttam szükségét. Nálunk van aki a 3 évest is abban viszi oviba, neki így könnyű ha gyalog akar menni. Én őt sem nézem le érte.
2018. jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

7-es, találtál valakit, aki pont ma mond ilyet, és akkor már rögtön tőle idéztem? Mellé!


Egy időben napi szinten kaptuk a beszólásokat (az elsőt a gyerek 8 hónapos korában), természetesen mindenféle magyarázat nélkül, bezzegelős stílusban. Egy időben fájt (megkésett mozgásfejlődésű), utána már nagy ívben, de mindig motoszkált, hogy megtudjam, miért is érzik azt, hogy nem helyénvaló egy egészséges gyereknek a babakocsiban ülnie.


Mivel itt a gyakorin is rengetegszer olvastam, azokat az anyukákat szólítottam volna meg, hogy ha már szemtől szemben nem megy, itt mondják el!

2018. jan. 11. 10:50
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy ciki. Én gyűlöltem a babakocsit, ezért ahol lehetett elkerültem a használatát, de persze volt, hogy muszáj volt használni.

Megőrültem tőle, hogy másokra vagyok utalva, minden lépcsősornál, ajtónál stb.

2018. jan. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!