Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mindenki meg akarja úszni a...

Mindenki meg akarja úszni a gondolkodást?

Figyelt kérdés
A család ból az én rokonságomból is és a pároméból is rákapott idén mindenki arra, hogy vagy tőle vagy tőlem kérdezik hogy kinek mit vegyenek ajándékba. Pl tőlem kérdezik, hogy mit vegyenek nekünk, vagy külön a páromnak, meg a szüleimnek. Tőle meg azt hogy nekem mit vegyenek. Nekem ez igencsak kellemetlenné kezd már válni, mert értem azt, hogy nem akarnak "hülyeséget" venni, de szerintem elég nagy már mindenki ahhoz, hogy ő maga is el tudja dönteni hogy minek örülne a másik. Nekem is ki kell találnom, hogy mit veszek kb 15 embernek a családban, de hogy még mások helyett is én találjam ki hogy ők mit vegyenek erre már egyszerűen nincs kapacitásom. Ezt persze nem mondhatom meg nekik, mert tudom hogy a jó szándék vezérli őket, de ne akarja már tényleg mindenki megúszni ezt a részt. De ehhez még hozzájön az is, hogy egyikük még ránk bízta azt is, hogy mindenképp mi mondjuk meg idén, hogy mi legyen majd náluk a karácsonyi menü, ha megyünk hozzájuk. Na ez már itt tényleg nagyon erőltetett nekem. Eleve vannak a klasszikus karácsonyi menük, nyilván nem kell most kipróbálni a Konyhafőnökből ellesett homár receptet. Amúgy sem vagyunk válogatósak, mindig elfogy minden ha megyünk ebédre, akkor miért kell most ezt is nekünk kitalálni? De ez tényleg inkább a kisebbik dolog, ami jobban zavar az az előbbi ajándékozós dolog. Nekem nagyon kellemetlen az ha megkérdezik hogy mit szeretnék kapni, mert még ha van is olyan amire vágyom, nem szívesen nyújtok be listát róla. Meg az kb csak olyan, mintha az árát adná ide. Sokkal többre értékelem (nagyon sokkal) ha valaki tudja, hogy mit szeretek és mi áll közel hozzám vagy mi lenne nekem hasznos és magától is tud nekem örömet okozni. Másoknál is "divat" ez a "mondjátok meg mit akartok kapni" dolog? Kérlek olyanokkal kíméljetek, hogy ne vegyen senki semmit, mert nagy értékeket (tehát több tízezres) tételeket alapból nem szoktunk, de nálunk azért hozzá tartozik az ünnephez az ajándék bontogatása, főleg a gyerekekkel közösem, mert mindig ők osztják ki mindenkinek, hogy kinek mit hozott a Jézuska. Szóval ezt mindenképp tatjuk. Pont ezt nem akarom hogy átváltozzon ebbe a stílusba, hogy mások ezt kicsit megúsznák és rám raknák az ajándékok felelősségét.

2017. dec. 4. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
igen
2017. dec. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő és személyes választ! :)
2017. dec. 4. 13:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk bevált: Angyalposta. Egy boríték az előszobafalon, és mindenki beleteszi, mit vár az Angyaltól. Azután feldolgozzuk ki-kinek-mit ad. MAga a megajándékozott ebből a feldolgozásból mindig ki van zárva, ezért meglepetés neki. A nem a házban lakóknál ugyanez: emailen keresztül
2017. dec. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az emberek nem ismerik egymást eléggé, halvány fogalmuk sincs, hogy valójában mit kedvel a másik. Ez szomorú, de én is ezt tapasztalom.
2017. dec. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez az Anygalposta nagyon jó ötlet! Bár emailben kicsit macerás lehet!
2017. dec. 4. 16:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen. engem jobban zavar az,mikor karácsony után az emberek mennek a boltba visszavinni,becserélni a béna ajándékaikat. Nem egyszerűbb megbeszélni?
2017. dec. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, az is rossz. Bár mi ha elektromos cikket veszünk, akkor mindig valahogy puhatolózunk tényleg, mert azért nagyobb értéknél az már számít... Idén csak egy könyvvel jártunk úgy, ami megvolt már a gyereknek és ugyanolyat kapott. Ez is rossz volt így, mert a blokk persze nincs meg hozzá.
2017. dec. 29. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!