Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyerkőcötök...

2 év körüli gyerkőcötök mennyire ragaszkodik a megszokott dolgokhoz?

Figyelt kérdés
2,5 éves a lányom és érdekelne,hogy másnak is rigolyás gyereke,vagy csak én csajszim ilyen kis "dili pók"... :)
2010. jún. 6. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez természetes, mármint, hogy a megszokotthoz ragaszkodik. Nekem már sokszor az agyamra menne, de csak mosolygok rajta. Mindennek meg van a helye, ha bent vagyunk mamusz, és ha nem veszed fel, akkor már hozza is nagy sebbel-lobbal, mérgesen. Ha nyitva hagyok egy fiókot mikor főzök és meglátja, egyből csattan egyet, hogyany, fiók. Csak nevetek rajta, kis tündér. Nem mindegy ki mit vesz fel és ilyesmik. Igen sokszor dilipók, ahogy te írod. De ő amit általában lát, azt veszi normálisnak és várja, hogy ugyanúgy legyen mindig. Viszont sok minden változik, amit nehéz elfogadtatni vele én mindig poénosan viccesen próbálom beadni neki, mert egyébként hiszti és cirkusz van belőle. Pl mikor télen harisnya kellett, majd már jó idő lett és elég volt a zokni, hatalmas cirkusz lett, szedte le magáról és kérte a harisnyát. :) Ebből tanultam és mindig óvatosan, nevetve, érdekesen vezetem be az újat. :)
2010. jún. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát igen ezek a dolgok vannak nálunk is,amiket leírtál. :)

A déli alváshoz mindig adtam rá egy vékony kis pulcsit... Na az most hiába van már meleg és beizzad tőle,egyszerűen nem alszik anélkül... :) És a harisnyás dolognak most éppen az ellenkezője van,mert rövid gatyát nem akar felvenni,mert zavarja és állandóan húzogatja le... :) Szóval nem egyszerű néha! :)

2010. jún. 6. 21:51
 3/5 anonim ***** válasza:
a nagyobbik nekünk teljesen rugalmas , a kicsi ő "dilipók".Eddig is láttuk a jeleit, de most már 2 éves és kifejezi akaratát. Viccesen nézett ki kabátban, téli sapkában és cipőben a közel 30 fokban. és ha bármelyiket le akartam cserélni (szandálra, nyári sityakra) akkor annyira elkezdett sírni a cipővel meg sapkával a kezében hogy megsajnáltam. Aztán nem hoztam be a házba a cipőjét meg a kabátját sapkát- kint hagytam a kocsiban így nem látta aztán pár nap alatt belenyugodott hogy itt a nyár.
2010. jún. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bizonyos dolgokhoz eléggé ragaszkodik. Pl. az estének nagyon kötött a rendszere, ha bármi felcserélődik, vagy kimarad, az főben járó bűn :) Vacsora, fürdés, mese, egy pohár víz az ágyban, aztán alvás. Ha ez nem ebben a sorrendben történik, már reklamálja :)
2010. jún. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is nagyon ragaszkodik dolgokhoz. Például az itthoni kis ivós poharához. Múltkor vettem egy másikat neki és egyszerűen nem volt hajlandó inni belőle, csak a megszokottból. A reggeli kakónak is kész kell lennie mire felkel és este is megvan a megszokott menetrend amihez ragaszkodik. Na és persze a takaró. Még ilyen melegben is kell neki a vékony kis takarója amit maga köré csavar vagy csak magához szorít.
2010. jún. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!