Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért gondolja sok szülő,...

Miért gondolja sok szülő, hogy a gyereke szent és sérthetetlen?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy elég nagyszájú, szókimondó vagyok. Van 3 gyerekem, így elég sokat vagyunk közösségben, játszótéren, játszóházban stb. Sajnos az a tapasztalatom, hogy sokan személyes sértésnek vélik, ha rá merészelek szólni egy-egy gyerekre, aki idiótán viselkedik, pl. meghúzza a lányom haját, vagy csúnyán beszél éppen. A gyerek butaságait miért mindig a szülőknek kell egymással megbeszélni? Miért is nem lehet rászólni pont akkor, amikor ezek a dolgok történnek más gyerekére? Én biztos, nem venném zokon, ha az én gyerekem csúnyán viselkedne, és rászólna egy szülő erélyesebben, szerintem ebben igazán nincs semmi sértő. Sajnos a gyerekekkel a szülők tényleg azt hitetik el, hogy minden elkövetett bűnre az a válasz, hogy "még gyerek", a szülő menti az irháját, mindent megmagyaráz helyette, nulla a felelősségvállalás a gyerekek részéről.


Ti hogy látjátok? Van joga más szülőnek rászólni a gyerekedre?



#gyereknevelés #gyerekére
2018. febr. 9. 13:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%

10-es 3-as vagyok. Ezt írtam: "Ha mondjuk bántana mást vagy veszélyes dolgot csinálna, és én nem vagyok ott-rendben hogy rászól." A szemkinyomás a bántás kategória, és mint írtam ez az eset oké.

Ha mondjuk a gyerek azt mondja kaka és ez szerinted nem szabad és ezért elkezded kioktatni az én gyerekemet ez szerintem nem oké, ilyen esetben hagyd rám a nevelését. Csak hogy értsd a különbséget.

Ha valaki olyan hogy is mondjam bamba szülő hogy jelen van és mégis hagyja a szemkinyomást, ebben az esetben is rendben van a másik szülő rászólása akár.

2018. febr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
34%
Nem kell finomkodni, pláne nem a véleményüket kérdezni. Ha idióta a kölykük, szólj csak rá. Ha ők nem, akkor majd az élet megneveli őket. Addig örüljenek, amíg kicsik és csak rájuk szól egy másik anyuka. Az ilyen retardált viselkedésért a suliban már verés jár, felnőtt korban meg börtön...
2018. febr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%
A saját gyermeked épségét és a saját komfort zónádat pedig jogod van megvédeni. Sajnos a többség még mindig nem mer szólni az ilyen telibetojom a gyereket hadd üvöltsön - anyáknak, de amikor valaki feláll és elküldi őket végre a bús fenébe, olyankor kitör ám a tapsvihar, mert titokban mindenki arra vágyott, hogy húzzanak már el és legyen végre csönd és nyugalom.
2018. febr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
34%

13-as, egy agyatlan, rosszindulatú, rossz illatú jobbágy vagy. (Ezt virágnyelven írtam, fordítsd le! :D )


A megfejtésre a következő oldalon kerül sor :D

2018. febr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
72%

Ha rosszul viselkedne, akkor nem bánnám, ha rászólnának, de az a baj, hogy túls sok a frusztrált ember, mint a 12-13-as válaszoló. Mint ahogyan írta már valaki, a gyereken vezetik le a feszültséget.

Mai példa; ideges eladó puffugva keresztbe fordítja a soron a kocsit. 10 embert tartott fel, nem a munka miatt csak beszélt valakivel pár szót(fél perc) Senki nem szólt egy rossz szót sem, csak álltak bambán, mert szegény dolgozónak rossz napja volt. Pár perccel később a kislányom állt meg rossz helyen, mert valamit megnézett(5mp) Ugyanazon emberek közül volt aki vérben forgó szemekkel sziszegte, hogy hogyan kellene rászólni...

Ha simán nyűgös egy gyerek akkor néha elég ráköszönni. Meglepődik és abbahagyja. Nincs szükség beszólogatásokra és leoltásra, de ekkora empátia a legtöbb helyen nem elvárható sajnos.

2018. febr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
69%
Ha a gyerekem bántja, vagy veszélyhelyzet van, és látom, hogy a szülő nem figyel, szólnék, de ennyi. Boltban semmi közöm hozzá.
2018. febr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem szeretek mások gyereknevelési módszereibe beleszólni vagy más gyerekére rászólni. De olyan már előfordult, hogy a boltban mellettem hisztiző kisgyereknek mondtam valamit - nem rászóltam, hanem megpróbáltam elterelni a figyelmét, valami ilyesmit: "Milyen cuki cica van a pólódon!". Ettől meglepődött, és egy kis időre elfelejtett hisztizni :)

Nekem is vannak gyerekeim, és nem bánom, ha valaki rájuk szól, ha nem szépen viselkednek (bár nem mindegy, milyen stílusban). Én is igyekszem irányítani őket, de néha egy idegen szavai nagyobb hatással tudnak lenni rájuk.

2018. febr. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!