Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért gondolja sok szülő,...

Miért gondolja sok szülő, hogy a gyereke szent és sérthetetlen?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy elég nagyszájú, szókimondó vagyok. Van 3 gyerekem, így elég sokat vagyunk közösségben, játszótéren, játszóházban stb. Sajnos az a tapasztalatom, hogy sokan személyes sértésnek vélik, ha rá merészelek szólni egy-egy gyerekre, aki idiótán viselkedik, pl. meghúzza a lányom haját, vagy csúnyán beszél éppen. A gyerek butaságait miért mindig a szülőknek kell egymással megbeszélni? Miért is nem lehet rászólni pont akkor, amikor ezek a dolgok történnek más gyerekére? Én biztos, nem venném zokon, ha az én gyerekem csúnyán viselkedne, és rászólna egy szülő erélyesebben, szerintem ebben igazán nincs semmi sértő. Sajnos a gyerekekkel a szülők tényleg azt hitetik el, hogy minden elkövetett bűnre az a válasz, hogy "még gyerek", a szülő menti az irháját, mindent megmagyaráz helyette, nulla a felelősségvállalás a gyerekek részéről.


Ti hogy látjátok? Van joga más szülőnek rászólni a gyerekedre?



#gyereknevelés #gyerekére
2018. febr. 9. 13:56
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Olyan is volt már, amikor egy kisgyerek a boltban folyamatosan hisztizett az anyukájának valamiért, üvöltött, csapkodta az anyukáját, ő meg zavartan tolta tovább a bevásárlókocsit, próbált nem tudomást venni róla. Előttünk álltak a sorban, a gyerek csak tovább ütötte az anyját, akkor szóltam rá, hogy "ejnye, szegény anyukádat bántod? te mit szólnál, ha anyukád is így csapkodna, hogy ne hisztizzél tovább?" na, erre a kisgyerek olyan csöndben maradt, meg sem szólalt, amíg bent voltunk a boltban, de ezek után az anyuka meg odaszólt nekem, hogy semmi közöm hozzá, hogy hisztizik a gyereke.
2018. febr. 9. 14:01
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Ha ön- vagy közveszélyes a gyerek, pl. kiszaladna az úttestre, a másikat bántja, épp megrongál valamit (ami nem az övé), szerintem az a jobb, ha rászólsz, mindegy, a szülő mit szól majd hozzá.

Hisztinél én már speciel voltam hálás, hogy egy segítőkész öreg néni a meglepetés erejével elérte azt, amit én hiába próbáltam egy órája :) De mint látod, ez egyéni és igazából tényleg magánügy, ha nem akarsz konfrontálódni, inkább ilyen szituációkba ne menj bele, hisz nem a te dolgod.

2018. febr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Ha mondjuk bántana mást vagy veszélyes dolgot csinálna, és én nem vagyok ott-rendben hogy rászól.

Ha ott vagyok, jobb szeretem magam intézni, és én sem szólok más jelenlévő anyuka gyerekére, ha kell inkább a szülőnek szólok

A boltos sztori - engem is idegesített volna hogy beleszólsz.

2018. febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
és szerintetek más embert nem idegesíthet egy nyafogó, hisztiző gyerek? Akár egy pénztárost, vagy a sorban állókat?
2018. febr. 9. 14:14
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem voltam ott, de valószínű, az anyuka úgy érezte, nem neki, hanem a közönségnek (nyugalmukban megzavart sorbanállók és pénztáros) szólt a segítséged, azért, mert szerinted ő nem kompetens a gyerekéhez és ezzel kvázi rá is rászóltál.
2018. febr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Ha bántják vagy veszélyeztetik a gyerekemet természetesen rászólok más gyerekére, az nem zavar, ha az enyémre rászólnak hasonló szituban, az idegeneknek jobban is szót fogadnak. Amit nem szeretek, ha olyasmibe szólnak bele, amihez nincs közük, pl. volt már, hogy egy nagyi rászólt a lányomra, hogy ne másszon olyan magasra a mászókán. Persze jószándékú volt, de az én lányom bőven mászik már olyan magasra, nagyon ügyes. Tehát ilyenkor az anyuka jobban tudja mire képes a gyereke.
2018. febr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
Boltban hisztiző gyereket figyelmen kívül kell hagyni. Ez a legnagyobb büntetés neki. Így megtanulja,hogy hisztivel nem érhet célt.
2018. febr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Te nagyon nagy tévedésben vagy, nem azért zavar valakit ha Te rászólsz a gyerekére mert szent és sérthetetlennek gondolja a gyerekét, hanem azért, mert mindenkinek megvannak a maga módszerei, elvei, és idegestő tud lenni, ha valaki beleszól.

