Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamat zavarja tanulás...

Kisfiamat zavarja tanulás közben, ha beszélnek, mászkálnak körülötte, sírni kezd, hogy így nem tud odafigyelni. Ez nevelési hiba vagy valami idegrendszeri dolog?

Figyelt kérdés
Jobban hozzá kéne szoktatni ahhoz, hogy csak a feladatára figyeljen a zajok ellenére vagy inkább nagyobb csöndet próbáljunk neki biztosítani ilyenkor?
2018. jan. 13. 15:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja a gyereknek. A legtöbben nyugodt környezetben tudnak tanulni.

Legyen egy csendes, normális helye, ahol tanulhat és nem zavarjátok.

2018. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Én felnőttként sem tudok tanulni vagy dolgozni (könyvelő vagyok), ha zajonganak körülöttem. Egyszerűen ilyen típus.
2018. jan. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
Nincs saját szobája,ahol nyugodtan tud tanulni?
2018. jan. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a napköziben is zavarja a többi gyerek a tanulásban, ők meg csúfolják ezért. Lehet ezt fejleszteni, hozzászoktatni, hogy ne a többiekre figyeljen? Vagy ő ilyen és ez egész életében így marad?
2018. jan. 13. 16:07
 5/26 anonim ***** válasza:
93%
A napközi semmire sem jó. Csak akkor lenne szabad hagyni a gyereket, ha a szülő nem tud hazajárni. Ameddig megtehetem, én biztosan nem adom őket napközibe. Én is voltam napközis gyerekként és sokat tanulok még felnőttként is, így tudom hogy a kettő ég és föld.
2018. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
Én se tudtam soha, gyerekeknél se, ma se... Nekem annak idején tanulószobán megengedték, hogy kint tanuljak a folyosón. Nekem csak csendben, sétálva, hangosan felmondva ment mindig a tanulás. Ma sem megy máshogy.
2018. jan. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Otthon a kistestvére zavarja, nincs külön szobája. Azt sem tudjuk megcsinálni, hogy senki meg se mukkanjon, amikor ő tanul.
2018. jan. 13. 16:34
 8/26 anonim ***** válasza:
79%
Kevesebb idő és erőfeszítés ugyanazt elérni, ha nyugi van. De számottevően. Egy zajos munkahelyen, ahol teljesíteni kell fejjel (sokszor fölösleges multitaszk mellett) nyilván vállat vonsz: ha ezért fizetsz, akkor ezt fogod kapni: tízkor már hullafáradt embereket hullámzó teljesítménnyel. Amikor magadnak dolgozol, és nem fix időben, akkor azért számítani kezd egy ekkora különbség. Ennyi a titok.
2018. jan. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerezz be neki füldugót. Amúgy alapvető emberi szükséglet, hogy legyen egy zugod, ahol nyugodtan tudsz lenni, csak szólok.
2018. jan. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy iskolás gyereknek kell a külön szoba vagy legalább a csend addig amíg tanul!

Sokaknak kell a csend a koncentráláshoz. Iszonyú kiszúrás az iskoláshoz berakni a kistesót amúgy.

2018. jan. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!