Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kortól képesek...

Mennyi idős kortól képesek szándékosan hazudni a gyerekek?

Figyelt kérdés

Nem a piciknél megjelenő konfabulációra gondolok, amikor a vágyat keverik a valósággal (pl. találkoztam egy tündérrel).

Hanem arra, amikor "előnyszerzés" céljából, szándékosan mondanak hamis állítást. Pl. az egyik szülő tilt valamit, a másiknak viszont már azt mondják, hogy megengedte.


2018. febr. 7. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Fiunk 4 eves. En kórházban vagyok, amikor a férjem dolgozik, akkor a szüleim vigyáznak rá ovi utan. Utál fürdeni, simán azt hazudta nem egyszer az apjának, hogy fürdött a mamáéknal, hogy otthon ne kelljen. Elsőnél be is dőlt neki a férjem.
2018. febr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Ilyeneket, hogy letagadják, amit szégyellnek vagy nem szeretnének megtenni vagy leszidást érte, szerintem már mikortól beszélnek, "tudnak" csinálni. (Persze akkor még nagyon átlátszó.) A vágy meg nem csak egy elképzelt dolog lehet, hanem olyasmi is, hogy "de pedig megbeszéltük, megígérted" - pedig nem, csak ő ezt szerette volna, így simán lehet, hogy így emlékszik rá, vagy ha szerinte ő volt az első a versenyben, vagy nem is csalt a társasban (és közben annyira látszik, hogy sem a vesztés, sem a csalás nem illik bele a "szuperhős" énképükbe). 3 és fél éves kisovisom múltkor állította, hogy az övé egy kisautó, nekem gyanús volt, de annyi van és hátha apával hozták be reggel, így megkérdeztem, hogy az óvónéni szerint is az övé-e, akkor szó nélkül visszarakta.

Egyébként azt olvastam, hogy iskolakezdés körül lehet egy ilyen hazudozás-hullám, mert nálunk nagyobb gyerekkel így is volt (meg is ijedtem, mert addig nem jutott eszébe). Kicsit olyan újrapróbálgatása a határoknak, a kontrollnak, hogy meddig mehet el. (Aztán kinőtte, kicsit szorosabbra fogtuk közösen a tanárnénikkel, és rájött, hogy a bizalom és szabadság többet ér.)

2018. febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha úgy vesszük, ezt már a kisbabák is csinálják. Gondoljunk csak bele a sok hisztibe, műsírásba.
2018. febr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!