Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor jön el az az idő,...

Mikor jön el az az idő, amikor egyedül lehet hagyni a gyereket a szobában, és nem csinál rosszaságot?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy elmegyek a konyhába főzni, a gyerek meg nem issza meg a tisztítószert, nem rántja le a vasalót, nem mászik ki az ablakon, ilyenek. Persze mivel most még kicsi, ezért nem hagyok elől se tisztítószert se forró vasalót, az ablakon is gyerekzár van, csak érdeklődöm, hogy mikorra lesznek erre érettek.
2018. jan. 12. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
6-7 évesen kb. Nem azt mondom, hogy eddig minden lépésüket figyelni kell, de egy négy-öt éves még elég sok mindenre képes...
2018. jan. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jan. 12. 10:36
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

3 évesem és 8 hónaposom van.


A nagy simán maradhat az emeleten (gyerekszoba, mi hálónk, nappali, fürdő), nincs semmi, amivel gond lehetne. A vegyszereket soha nem dugdostam, tudja, hogy mi az és hogy miért nem nyúlhat hozzá. Rövidebb időre a kicsit is rábízhatom.


A földszinten többször rájuk pillantok és a kicsit szem előtt tartom, de a nagy itt is tudja, hogy mit lehet és mit nem.

2018. jan. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
A 2,5 évest én már egy ideje bent merem hagyni, de semmihez nem fér hozzá, amivel kárt tehet magában, vagy ami értékes. Pár percenként nyilván ránézek, mit csinál, hát, van néha meglepetés, hogy kirámolva a zoknisfiók stb., de ez nem olyan gáz, ezzel megbékélek még :D
2018. jan. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
2,5 évesemet pár percre magára lehet hagyni, persze értelemszerűen a veszélyes dolgokat el kell rakni még egy nyolc éves elől is. Hiába , a gyerek az gyerek.
2018. jan. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

22 hónapos a lányom,nincs megkötve,szabadon van a lakásban :). Ez azzal jár,hogy nem mindig vagyunk egy szobában. Én főzök naponta,mosok stb,ő meg játszik a szobájában. Ha gondja van,jön.

Vagy te nem végzel házimunkát,hanem ülsz a gyerek mellett?

2018. jan. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

A lányom már 3 éves korában is sokszor igényelte az egyedullétet. Bezárta magára a gyerekszoba ajtaját (nem kulccsal). Mesézik, rajzol, babázik, épít stb. Idonkont benézek, hogy minden rendben van-e. A házban szabadon kozlekedik. Tudja, h a tisztítoszer nem játék. A vasalást ha befejeztem, akkor elrakom a vasalot a hálonkba.

A gyerekek 4 és 7 évesek

2018. jan. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Fiamat 2.5 évesen már simán egyedül lehetett hagyni a szobában de időnként ránéztem. Egyszer zizit dugott az orrába de ezen kívül nem csinált semmi butaságot. Mindig mindent úgy pakolok, hogy még csak véletlenül se férjen olyan dolgokhoz amikhez nem szabadna. Most 4.5 éves a fiam, 3 éves a lányom, van olyan délelőtt amikor pakolok, főzök, takarítok, van, hogy 2 órát is tök egyedül vannak és csak időnként behallgatózom, hogy mit csinálnak.

Nálunk pl vannak olyan szabályok, hogy a fürdőben nem játszunk, wc-ben nem játszunk, konyhában szintén nem, a maradék 4 szobában meg nem tudnak bajt csinálni.

2018. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen 😀.

Sokàig fog "rosszasàgot" csinàlni,mivel gyerek.Meg kell neki tanítani mit lehet,mit nem.Nàlunk az elejétől kezdve a vegyszereken,gyógyszereken kívül semmi nincs elzàrva,nem hasznàlunk biztonsàgi cuccokat.Ha véletlenül elöl marad valami,akkor azt odahozza.

2018. jan. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
En 10 eves voltam, amikor lattam egy dokumentumfilmet a francia sajtokrol, es ugy gondoltam, orulni fognak a szuleim, ha rapakolok egy doboznyi sajtot a tuzforro radiatorra...nyamm
2018. jan. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!