Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ilyen animációs...

Szerintetek ilyen animációs filmeket hány éves kortól lehet egy gyereknek megmutatni?

Figyelt kérdés

Az alábbi animációs rövidfilmekre bukkantam a napokban és azon gondolkodtam, hogy ezek olyan tartalommal bírnak, ami bizonyos tekintetben lehet, hogy akár nevelő hatással lehetnének a gyerekekre...

A kérdés, hogy ez hány éves kortól mutatható meg egy gyereknek?


www.youtube.com/watch?v=y5rita8a9_E


www.youtube.com/watch?v=WfGMYdalClU


www.youtube.com/watch?v=VASywEuqFd8


www.youtube.com/watch?v=v-7v2WGiTe8


www.youtube.com/watch?v=e9dZQelULDk



2018. jan. 15. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Alapból ronda az animáció, nem szeretem ezt a fajtát, így legszívesebben felnőttnek sem ajánlom, de ha mondjuk egy aranyos kis történet lenne mögötte, akkor olyan 6 éves kortól. Viszont bármennyire apró negatív megnyilvánulás történik benne, azt ez a fajta animáció hatványozottan felnagyítja és ijesztővé teszi.


A téma és annak tálalása az, ami korhatáros.

Az első link pl. a helytelen táplálkozásról, életmódról szól. Szerintem ezt sokkal hatékonyabban és szebben be lehetne mutatni úgy, hogy az ember megértse az üzenetét miközben nem akarja kivégezni magát ettől a szörnyű okádmánytól, amit összeanimáltak benne.


Tehát az első filmet mondjuk egy 12+ -os jellel ellátnám, mert onnantól talál már edzett annyira a lelkiviláguk, hogy ezt az undormányt csak kíváncsiságból is, ha meg is nézik, nem lesz rémálmuk, de amúgy egy egészséges lelkületű felnőttnek sincs ilyenre szüksége, nemhogy gyereknek.


A többit nem néztem meg, de szerintem ugyanez a véleményem lenne.

2018. jan. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A 2-at megneztem. Inkabb felnotteknek valo es tanulsagos, egy gyerek alapbol emberi kommunikaciora szomjazik es nem telefonra. Nezd ahogy orvosi varoban hogyan kezdemenyeznek a telefonba bujt felnotteknel...
2018. jan. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Nos, szerintem ez egy remek példája annak, amikor valaki azt hiszi, hogy egy tartalom gyerekeknek való, mivel animálva van. Igaz, csak 3-at néztem meg, vagyis 4-et akartam, de az utolsónál kért korhatár megerősítést (szóval a Youtube szerint 18+-os), így végül nem néztem meg. Az a 3, amit viszont megnéztem olyan társadalomkritikát tartalmaz, hogy azt egy gyerek nem igazán értené, túl elvont és idegen lenne számára, ráadásul olyan kivitelben ami elég ijesztő (vagyis egyetértek az elsővel, csúnya az animáció).


Én mindegyikre nyomnék egy 15+-os korhatárt.


A témák, amikkel foglalkoznak, azonban nagyon fontosak! A gyerekeket is meg kell tanítani az egészséges életmódra, környezettudatosságra kell őket nevelni, stb. De ennél gyerekbarátabb eszközökkel. Ezeket a videókat számomra egyértelműen felnőtteknek készítik. A felnőttek feladata pedig, hogy megértsék ezt az üzenetet, majd átkonvertálják őket olyanná, hogy a gyerekek is megértsék.

Valamint ezeknek a videóknak leginkább az elrettentés volt a középpontjában. "Ne egyél hamburgert, mert meghalsz!" "A zongorát elefántból csinálták...fúúúj de kegyetlen!" "Minden amit viselsz állatok életébe került!" "Ha új okostelefont veszel a Föld elpusztul!" De egyik sem (mármint a 3-ból, amit megnéztem) nem mondta meg, hogy akkor mit tegyen.

Illetve még azt is el tudom képzelni, hogy ennek hatására valaki szélsőségessé válik (nem akar többé zenélni, nem akar többé felöltözni, nem akar többé hamburgert enni, stb). Persze, ez már szélsőség.

De az a probléma még mindig ott van, hogy nem mutatják meg a helyes dolgokat. Egy gyereknél (szerintem) célravezetőbb azt megmutatni, hogy mit és hogyan csináljon, mint azt mutogatni, hogy hogyan ne csinálja.


De ez csak az én véleményem.

17/L

2018. jan. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem tetszettek, de szerintem ezek 14 év alattiaknak nem valók.
2018. jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!