Egyetértek mindenkivel, ha a gyerek veszélyeset csinál, vagy másokat veszélyeztet, egyértelmű hogy rá kell szólni az ezt látó felnőttnek.

De pl. csak hogy a te példádat nézzük, velem volt hasonló. Az oviból szóltak, hogy beteg a gyerekem, 38 .5 láza volt, nyűgös volt, nem bírt aludni, így elmentem érte. Hazafelé muszáj volt beugranunk a boltba, mert pár fontos dolog nem volt otthon, és mellőle már nem tudtam volna elmenni, tudtam, hogy a férjem majd későn ér haza. Nyűgös volt, sírt, hisztizett, és ütögetett, igyekeztem a lehető leghamarabb végezni, természetesen ebben a helyzetben ráhagytam, hiszen a betegségtől volt ilyen szegény. A sorban mögöttünk egy hapsi beszólt, hogy hagyja az anyukáját, mert ő egy zsákban elviszi az ilyen rossz gyerekeket. A kisfiam megszeppenve abbahagyta persze. Otthon napokig nem bírt elaludni, meg félt a sötétben a zsákos bácsitól.

Egy szó mint száz: nem tudhatod, hogy ott az adott helyzetben mi zajlik, az anya miért azt csinálja, miért úgy csinálja, semmi közöd hozzá. Tényleg.

Ha kamion elé rohan, mást készül lelökni a mászókáról, rászólsz - oké.

A boltos példád nagyon nem oké.

Érted a különbséget?

2018. febr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

"és szerintetek más embert nem idegesíthet egy nyafogó, hisztiző gyerek? Akár egy pénztárost, vagy a sorban állókat?"

De, valószínűleg zavarja. Mint ahogy nagyon sok felnőtt ember viselkedése is zavaró. Mivel emberek között élünk és nem egy lakatlan szigeten, ezeket meg kell tanulni tolerálni. Vagy minden egyes embernek beszólsz aki szerintem nem megfelelően viselkedik? Megállítod a gyorshajtókat, leállítod a balhézó nagydarab részeget, meg mindenkit? Vagy csak a 3-5 évesekkel szemben ilyen könnyű legénykedni?

2018. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%

3-as, van olyan, hogy az anyuka a szabad nevelést részesíti előnyben, és az ő gyerekének mindent szabad, és hiába van ott mellette és látja, hogy mit csinál a kölyke, max. rászól annyit, hogy "Döncike, nem szabad" és ezzel ki is merült a nevelése, Döncike meg sz.rik rá, tovább folytatja, akkor én tuti, hogy amikor már 2,5 éves fiam szemét akarja kinyomni, elkapom a kezét, rászólók erélyesen, hogy "nem szabad", pont magasról teszek arra, hogy mucika ott áll mellettünk.

Aztán, ha anyuka pattogni mer, hogy miért is nem őneki mondom, meg miért "bántom" a fiát, akkor kijönne belőlem az állat, és felvilágosítanám, hogy

1. mert sz.rik rá, eddig sem szólt rá, ezután sem fog, 2. mert ha bántja a gyerekem, akkor nincs idő szólni mucikának, hogy vedd már észre B+, hogy melletted 5 centire mit csinál a gyereked,

3. nem fogok arrébb menni, lehet, hogy nem is lehet, mert pl. vonaton utazunk, babakocsival nincs sok lehetőséged.


A játszón meg megnézném hogy hogyan találod ki, hogy kihez melyik gyerek tartozik, mert a nagyobbakkal vagy nincsenek szülők, vagy a padon sorakoznak és telefonoznak.

2018. febr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!