Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi történhetett? Miért nem...

Mi történhetett? Miért nem alszik éjjel?

Figyelt kérdés
Kérlek adjatok tanácsokat. Kisfiam 13 hós. 11 hós koráig max 3 ébredéssel végigaludta az éjszakákat. Mára ez megszűnt. Már mindent próbáltunk: éjjel evett, tisztába tettem,ringattam stb. Ennek ellenére 11kor megébred és 2-3ig egyszerűen képtelen visszaaludni.
2018. jan. 18. 07:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg nappal túl sokat alszik (ilyen korban sokszor váltanak a két alvásról egyre), vagy túl keveset van nappal a szabadban (a napi minimum egy órát minden idöjárásnál be kellene tartani) esetleg túl meleg van a lakásban (20 foknál ne lehyen több), vagy túl van öltöztetve éjjelre.
2018. jan. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nappal egyszer alszik csak, déltől fel2-2ig. Tehát az véleményem szerint nem mondható soknak. Éjjel a lakásban 20 fok van,bodyban és rugdalózóban alszik. Az soknak számit? Napi szinten visszük levegőre, ahogy az időjárás engedi. Már nem tudok mire gondolni.
2018. jan. 18. 08:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg ha felébred, ne etesd meg - ennyi idösen már kibír egy éjszakát evés nélkül, tisztábatenni sem feltétlen kellene - hacsak nem ázik át reggelig, ne ringasd, hanem csak az ágya mellé ülj és picit símogasd a hátát, de föleg ne legyen világos - legfeljebb annyi fény, hogy te láss valamennyit, és ne legyen neki érdekes az ébrenlét, hanem unalmas - akkor hamarébb visszaszokik az alvásra és nem "éri meg" neki éjjel felkelni/ébren maradni.
2018. jan. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fogzás
2018. jan. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem sír, nem nyűgös. Én ezt nem mondanám fogzós ébredésnek.
2018. jan. 18. 13:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Évekig küzdöttem ugyanezzel. Most 5 éves a fiam, ugyanúgy felkel (most már csak mellémbújik vagy vizet iszik). Nálunk 11-fél 12 körül kelt fel - én is megcsináltam a szokásos peluscsere, etetés..stb, vakarózótt, forgolódott, mormogott volt hogy fél 4-ig csinálta.

Most ha nem alszik délután (egyet sem!!) hanem korán megy az ágyba - fél 7- akkor szinte végigalussza az éjszakát, de ha nappal kipiheni magát (az oviban) vagy ki sem viszik a levegőre akkor éjjel virrasztás van.

Nálatok még nagyon korainak tartanám elhagyni a délutáni alvást, bár már hallottam ilyenről. Talán ilyentájban kezdődik a szülők "különalvása", próbáld ki pár napig,hogy magad mellé veszed - lehet hogy csak szeparációs szorongása van, megnyugszik és visszaalszik. Én nagyon későn törtem meg - már elmúlt 3 éves mikor magam mellé vettem, jobban aludt az egész család utána.

2018. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!