Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel kozlekedtek 20-26...

Mivel kozlekedtek 20-26 honapos gyerekkel, ha nem babakocsival, es nem is gyalog?

Figyelt kérdés

A futobiciklihez meg kicsi, a legkisebb merethez ugyan leer mar a laba, de nem tudja megtartani a sulyat, eldol vele, meg nem erzett ra. A kismotorral, amit kaptunk eldol. A triciklihez meg nem er le a laba, hogy tekerni tudja rendesen, igy csak a foldon huzza a labat. Nagyon lassan haladunk, mert minden fuszalat megvizsgal, amivel semmi gond nincs, ha epp nem kell sietni valahova, vagy ha o nemfarad el. A babakocsiba jelenleg nagyon nehez beultetni, nagyon nem akarja, nemszivesen eroltetem, de eddig nem nagyon talaltam mas megoldast. Csatos hordozoban is szoktam vinni, de azt most ugyanugy elutasitja kulteren, meg mar nehez is a sulya.


Mi maradt? Esetleg olyan domper vagy muanyag auto, amilyen a kismotor, csak autos verzioban? Ti mivel kozlekedtek setalosabb terepen, viszonylag nyugodt, kertvarosi kornyezetben?



#közlekedés #kismotor #kusauto #2 evessel
2018. jan. 12. 21:36
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat, ezek szerint babakocsiztok a legtobben. A kismotorrol leer jol a laba, a bolcsiben is van pl. haromkereku, de nagyon nem erzett ra arra sem, pedig az is az o merete. Ilyen muanyag kisautoval viszont tud menni, csak nem tudom, hogyha azt veszek, akkor

1. a bolcsiben mar nem lesz olyan jo moka, ha ugyanolyan van neki

2. fogunk-e vele tudni tenylegesen is haladni


A tobbi dologrol irtam, hogy miert esik ki.

2018. jan. 13. 06:42
 12/21 anonim ***** válasza:
54%

Nekem 28 honapos, futobiciklizik a kisebbik fajtaval, de nekem hamarabb kismotorozott mint jart. Mi a babakocsit mar egy es masfel eves kor kozott csak alvasra hasznaltuk aztan arra se. Ha megyunk valahova felvaltva seta/kismotor.


De ugye nalatok nem jatszik ez.

Utcabeli kisfiu gyerekemnel idosebb, ok meg nagy babakocsisok, ha mennek valahova setalnak vagy motoroznak de viszik magukkal a babakocsit, ha elfarad beleul es kesz.

2018. jan. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
41%
Ebben az esetben tolokaros triciklibe tenném,bár miért döl el a motorral vagy futobicajjal...
2018. jan. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem egy turelmes tipus, sokszor probalkozik, mikor megtanul valami ujat, de ha nem megy, gyorsan feladja, egyszeruen nem erzett meg eddig ra, pedig az egyensulyerzekevel amugy nincs gond, egyszeruen valami nem tetszik neki benne, a futobiciklit meg nem tudja meg megtartani.
2018. jan. 13. 09:57
 15/21 anonim ***** válasza:
64%
Én is csatosozok/csatosoztam. Most már nem gyakran, 2,5 éves a lányom. Mindig is utáltam a babakocsit és a hordozást preferáltam, így nálunk evidens volt, hogy ez marad. Egy jófajta, minőségi csatosban alig érzem, hogy a hátamon van.
2018. jan. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Irtam, hogy abba sem marad meg. Amugy en is hordoztam/hordozom rengeteget, tovabbra is viszonylag sokat korahoz es sulyahoz kepest, rengeteg hordozoeszkoz megfordult nalunk, most is van 6 kulonbozo, ebbol ketto csatos. Nagyon sok csatos hordozot is teszteltem, nemazzal van a baj, hogy nem kenyelmes maga a hordozo, a hatam sem birja mar, es a fo gond, hogy a gyerek sem akar hordozodni. Teli kabatban egy tiltakozo gyereket meg elore is kihivas felkotni, hogy aztan meg 15 percig cipeljem elol a 12 kilojat... De ha van erre valami jo javaslat, hogy hogyan lehet egyszeruen hatratenni kabat folott, az is johet. A JPMBB Fiziojat (meg persze sok mas csatost is) hatra lehet elolrol forgatni biztonsagos egy pulcsiban, egyuttmukodo gyerekkel, de nagykabatban, mikor kifesziti magat... es akkor az is ott van, hogy en 52 kilo vagyok, o meg mar tobb, mint 12.
2018. jan. 13. 12:19
 17/21 anonim ***** válasza:

Én 48 kiló vagyok, lányom ruhástul szintén kb. 12. Nekem egy Maraya és egy Ringa csatos van, hátraforgatva szoktam én is hátratenni, nekem működik kabátra is. Annyira nem jó, mint régen a közös kabát alatt, dehát az kivitelezhetetlen már, be se férünk alá.

