Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan szereztek ötlet mi...

Honnan szereztek ötlet mi legyen az ebéd?

Figyelt kérdés

Leginkább olyan anyukáknak\apukáknak szól a kérdés akik otthon főznek.

A 3 éves gyerekem mindenevő a kicsivel nemsokára kezdjük a hozzátáplálást (ez természetesen más téma).

Van amikor hetekig tele vagyok ötletekkel, máskor alig tudom kitalálni mi legyen az ebéd. Ti honnan szerzitek ilyenkor az ötletet? Általában 2 napra főzök és a Férjem is visz magával a munkahelyére. Leginkább olyan ételek érdekelnek amiket gyorsan el tudok készíteni és egy férjnek is tápláló. 😊

Ha van kedvetek gyűjtsünk össze itt pár ötletet és akár receptet.



2018. jan. 24. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Nem egyszerű. Nálunk ma volt még paprikáskrumpli,tésztás paszulyleves. Ezek tegnapról. Valamint rizskoch. 22 hónapos lányomnak főztem krémlevest paszternákból meg krumpliból,férjemnek francia hagymalevest. Most épp nem volt hús,de minden nap kap a lányom húst is amúgy.

Van,hogy 2félét főzök.

Pl. a lányom szereti a rakott karfiolt,de csak babásítva. Csirkemell+karfiol+rizs tejföl nélkül. Vagy a sütőtökös krumpli sajttal. Ezeket csak neki főzöm,mi meg eszünk felnőtt kaját,pl csilis babot. De nagyon szereti a gulyáslevest és a húslevet is. Vagy a tejszínes brokkolifőzeléket fasírttal. Igazából bármit megeszik szerencsére. Ha utazunk,plázákban van menü,a túrós sztrapacska a menő nála,de én is megfőzöm. Vagy paradicsomos húsgombóc.


Minden nap kap levest. Én leveses vagyok,ő is szereti. Plusz folyadék :).

2018. jan. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Van itthon felkockázva csirkemell,jégkockatartóban. Ha olyat főzök,csak mellédobok egykettőt,és már meg is van a napi húsadag.
2018. jan. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Nalunk ma lencseleves volt, igaz tegnaprol maradt.

Illetve zoldbabfozelek sult hurkaval.

Minden evo a kislanyom, igy viszonylag konnyu kitalalni.

Leves is van minden nap, fozelekek szinte minden nap.

Ha nem jon az otlet, atnezek 1-2 heti menu ajanlatot a kedvenc ettermunkbol. Ha epp olyam akkor hozunk is.

Torekszem h sok zoldseg es gyumolcs legyen az ebedben.

Surun fozok vegyes gyumolcslevest is. Ebbe szilva, alma, barack, meggy kerul. Vagy paradicsom levest, es kremleveseket is. Zellerkremleves, brokkoli kremleves, fokhagyma kremleves. Sokszor van spenot sult hallal, soska rantott csirkemellem.

De imadja a csirkeporkoltet. Ez barmivel johet. Akar nokedli, teszta, tokfozelek...

Rakott dolgokat is surun csinalok. Ilyenekbol h karfiol, brokkoli.

Imadja meg a bolognait is.

Paradicsomos husgomboc is No1;)

Hu annyi mindent lehetne meg sorolni.

Jah , a sult tarjat is imadja meggymartassal, es krumplipurevel.

2018. jan. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Daralt husbol: egybensult fasirt siman vagy kemenytojassal toltve,

fasirtgolyók krumplipurevel es/vagy tzadzikivel,

paradicsomos-husos teszta,

rakott karfiol vagy rakott kelkaposzta

Csirkemellbol: egyben sult csirkemell siman paccal leontve es atsutve,szeletelve talalva

Grill csirkemell

Gongyolt csirkemell sajttal vagy sonkaval v spenottal toltve

"Mindentbele" rizotto akarmilyen zoldseggel (kelbimbo,brokkoli,repak, borso) parmezannal talalva

Tejszines kapros v tejszines sajtos csirkemell rizzsel

Rantott hus

Csirkemajbol: budapest ragu (maj+zoldborso+pirospaprika+tejfol) rizzsel

Gongyolt csirkemaj: siman baconbe csavarva

Rizotto majjal

Zoldsegbol: csoben sult zoldsegek



Nalunk ezeket mindenki szereti. Koretnek a rizst, krumplipuret, tepsis krumplit, parolt brokkolit szoktam varialni. Inspiraciot a netrol fozos oldalakrol is meritek neha.

2018. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem igazán szoktam sokat tépelődni.

Körbenézek, mi van otthon, abból mit lehet csinálni.

Elgondolom, mi volt már régen.

Spagetti. Ez a Jolly Joker, mindenki szereti, azt se bánják, ha minden nap az van. (Én nem szeretem két héten belül ugyanazt főzni.)

2018. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én ma ezt sütöttem: Tűzálló edénybe csirkemell félbe vágva, mindkét oldalát megkentem BBQ szósszal. Rá hámozott kockázott alma, ráken a BBQ szószt. 20 perc sütés, köretnek rizs. Isteni. De szoktam még sűrűn csilis babot, rakott karfiolt, pörköltet töltött gombát.
2018. jan. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ėn egyszer egy füzetbe írtam egy listát az ételekről, amit el tudok készíteni (nem vagyok egy nagy szakács, így csak egy-két oldal lett). Ha nincs ötletem, átolvasom.
2018. jan. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld kéz.

Én is lefényképeztem az ebédet és onnan szoktam még ötleteket meríteni. Mi inkább a Kevésbé nehéz kajákat szeretjük és a magyaros ételek többsége kizárható. Spagetti, vadas, lecsó rizzsel, spenótos tészta, pizza, paprikás krumpli, fasírt, tökfőzelék, zöldborsó főzelék nálunk a favorit. Csak már néha unom és jól jönne némi ötlet.

A receptes oldalakon szoktam nézelődni, de ott órákig el tudnék lenni. 😊

2018. jan. 24. 19:08
 9/9 Metionin ***** válasza:
79%
Igaz én nem vagyok szülő de otthon főzök és mivel utálok főzni, igyekszem gyors de finom kajákat csinálni. Szóval ha kifogytam az ötletekből, akkor felkattintom a nosalty nevű oldalt és általában jön az ihlet. Ezt általában bevásárlás előtt csinálom, összeírok több kaját ami tetszik és megveszem a hozzávalókat, aztán a héten szép sorban megcsinálom.
2018. jan. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!