Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma reggelre a 4 éves lányom...

Ma reggelre a 4 éves lányom teste tele volt allergiás kiütéssel. Mitől lehet? Rp. Prednisolon kúpot ismeri valaki?

Figyelt kérdés
Ma reggelre jött ki az egész testén. Piros foltok benne csaláncsípés szerű pöttyökkel. Elvittem orvoshoz azt mondta valami allergia, ha ma jött ki akkor a tegnapi napot gondoljam át mit evett mivel érintkezett. Semmi új dolgot nem evett. Még soha nem volt neki hasonló kiütés sem. Lehet hogy amire eddig nem volt allergiás mostmár az lesz? És így akkor mégis hogyan találjam ki mi okozhatta? Hazajöttünk bekentem rázókeverékkel a foltokat. De 15-20 perc után már észrevettem, hogy újabb és újabb foltok jönnek elő. Orvos írt kúpot is ha rosszabbodna vagy dagadna ne gondolkozzak adjak be neki egy kúpot. Nos orvos után egy órával már kezdett megdagadni az egyik szeme, én beadtam neki egy kúpot. Azt sem tudom ezt a kúpot mikor lehet adni legközelebb neki, hány óra elteltével. Ha durvulni fog én mentőt hívok. Nagyon nagyon ideges vagyok, nehogy eldurvuljon. Még nem találkoztam ilyennel, nem tudom jól csinálom e. Most elaludt, figyelem nem e dagad tovább, egyelőre úgy látom nem. SEgítsetek aki volt már ilyen helyzetben, mire figyeljek mit tegyek, mitől lehet vagy bármi infó ami hasznos lehet? Allergia vizsgálatra elviszem ha ebből kigyógyul. Köszönöm aki segít és aki egyáltalán végig olvasta
2018. febr. 1. 14:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Légfrissítőt akkor tedd be zacskóba és csomózd le, hogy ne jöjjön ki semmi a zacskóból és alaposan szellőztess ki.


Én befulladok több légfrissítőtől is, lehet, hogy neki kiütése lesz tőle.

2018. febr. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem hat a gyógyszer sem, én már bevittem volna a kórházi ügyeletre. Ezzel szerintem bennt tartanának éjszakára, de legalább otvosközelben lennétek, ha bármi gond van. Az allergiavizsgálatot is hamarabb meg tudnátok csinálni.

Ha a házi gyerekorvos ad beutalót kb 3 hónap mirr fogadnak.

2018. febr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%
Biztos, hogy prednisolonos kúpot kaptatok? Az egy nagyon erős szteroid, akkor adják ha fullad a gyerek, pl krupp vagy asztma esetén, légzéskönnyítő. Utána egyébként nem is végezhető allergia vizsgálat, pontosan nem tudom mennyi ideig.
2018. febr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok egy paramami, de ezzel nem mernék nekifutni az éjszakának. Már kórházban lennék vele. Prednizolon kúpot szerintem azért kapta, hogyha befulladna, mert már a torka is bedagad. Szerintem vidd kórházba most.
2018. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%

Ez allergia...lehet súlyos is! A húgom 4 éves kora óta allergiás. Az allergiás kiütés nagyon viszket! Ha sok van rajta,és egyre több lesz,anafilaksziás sokkot kaphat! Ez életveszélyes dolog. A húgom Zirtecet szedett rá. Sajnos,sok doki ajánlja még ma is a kalciumot,pedig már bebizonyították,hogy hatástalan...

Ilyen esetben,ha jönnek ki folyamatosan a kiütések,mindig azonnal orvoshoz kell vinni a gyereket,szteroid injekcióra. Nagyon hamar elkezdhet dagadni!!

2018. febr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Kerdezo, mi ujsag ?
2018. febr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel, hogy mi van a kislánnyal, hogy vagytok?
2018. febr. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A dagadás allergia ,és vigyázni kell vele.
2018. febr. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mi van veletek?
2018. febr. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok? Kiderült mi okozta a kiütéseket?
2018. febr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!