Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a lányommal...

Mit csináljak a lányommal hogy elfoglalja magát egyedül és ne hisztizzen?

Figyelt kérdés

Nemsokára 2 éves és teljesen kikészít az állandó hisztizéssel és egyszerűen nem tudom hogy hogyan kezeljem.

Van olyan,hogy leesik valami a kezéből és nekiáll hisztizni,hogy vegyem fel ,mert leesett pedig ő is fel tudná venni.

Vagy ha nem figyelek rá vagy elfoglalt vagyok(főzök,seprek,mosogatok...) odajön és ha nem megyek vele azonnal csapkod vagy amit nagyon nem szeretek tőle a fejét veri a falba.:(

Próbáltam erélyesen rászólni és kérni,hogy hagyja abba akkor még jobban sír és hisztizik.

Ha szépen megkérem (ha valami olyat csinál ami nem jó,vagy nem szeretném,hogy tovább csinálja PL.:kopácsolás,dobálózás...),hogy hagyja abba akkor akkor még jobban csinálja tovább és provokál és nézi,hogy mit reagálok rá.Többnyire kiakadok és ez nekem sem jó és neki sem.:(

Figyelem felkeltés a célja szerintem de nem lehetek vele állandóan és neki is kellene 1 ki önállóságot tanulnia.

Kérlek segítsetek mit tegyek?

Köszi előre a válaszokat.

2éves kislány anyukája


2010. jún. 7. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez egy ilyen korszak, nézi, hol a határ. Ne akadj ki, mert ha azt látja, REAGÁLSZ valahogyan a hisztire, akkor csinálja. Faarc, tedd tovább a dolgod, ha nem lesz közönség, felhagy a hisztivel. Az én lányom is eljátssza néha, hogy vegyek fel valamit vagy adjak oda valamit, amiért Ő is ugyanúgy oda tud menni, én ilyenkor nem adom ám! Ha mindig odaadod neki, akkor nem tanulja meg magától megcsinálni. Szóval következetesség és sajnos keménység kell most! Az én lányom is pár hónapja teljességgel kibírhatatlan volt, nem múlt el egyetlen nap sem óriási hisztik nélkül, mára már nyugodtak a napjaink. Tudja, hogy nálam mit lehet és mit nem, apukája sajnos sokkal engedékenyebb, hétvégén mindig nehezebben kezelhető a lányom. 2 éves kislány anyukája.
2010. jún. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló írta, ő eléri amit akar,hiszen vele foglalkozol, akkor is, ha ez a "foglalkozás" abbóláll, hogy kiabálsz vele. Ne reagálj.
2010. jún. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jaj köszi a gyors válaszokat.

Hát megpróbálok nem figyelni de nehéz lesz kibírni.

Köszi és várok még válaszokat,tapasztalatokat.

2010. jún. 7. 16:05
 4/8 anonim válasza:

próbáld ki, hogy mikor kezdi a hisztirohamot megöleled és nyugtatgatod(neked is jobb lesz)... a kiakadásod csak ront a helyzeten, próbálj meg te is nyugodtabb és türelmesebb lenni


ne úgy szoktasd önállóságra, hogy nem foglalkozol vele, mert dolgod van, pár dologba bevonhatod már őt is, íg eleve lefoglalod

2010. jún. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak nem neked is skorpió gyereked van? :-) Az én fiam is így viselkedik, csak ő a padlóba veri a fejét és nem a falba. Én nem akadok ki ezen, többnyire mosolyogva elmondom neki, hogy ezzel csak magának árt, engem nem zavar a dolog. Ettől persze még idegesebb lesz. Ezek a hisztik viszont talán már kezdenek rövidebbek lenni mivel látja, hogy nem ér vele célt. Az elején nagyon nehéz volt tettetni, hogy nem érdekel, hogy hisztizik. Most viszont már tényleg nem zavar az sem, ha a fél utat végigüvölti a fiam a boltból hazafelé mert nem veszem fel, hanem a lábán kell jönnie. (Kb. 100 m-re lakunk a bolttól)Régebben mindig azon rágtam a kefét, hogy vajon mit szólnak az emberek. Mára viszont oda jutottam, hogy nem érdekel. Próbálj te is átmeneti időszakként gondolni erre a néhány hónapra. Mert ez a néhány hónap/év még semmi szerintem a kamaszkorhoz képest. Na akkor kezdődnek majd a problémák, ha nem kezdjük idejében nevelni a gyerkőcöt.
2010. jún. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont most olvastam erről egy gyereknevelésről szóló könyvben. A megoldás tényleg az, hogy ne reagálj, csinálj úgy mintha ő ott sem lenne és tedd tovább a dolgod.
2010. jún. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kitartás, ne reagálj az ő elvárásai szerint. Ha te veszed fel, amit ő leejtett, csak azért mert hisztizik, akkor mindig el fogja várni ezt. Pedig neki sem jó, ha nem tanulja meg ezeket a dolgokat.


Ha észreveszed előre, akkor megpróbálhatod elkerülni a hisztit. Fiamnál hasonló esetben bejött, hogy amikor észrevettem, hogy leejtett valamit és kezdte volna a hisztit, gyorsan odakiáltottam: "Hopp, ott szökik a ceruza, kapd el gyorsan!" Már kacagva kúszott is utána az asztal alá.


De olyan is volt, hogy szétrúgott egy adag játékot (autók és útjelzőtáblák), mert úgy volt kedve. Megkértem, hogy szedje össze. Erre jött a hiszti. Csaknem egy órát játszottuk, hogy "Légy szíves szedd össze" ő meg vagy sírt, vagy mást akart csinálni, én meg "nyugodtan" visszatértem a légyszives szedd össze szövegre, mint egy elakadt lemez. Végül összeszedte, akkor nagyon megölelgettem és ezzel lezártuk a dolgot, elmentünk utána játszani.


Ha csak azért hisztizik, mert neked főzni, mosni stb. kell, ő meg játszani szeretne, akkor próbáld meg bevonni a munkába, adj olyan feladatot, amit el tud végezni. Töltsön vizet a tálba, adogassa a krumplit, keverje meg vagy hasonló.


Ha dobálózik a tárgyakkal, nézz a szemébe és mondd meg neki, hogy nem dobáljuk a babát/kockát/kanalat, mert megüthet valakit vagy eltörhet. Ha mégegyszer eldobja, akkor el fogod venni. Azután tartsd is be amit ígértél. De először mindig figyelmeztesd.



Tényleg kitartás, legfontosabb - és egyben a legnehezebb is :) - hogy nyugodt maradj.

2010. jún. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm az újabb válaszokat és a "szökik a ceruza..." :) nagyon tetszett.:)

Hát remélem lassan én is eljutok addigra pontig,hogy nem figyelek rá de néha nagyon nehéz és tudom,hogy ez csak romlik ha hagyom így erős leszek és határozott.

Köszi a bátorításokat mindenkitől,jól esett,hogy sokan segítettek.:)

Remélem a szobatisztaság is hamar lezajlik,mert,hogy jó idő van ebből is jön a hiszti,mert nem akar pelus nélkül pisilni/kakilni.:S

1szer sikerült de azóta kész hiszti ez is.

Köszi még 1szer nektek.

UI.:Ikrek a kislányom.:)

2010. jún. 11. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!