Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy kis támogatást kérnék....

Egy kis támogatást kérnék. Ugye ez javulni fog a beszéd tanulással?

Figyelt kérdés

Nemrég múlt egy éves.

Folyamatosan. De tényleg, folyamatosan kiabál és sír. Ha enni kér, ha elakad valamivel. Ha valamit mutat és nem értem meg mit akar. Meg hasonlók.


Ugye nyugodtabb lesz ha már beszél? Ez így nagyon idegtépő... Sajnálom mert nem tudja jól kifejezni magát. Amiben tudok, segítek, de olyan dolgok, minthogy: már a kezemben van az étel csak melegítem - erre ő ordítani kezd mert azt hiszi nem akarom oda adni. Hiba nyugtatom, nem érti.


Szóval ez biztosan átmeneti. De baromira kell a támogatás, hogy minden rendben lesz.. :(


Nálatok mikor múlt el ez a fajta “kommunikáció”?



2018. febr. 8. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk is volt ilyen korszak, de után se kezdett még beszélni viszont megtanultam a gesztusait.sokszor mielőtt mondta volna már tudtam mit akar majd.emiatt viszont a beszed is később indult csak be. Minden rendben van csak annyira megertettuk egymást hogy nem volt késztetés a beszedre.jobb lesz, kitartást!
2018. febr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy a viselkedése eltér a korban hozzá hasonló gyerekektől, akkor érdemes felkeresni egy megfelelő szakembert.

Persze lehet, hogy teljesen átlagos és a korának megfelelőek a reakciói, de ezt látatlanból nehèz megmondani.

Természetesen először a gyerekorvosnak érdemes megemlíteni az észrevételeidet.

2018. febr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Még bölcsibe se jár. Nem igazán tudom más gyerekhez mérni.

Játszótéren csak nagyobbak vannak nála és a környezetemben nincs más ilyen korú gyerek.

Védőnő mindig nálunk van látogatásonként 1 órán át. Ő gondolom észrevenné. De eddig azt mondta, jól fejlődik. Szerintem sincs gond nála. Csak sokat kiabál az akarata miatt.

2018. febr. 8. 20:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze, normális, de elég hamar megtanítottam rá, hogy attól, hogy türelmetlenül ordít, sikít NEM fogja előbb megkapni azt, amit kér, mert NEM értem, mit akar.


Nehéz két-három hét volt, de fáradtságos munkával megtanulta, hogy ha valamit nem értek, ne guruljon be, hanem mutassa meg. :)

2018. febr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem túlzol és tényleg egész nap kiabál és sír, akkor vidd orvoshoz.
2018. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!

Hogy sikerült elérned ezt?

Elég volt a szó? Én már próbáltam a suttogást is, a kitartóan komolyan nézést, meg még jó pár dolgot. De nagyjából csak az idő állítja meg, mikor már megoldódott a gondja.

2018. febr. 8. 21:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányomnál is volt ilyen időszak. Én ilyenkor egyszer elmondom, hogy miért nem lehet még amit nem lehet, utána pedig figyelmen kívül hagyom az ordítást. Ez van.


Az olyan helyzetekben meg ahol csak várni kell valamire, megpróbálom szórakoztatni. Pl. ő nyomhatja meg a mikrohullámú sütő gombját. Megmutatom neki, hogy forog benn az étel. Megmondom, hogy ehet majd, ha a gép sípol. Ha tízig ért a számláló, akkor visszaszámolunk együtt, aztán "Pííí-pííí!". Ezt szereti :). Így csak akkor kezdi el a nyafogást, ha a sípolás után nem veszem ki azonnal az ételt, mert épp mást csinálok :).

2018. febr. 9. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Nehezen, sokszor állt és sírt, hiába csináltam bármit.

Volt, mikor simán otthagytam, mert már túlsággal belelovallta magát, és amíg látott, csak azzal foglalkozott.

Mikor "eltűntem", akkor átváltott "hol van anya" - sírásba, de legalább kizökkent az előző problémából. Miután "megtalált", megnyugtattam, és kértem, hogy mutassa meg, mit szeretne.

De sajnos volt arcmosás is, mert már fuldoklott a sírástól.


Amikor "csak" türelmetlen volt, akkor meg hangosan énekeltem, mert attól hogy ordít a kajája nem lesz kész előbb, de az éneket szerette már piciként is.

2018. febr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!