Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elfelejtett beszélni? Ez...

Elfelejtett beszélni? Ez normális?

Figyelt kérdés

Most 20 hós a fiam és míg egy éves kora előtt mondta, hogy lámpa és jött a többi szó, nyáron tudott úgy 30-at stabilan, azóta csak egy szót mond. Autó.

Ráadásul már az sem autó, hanem apfuto meg avutó ;((

Csak egy ideje csak annyit mond, hogy "zsö". Mindenre, akármit kérdek.

:(


Állathangokat viszont utánozza.

Kell aggódnom?


2018. febr. 5. 23:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kihagytam, amit mondok, érti.
2018. febr. 5. 23:23
 2/11 anonim válasza:
22%

Ha reagála hangokra ahogy kell pl taps v kiabálás, akkor nem a hallás a gond.

Ebben az esetben a kognitiv funkciokkal lehet gond van.

Nem alultáplált? Esetleg beteg én biztos mindenkép felkeresnék egy orvost.

2018. febr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Ez elég para. Sűrgősen orvos. Először hallásvizsgálat kiszűrni hogy nem szervi baj, aztán neurológia. Súlyos idegrendszeri problémák előjele is lehet.
2018. febr. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Férjem szerint túlparázom.

Nagyon mérges lett rám, mert szerinte én mindig mindenen csak aggódom és most meg azt hiszem, valami nincs rendjén a gyerekkel.


Egyszer durván leesett a kanapéról fejére, remélem, nem az a gond, megőrülök. Akkor is az volt, nem kell orvos, mit parázok.... :(

2018. febr. 6. 05:15
 5/11 A kérdező kommentje:

Visszanéztem a jegyzeteket. Érdekes, az esést fel sem írtam (sokkot kaptam...), de mászós korszakban volt. Egyszercsak fogta magát és teljes erőből fordult és esett...


Fél évvel később jegyeztem fel a 30-as listát a szavairól. Vagyis addig csak nőtt a szókincse. Most, hogy nézem a listát, ezek nem voltak teljes szavak, de állandó megnyilatkozások ugyanarra. Nem mondta őket szépen, csak így utólag úgy emlékszem, mert sokkal szebben mondta őket, mint most.


Valami meg változatlan. A motor már akkor is csak buo volt és azóta is... A repülő sokáig epüö volt, de egy ideje már nem tudtam felismerni, ugyanúgy hangzott, mint más szavak, ezért csak brrrrrr.


Ha fázik, nem mondja, csak brrrrrr.


Sokat sír, ragaszkodik, hisztis. Enni alig akar. A füle túl jó is és okos nagyon. Szuperül ért.


Ja igen, eltöltött egy órát kettesben a mamával, azóta mondogatja, hogy "nem". (Volt, hogy egész szépen hangzott, vagy csak mem, em).


Karácsonykor mondta, hogy ceruza és szépen hangzott. Azóta ezt sem tudja.


Rendesen be vagyok parázva :( a mai napot annak szánom, hogy próbálom szóra bírni.


Nem lehet, hogy érzi, hogy férjemmel nem elég jó a viszonyunk? Ráadásul alig van itthon. Egész nap szinte kettesben vagyunk a gyerekkel, azért valami másokkal közös programokban próbálunk részt venni, de pl. beszélő gyerekekkel nem nagyon találkozik.

2018. febr. 6. 05:33
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Mindenkepp szolj errol a gyerekorvosnak, szerintem egy hallasvizsgalatot jo lenne elvegezni es ha az jo, akkor megmondja az orvos, hogy hogyan tovabb.

Lehet, hogy semmi gond, de azert a 30 szorol egy szora visszaeses egy olyan dolog, amire figyelni kell es utanajarni.

Az en fiam autista, nala is volt hasonlo es felre ne erts, ezzel nem azt mondom, hogy a gyerekeddel barmi van, hanem azt, hogy oka lehet a visszaesesnek.

Ez pont egy olyan dolog, ami mellett nem szabad elmenni.

2018. febr. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem jár esetleg bölcsibe? Ismerek olyat ahol ott vette át újra ezt a kisgyerek, pedog előtte szépen beszélt.
2018. febr. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem jár bölcsibe. Nem jön kistesó és nem érte nagy változás ezt leszámítva, hogy 2-3 hónapja apa alig ér haza késő este.


Az autizmusnak nem lenne jele, hogy pl. nem akar szemkontaktust felvenni vagy sok mindenben túl bátortalan?

2018. febr. 6. 07:36
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

6-os vagyok.

Ne keress autizmus jeleket legyszi, nem ezert irtam. :)

Az autizmus igen szeles skalan produkal tuneteket, ezert sem erdemes erre gondol egybol, nem mindegyik gyerek produkalja a tipikus tuneteket.

Az en fiam pl velunk tart szemkontaktust (tartott kicsikent is), idegenekkel egyaltalan nem, tagabb csaladdal/baratokkal valtozo. Nem is igazan visszahuzodo, kicsikent sem volt az, sot, sokszor tul kozvetlen, tul “sok”, nem erti a hatarokat, hogy hogyan “illik” megkozeliteni masokat, kapcsolatot letesiteni finoman, stb. Kiveve, amikor epp a masik veglet es a fenekembe bebujna csak mert valaki hirtelen koszont neki.

(O amugy magasan funkcionalo, atlag feletti IQ-val, kommunikal, stb, mar iskolas.)


De meg egyszer hangsulyozom, hogy ne egybol erre gondolj, ne prazz ra elore, de a beszed visszaesese jele lehet sok mindennek, aminek utana kell jarni.

Sok esetben pedig epp semmit sem jelent. De ha nem kerdezed meg az orcost, akkor nem leszel elorebb.

2018. febr. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2018. febr. 6. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!