Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan tudtad, hogy a gyereked...

Honnan tudtad, hogy a gyereked keszenall a szobatisztasagra? Mennyi idos volt akkor?

Figyelt kérdés

#szobatisztulas
2018. jan. 28. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Marciusban lesz 2.5 eves a lanyom.

Mi csak az utjara leptunk ra, tehat nem all keszen de alakul.

Pl elvonul kakilni es szol ha vegzett. De itt kb ki is fulladt az egesz.

Ha leveszem a pelust, ossze-vissza pisil mindenhova, epp ahol rajon. Hiaba kinalom fel opciokent a bilit vagy a wc-max 10 mp-re hajlando raulni. Nem eroltetek semmit. Majd ha jon a jo ido ujra megprobaljuk pelus nelkul hosszabb-rovidebb ideig a napokat.

2018. jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves kora ota vissza tudja tartani, de ettől még inkább pelenkáztam mert nehezen vállaltam be hogymindenhol wc re kelljenvele járni es hideg idők is voltak, több rétegből öltöztetni vetkőztetni, hát inkabb a pelenka.itthon plusz a bölcsiben bilizett, wc-zett


3 évesen hagytuk el a pelust teljesen, azonnal szobatiszta lett nappalra es ejszakára is.

Erre ősszel az ovikezdés után egy két honappal lett bepisilős.ágyneműmosásbol álltam kb két honapon át, mire ujra stabilizálodott.

2018. jan. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2,5 eves volt. Szolt, ha bepisilt, bekakilt a pelenkába es általánosan látszott rajta, hogy érett, ezt nehéz megfogalmazni. Igy egyik reggel levettük a pelenkát, kapott bugyit, ruhát es mondtuk, hogy szóljon es megyünk wc-re. Szólt es mentünk. Nappal talan 1 baleset volt. Ejjel evente 3-4. Általában akkor, ha este nem megy el pisilni valamiert.
2018. jan. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 2,5 évesen próbáltam levenni, de pisilt össze-vissza, úgyhogy visszakapta. Fél év múlva már mindig szólt, hogy most fogok pisilni, kakilni (pelus volt rajta), akkor levettem és egyből ment szépen a bilire :)

Amikor levettem már nem is kellett visszaadni, első 2 hétben volt néha olyan baleset, hogy nagyon elmélyült valamiben és kicsit bepisilt. Estére még kapott akkor pelust, de 1 hét alatt ágytiszta is lett! ( bár az elvileg nem baj ha később lesz)

2018. jan. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2 éves volt, amikor már felismerte az ingert és azt jelezni is tudta, csak az volt a baj, hogy még nem időben. Tehát ahogy érezte, gyakorlatilag 5 mp után már jött is a dolog, illetve visszatartani sem tudta. Így még több, mint fél év eltelt, mire ezekre is megérett, akkor került le róla a pelenka, 1 hónappal később már éjszakára is.
2018. jan. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2,5 éves lányom most ott tart, hogy random szól nappal, hogy szeretne a bilibe/wcbe pisilni. Mindkettőt szívesen használja. De van azért még a pelenkában is rendesen, sokat iszik, sokat is pisil. Én ezen a ponton kicsit most elakadtam, hogy hagyjam békén, majd továbblép magától, vagy próbáljak bugyit adni neki? (Akinek van tanácsa ezzel kapcsolatban, szívesen veszem)

Én úgy veszem észre, hogy még abszolút nem zavarja, ha bepisil, inkább csak sikerélmény neki, ha a bilibe vagy a vécébe megy, ezért kéri néha. A kaka már zavarja, azt mondja egyből, hogy cseréljük ki a pelenkát, mert bekakilt.

2018. jan. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!