Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanithato meg, hogy...

Hogyan tanithato meg, hogy hagyjon teret a felnötteknek?

Figyelt kérdés

Lassan 4 éves es helotom van attol hogy mindig haragszik ràm.


Hiàba jatszom vele, jatek utàn ha megyek a dolgomra, nem a jatek élménye marad benne, hanem a harag es düh, hogy mentem pl fözni.


Nekem olyan rossz, mintha nem hagyna élni sem, mindig csalodottsagot, haragot latok rajta ha uristen epp mas dolgom van.


Mindig van valami baja ha nem vele foglalkozom en meg màr azt érzem levegöt sem kapok töle


Lassan 4 éves


2018. jan. 13. 09:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
31%

Már megint te?

Egyébként miért nem viszed magaddal és csinálsz játékot pl.: a házimunkából is?

2018. jan. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Csak nekem lenne kisgyerekem? Mi az hogy megint én??

Amugy pont levegot akarok kapni, nemhogy még minden egyébbe is bevonni.

2018. jan. 13. 10:05
 3/32 anonim ***** válasza:
84%

Pedig ez csak úgy működik, ha érdemben foglalkozol vele. A panírozás a konyhában 100× nagyobb élmény neki, mintha bennt ülnél a szobába és oda tolnád az autót vagy a dínót ahová ő mondja. Az utóbbitól én is hülét kapok és a gyereknek sem akkora élmény.

Szóval, ha mutatsz neki valami új dolgot vagy együtt dolgoztok kb fél órát, akkor több mint egy fél óráig el tud játszani ő is.

Most én is kezdek egy kicsit szétcsúszni, mert betegség miatt már több mint egy hónapja össze vagyunk zárva a lakásba. Lassan kifogyok az ötletekből de ezt csak így lehet normálisan csinálni.

2018. jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
53%

Felismerhető vagy a fogalmazás módodról és a "problémaidról".

És igen, sokkal jobb lenne belevonni a gyereket a közös tevékenységekbe. Nagyon élvezik. Én pl veszélyeztetett terhesség miatt voltam kénytelen is segítségül hívni. Ha dupló és teregetés közül kell választani, a fiunk mosollyal jön teregetni. Persze az is játékos formában. De mosógépet is bepakolja, szétválogatja a ruhákat (fehér, világos, színes, fekete). De főzésnél is jó segítség, pucol és mossa a zöldségeket. De pl a férjemmel fát is hord. A téli fakeszletet meg ketten pakoltuk be, meg volt őrülve érte (akkor még nem voltam terhes, egyszerűen tetszett neki). A gyerekek ilyen furák. Nekik nem mindig az a játék és szórakozás, amit mi annak gondolunk. 😊

2018. jan. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom ovis, így hétköznap alig vagytok együtt? Mert akkor szerintem reális igény a részéről, hogy este veled lehessen.

Egyébként mi a 2 évesünknek is szólunk már, hogy anyának vagy apának most dolga van, várj kicsit. Sőt, kezdjük arra is szoktatni, hogy ha beszélgetünk, akkor is várjon a sorára. Nehéz így türelemre inteni, mert néha megérti, néha nem, de mi úgy gondoljuk, hogy el kell kezdenünk. Persze kb 3 percet kell csak várnia, nem az megy, hogy nem foglalkozunk vele. Ne érezz emiatt bűntudatot, ha egyébként sokat vagytok együtt, mert ez is a szocializáció része.

2018. jan. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
86%
Kisgyereked nem csak neked van, de a herótot csak te írod helotnak, erről lehet téged felismerni.
2018. jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
50%
nem jár óvodába?
2018. jan. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
49%
amúgy egyrészt megkell tanítani, mivel hogyan tud egyedül játszani - olyan játékokat venni, ami egyedül játszható...másrészt amikor játszotok ne főzz közbe, ne a telefonod nyomkodd, ne takaríts stb szóval hogy csak rá figyelj, legyen minőségi az együtt töltött idő...dobd be magad nála. legalábbis az enyémnél ez segít
2018. jan. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom ovis, vagy max délutántól van veled, és a pároddal(?). Akkor nem megoldható, hogy egyikötök vele foglalkozik másik meg főz?


Amúgy meg tipikus példája a nem átgondolt gyerekvállalásnak!

2018. jan. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 érdekel0 ***** válasza:
43%

Beállok melléd sz$aranyának kedves kérdező.

Én 15.30ra megyek érte oviba,20.30kor megy aludni.

Apa 7 előtt nem ér haza.Eszik,fürdik,szeretjük,de totàl hulla,nincs sok haszna.

Szóval ez nekem nettó 5 óra a kicsivel,aki mondja-mondja-mondja,mint a szakramentum,megállás nèlkül jön-megy,mint a hurrikán.

Kb.10-15 percre köti le valami,ha 30 perc,az már nagy szám.

Ezt most vetítsétek le 5 órára!

NAPI 5 ÓRÁRA.

Szóval néha tènyleg piszok jó lenne 30 perc EGYEDÜL a konyhában.

De mi már csak ilyen vacak anyák vagyunk.

Beindítsuk kedves kérdező?:

Gyere sírj a vàllamon....

2018. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!