Annyira a lányom mondjuk nem tiltakozik, azt csinálom, hogy elindulunk gyalog, és ha nem akar jönni, akkor szólok neki, hogy vagy jön normálisan, vagy hurci (ekkor általában megindul, vagy mondja, hogy vegyem fel, esetleg kicsit még kínlódik, amíg berakom tiltakozik, aztán elvan). Vagy ha eleve csúszásban vagyunk, előre megmondom, hogy most hurcizunk, mert sietünk, akkor el szokta fogadni.

Mondjuk nekem a hátammal nincs gond, bírja, bár az említett csatost nem próbáltam. A hátravételt se érzem neccesnek, meg tudom oldani biztonságosan akkor is, ha épp annyira nem partner.

2018. jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
17, (3-as, 6-os vagyok) nekem is van egy Ringa fubám, de baromira nem bírom már el benne. Sok a méhemnek, gátomnak (eleve méhsüllyedést kaptam szüléssel, intim torna kevés rá). Nem vagyunk egyformák. A kérdező is írta, hogy nem bírja. Miért kell győzködni, hogy de, de...?
2018. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
72%

Látsz te olyat, hogy én azt írtam, hogy igenis vigye abban? Mert én nem.

Megkérdezte, ki miben viszi a gyereket, válaszoltam. Aztán leírta ezzel kapcsolatban a saját tapasztalatait, arra válaszként én is az enyémet. Egy szóval nem írtam, hogy vigye abban, azt írtam, hogy ÉN bírom (hozzátéve, hogy de ja, nekem nincs is gond a hátammal. mellesleg méhsüllyedésem sincs). Olyat nem mondtam, hogy akkor neki is bírnia kell, vagy akár neked, pláne nem győzködtem senkit.

2018. jan. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

23 hónapos a fiam, sétatávolságra van a bölcsi, de az ő tempójában hajnalok hajnalán kéne elindulni, ha nem akarnék elkésni a munkahelyemről :D Úgyhogy reggelente vinnem kell. Vagy babakocsi, vagy jön a hátamra csatosban. Tény, nem szívesen cipelem már minden áldott nap, mert már tényleg elég nehéz, és kabátra amúgy is utálom felkötni a csatost, de még mindig így a leggyorsabb. De ha már úgy érzem, hogy sok, akkor babakocsi, azt viszont két okból nem szeretem: 1. szinte végig sétálóutcán keresztül kell menni, tele van minden macskakővel, szétbarmolja a kocsi kerekét, 2. a bölcsi kapuján baromi nehéz bejutni vele, régi épület, szűk, de nehéz kapuval, ahova lépcsőn kell felmenni, ahol a babakocsit tartva kellene kaput nyitnom, mert letenni nincs hely.


Kismotorral nem mennék vele, főleg nem, ha sietünk. Meg azért egy nagyon forgalmas úton is át kell mennünk, és félek, hogy kigurulna az autók közé. A nagyobbik fiammal sem voltunk sosem azok a motorral közlekedősök, nálam ez játszótérre való, vagy olyan utcákba, ahol nincs autós forgalom, nyári sétákhoz, csavargáshoz, ahol végig ilyen helyeken járkálunk. Célirányos közlekedéshez én nem nagyon tudnám elképzelni.


Hazafelé amúgy gyalog szoktunk jönni, és most már szinte mindenhová, ha nem időre megyünk, nem kell sietni, mert meg kell szoknia, csak hát sajnos fél éve küzdünk azzal, hogy hajlandó legyen megfogni a kezem. Javul a dolog, de még mindig ott tartunk, hogy tíz méter után tiltakozik, és nem akar kézen fogva jönni. Ha meg már nem tud jönni tovább a lábán, vagy kitör a hiszti a kézenfogás miatt, akkor felveszem, és viszem kézben pár métert, aztán újra leteszem, megint jön egy darabig, aztán megint felveszem.

Ez egy ilyen időszak, előbb-utóbb fog tudni jönni gyalog, egyre hosszabb távokat.

2018. jan. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!