Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves fiam ma azt mondta: a...

4 éves fiam ma azt mondta: a mamát jobban szereti, mint engem?

Figyelt kérdés

Beteg az öccse, lázas volt napokig, mama vitte oviba, hozta haza, délutánonként kivitte a játszótérre, nézhetett nála minden nap mesét ( amit én heti egyszer engedek).

Ma azt mondta a fiam, a mamát jobban szereti.


Az eszem szerint gondolom, hogy ezekért és hogy értette, de pokoli rosszul esett.


Szar anya vagyok???

Tényleg jobban szerezheti őt??


2018. febr. 1. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek még meggondolatlanul mondanak ilyeneket. Nem gondolta komoly. Kamaszként majd azt is a fejedhez vágja hogy utál
2018. febr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

:DD


Nyugi, teljesen normális ebben a korban.

Nem meggondolatlan, akkor ő ezt úgy is gondolja, de persze valóságban téged is imád, nyugi.

Nálunk, ha valamiért leszidom, egyből apa lesz a favorit, volt, hogy egy ilyen után azt mondta nekem az 5 éves lányom, hogy én vagyok a világon a legrosszabb anyuka. Persze egy másodpercig se gondoltam, hogy igaziból mondja, rá pár percre meg már nyaltuk-faltuk egymást :D

Amikor a nagyi vigyáz rá, akkor alig akar hazajönni, nem örül nekem mikor megérkezem, akkor ő a kedvenc. Amit nem is csodálok mondjuk, mert ha a nagyival van, akkor ő szinte a fenekét is kinyalja annyira kényezteti :))

2018. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad komolyan venni őket ebben a korban. az enyém is ennyi idős, és csomó szót mondta már a családtagoknak és nekem is pl, hogy nem szereti őket, nem ad puszit stb. Ezek pillanatnyi érzelmek csak, és nem mellesleg kiválóan tudnak érzelmileg manipulálni haszon reményében
2018. febr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pillanatnyi benyomásokat szokott megfogalmazni az óvodás korú. Még nem képes az érzelmeit kellően differenciáltan megfogalmazni. A "szeretet" szót sokszor az aktuálisan kellemes benyomásra használják, és olykor kizáró jellegű ("Őt szeretem (most) mert tőle kaptam valamit, tehát (most) másokat kevésbé szeretek").


Általában tehát nem a szó valódi értelmében vett szeretetet értik általában az óvodások, bölcsődések, hanem inkább az adott örömet személyhez kapcsolják - átmenetileg.


Szaknyelven szólva onnan gyökerezik óvodás és bölcsődés korban ez, hogy még egocentrikusak.

Ez nem egoizmus, nem önzőség, hanem egy szempontú megközelítés: mindent a saját szemszögén keresztül néznek a 4 évesek és a kisebbek és egyszerre csak egy szempontot vesznek figyelembe, általában egy aktuális szempontot, ezen belül is érzelmi benyomást (ami általában 5 évesen kezd megváltozni, tehát már kezd decentrálni a legtöbb 5 éves korú).


Öntudatlan szótár, 4 (esetleg 5) éves korig:


"Utállak" = nem tetszik nekem, amit most csinálsz (velem).

"Szeretlek" = tetszik nekem, amit most csinálsz (velem).

"Őt jobban szeretem" = tetszik nekem, amit most csinált velem ő (velem).


Eléggé képlékenyen fogalmaznak sokszor ilyen életkorban. Egy nap, egy óra, egy perc múlva meg az lesz a favorit, akit előzőleg kevésbé szerettek.


A barátságok is könnyen jönnek és könnyen mennek, 4 éves korig. Az 5. életév tehát sok ilyen szempontból átmenet. De részben az egyéni temperamentum és környezeti hatások (neveltetés) is belejátszhat, mégis az életkori sajátosság a döntő legtöbbször, az ilyen megfogalmazásaira nézve.

2018. febr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Férjem is mondta, ne ilyen tragikusan fogjam fel.

2018. febr. 4. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!