Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért akkora nagy büszkeség...

Miért akkora nagy büszkeség korán letenni a babakocsit?

Figyelt kérdés

"már 1 évesen elraktuk" - és mentetek helyette autóval, szülőkaros triciklivel, bicikliülést használva, ssc-vel... vagy csak 100 méteres körben lézengve. De a babakocsit elrakta, veri a mellét, tapsoljunk hozzá! :)


A babakocsi csak egy eszköz, ami megkönnyíti a szülők életét és teljesen természetes, hogy amíg a gyerek kicsi valahogy szállítani kell, mert még egyáltalán nem jár (az átlag 15 hónaposan teszi meg az első lépéseit, nem 1 év alatt) vagy nem bír eleget, hogy célirányosan és tempósan legyalogoljon pl.: egy bevásárlókörutat 2-3 évesen.


Miért "ciki" akkor pont a babakocsi, a többi eszköz meg nem?

Vagy mitől jobb kézben cipelni a 15 kilós fenekét, ha kidőlt vagy hogy el ne tapossák a 80-90 centis magasságát a tömött buszon?

Vagy a félig alvó gyereket végigrángatni korán reggel a bölcsiig?

A láza gyereket az orvosig?


2018. jan. 11. 07:59
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Mai termés: összefutottam az egyik ismerős anyukával, aki minden bevezető nélkül nekem kezdett el szabatkozni, hogy miért babakocsival jöttek (mi nem azzal voltunk), holott abszolút semmi oka nem volt a magyarázkodásra.

Tudja hogy nem vagyok ellene, fiatalabb is a gyereke...

Amikor rákérdeztem, kibukott belőle, hogy a boltból jönnek és ott szóltak be neki, hogy miért kötözi le a nagy gyerekét a kocsiba (1,5 múlt).

2018. jan. 11. 13:23
 12/18 anonim ***** válasza:
Mindenki addig használja amig neki és a gyereknek is kényelmes. Én elő se vettem, mert hordozom. Hidd el emiatt sokkal többet kapok mint az aki 1 éves kora után is babakocsiztat. Ha nekik kényelmesebb tolja kocsiban, ha 1 évesen elteszi elteszi. Ezen kár ,,bosszankodni". Szerintem is kényelmesebb a kocsi mint a tricikli... De a hordozás (nekem) mégkönnyebb.
2018. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
55%

Helyén kell tudni kezelni az ilyen beszólásokat. Aki megkérdezi, miért van babakocsiban a 8 hónapos, az saját magát minősíti. Aki be akar szólni valamiért, az be is fog. Nyugodtan veheted személyeskedésnek.

Most felesleges volt beszólni a másik tábornak.

2018. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

13, miféle másik tábornak szóltam be? Csak azokat szólítottam meg, akik verik a mellüket, másokat szidnak.


Azokat, akik pl.: megjegyzést tesznek a kocsira, utána pedig látod, hogy miután elváltatok, máris cipeli a gyereket mert az ő bezzeggyereke addig bírta a sétát, anyuka pedig inkább meggebed a 2 éves súlya alatt, de elő nem venné az "1 évesen már elraktuk"-babakocsit.


Ha szerinted minden anyuka ilyen, aki korán elrakta vagy egyáltalán nem használt, csak magadat minősíted. Én sehol sem állítottam.


12, én is hordoztam, ismerős az a szituáció is.

2018. jan. 11. 14:37
 15/18 anonim ***** válasza:
55%
De ki veri a mellét? Az az egy példád volt szóról szóra, amit belinkeltem. És letagadtad. Ki más veri még??
2018. jan. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Szórol szóra... annyira különleges mondat, fogalmazás, hogy tényleg csak egy ember mondhat ilyet...


Tessék, szemezgess. Rengeteg ilyet behoz a kereső:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..

2018. jan. 11. 17:15
 17/18 anonim ***** válasza:
65%

Az elso gyerek 13 hosan az istenert nem ult bele a kocsiba.az ures kocsit toltam magam elott,ugymond kapaszkodonak mert a masodikkal voltam terhes es irto havas,hideg tel volt.minden le volt fagyva par hetig.

A masodik szinten ekkoruli korban hagyta el a babakocsit.de ok onnantol kezdve setaltak vagy motoroztak mint a kisangyal.nem igazan cipeltem oket.probalkoztak ok parszor,de nem engedtem.inkabb hagytam ulni a foldon 5 percet.

Viszont most a 3.,na hat o aztan szornyen lusta.22 honapos de 10m-nel tobbet nem setal.utana mar jon es kapaszkodik felfele.vele el sem indulok meg most sem kocsi nelkul.

Jo meretes gyerek,14 kilo es 95centi magas.sokan nezik ovis korunak,igy kapok csunyan nezest is.de kb lec@rom.akinek nem tetszik cipelheti helyettem a feneket a bevasarlassal egyutt.

Eleg messze van tolunk ertelmes bolt,kenyelmesen setalva (felnottnek)20 perc.ez gyerekkel boven tobb mint egy ora oda,aztan rohangalas a boltban utana,utana meg egy ora vissza...ahhh,nincs az az isten,hogy en ezt 1-2 naponta barki kedveert vegigcsinaljam.

Felolem aztan verheti barki a mellet.orulok neki,hogy olyan a gyereke es slusz.

En se vertem anno a nagyoknal.pedig egy szavam sem lehetett rajuk akkoriban.

2018. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..


2-es válasz. Babakocsi ciki neki, szülőkaros tricikli nem.

2018. jan. 13. 02:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!