Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy reagáltál, mikor a...

Hogy reagáltál, mikor a gyereked maszturbalni kezdett?

Figyelt kérdés
Nem téves a kategória, kis gyerekekről van szó. Másfél éves a lányom. Már volt egy ilyen “korszaka egy éves kora körül, aztán abba hagyta. Most megint elkezdte. Mások kérdeztek már erről, hogy mit csinál, én meg hebegek habogok, és azt mondom hogy pl lovagol, játszik. Pedig tudom hogy nem. Ti hogy kezelitek ezt? Akar kettesben a gyerekkel akar mások előtt?

2018. febr. 11. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Játékot adok neki és/vagy elvonom a figyelmét. De nem is értem a kérdést. Ott állsz bambán, és bámulod hogy mit csinál?
2018. febr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Te jó ég.. nyilván. Ez a napom fénypontja..

En is próbálom elterelni a figyelmet, de nem mindig sikerül. Rá szólni meg konkrétan ezért nem akarok, és úgy tudom nem is szabad.

2018. febr. 11. 20:57
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

A szakemberek szerint ez normális dolog. Nem minden gyereknél alakul ki, de nyilván ahogy a gyerek felfedezi a testét érzékelheti, hogy jól esik neki ez a dolog.


Elvileg tiltani vagy megrémíteni a gyereket nem szabad mert akkor szégyenérzet alakulhat ki benne, emiatt ami későbbi életben szexuális gát is lehet.


A cél szerintem az lenne, hogy megértesd vele, hogy habár semmi gond ezzel, az efféle "játékot" akkor illik csinálnia ha egyedül van. (hiszen az ő teste és ahogy már esetleg tudja, hogy pucérkodni vagy pisilni nem szabad mindenki előtt úgy ezt sem)


Ha viszont gyakori naponta sokszori a gond érdemes lenne elgondolkodni, hogy mi hozza /hozta ezt elő nála újra? Van valami stresszforrás a közelében amit nem tud kezelni? Szeretethiányt kompenzál ezzel?

Sok jó cikk van a témában érdemes utánanézni.

2018. febr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5%
Kérdezd meg tőle, hogy mit csinál.
2018. febr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Nekem könnyebb dolgom van, mert fiam van. Annyiban könnyebb, hogy senki nem ítéli el, hanem mosolyog rajta, hogy igazi pasi. Még pelusos és szokott dörzsölődni és mondja is hogy mit csinál vigyorogva. Nem csúnya szót, vagy szakszavat használ, hanem gyereknyelvet, csak nem akarom ide leírni. Én meg annyit mondok neki, hogy majd egyedül vagy a csajokkal ha nagy lesz. Inkább most segítesen nekem valamit csinálni....bár ő egy évvel nagyobb. Talán ha kisebb lenne, kiemelném a szituációból és úgy próbálnám meg elterelni a figyelmét. Pl. Kiviszem vele a szemetet...stb
2018. febr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

Utolsó, ez hogy függ össze, hogy fiad van ès könnyebb dolgod ezzel??

Nem ugynaolyan kellemetlen neked, és nen ugyanúgy terelsz, ha a fiadra rájön a hatnék mások előtt és nekilàt, mintha a lányodra jönne rá??

2018. febr. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem leirtam vilagosan. :D Ugyanúgy terelek. Nem engedem neki. De nem is botrankoznak meg az emberek, ha meglátják, hanem mosolyognak rajta. Nem mondom, hogy ez helyes, csak azt hogy legalább nem stresszelnek engem pluszban.
2018. febr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tanulmányaim során nagyon sok pszichológiát tanultam, pedagógus és szociológus végzettségem van. Teljesen normális dolog egy-egy életszakaszban. Arra kell rávezetni a gyereket, hogy ne mások előtt csinálja. Tiltani, durva hangnemben beszélni vele nem szabad, mert ez kihathat és később bűnként, bűntudattal fogja megélni. Óvodában, gyakorlatom során szembesültem azzal, hogy alvásidőben szívesen csinálják ezt a gyerekek. Ez is, mint írtam időszakos, mint mikor a kisfiú az anyukájába, a kislány az apukájába szerelmes.
2018. febr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16%
Nálunk hál'isten nem fordult még elő (3 éves a lányom, 5 éves a fiam), de barátnőm kislánya kb 2 évesen csinálta. Én nem láttam csak mesélték. Barátnőmnek azt javasolta egy pszichológus ismerőse amit itt már többen leírtatok, szépen elterelni a figyelmét és elmondani neki, hogy ezt nem illik mások előtt.
2018. febr. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Öt éves kor előtt nem fontos megértetni a gyermekekkel, hogy más előtt ne csinálja. A felnőtteket kell nevelni elsősorban: meg kell érteni, hogy ez minden életkorban természetes dolog. Egy öt éves gyereket viszont más muszáj szocializálni arra, hogy mások előtt ne tegye: türelmesen, szelíden, de határozottam, tömören el kell mondani neki, hogy ez szabad csinálnia, de mások előtt nem illik.


Ha jól érzékelem, a kérdezőnek az a gondja, amikor pl felnőtt vendégek vannak, és cikinek érzi, hogy látják a gyereket, amint ezt csinálja. Egyfelől az eddigi javaslataimat tartom (felnőttnevelés, a felnőttek felvilágosítása), másfelől ha nagyon értetlenek a felnőttek, vagy egyéb okból mindenképp zavaró tényező, akkor legfeljebb eltereled a figyelmét, ahogy mások is javasolják - de a terelés NE legyen cél!


Szóval ha van olyan értelmes a felnőtt vendég, akkor nyugodtan, határozottan add tudtára, hogy "minden gyermek és felnőtt végez rendszeresen nemi önkielégítést -leszámítva persze amikor a felnőttek egymással szeretkeznek-, ez természetes dolog; amelyik gyerek nem csinálja napi szinten kb 2-3 éves korától, félő, hogy nemi gátlások alakultak ki benne, szóval az baj volna, vagy pedig prűd a felnőtt, ha nem veszi észre" - ezt így ez az egyben kifejtheted!


(Szégyenérzetet meg semmiképp sem okozunk gyermeknek, főleg nem emiatt.)


Kettesben? Amikor csak lehet, hagyni kell, hadd csinálja.


A többit meg írták már itt (pl ha naponta 8-10 alkalommal, akár többször csinálja, akkor el lehet gondolkodni, hogy ez túlzó, és ez esetben a többletet szorongás okozza, és vajon miből ered a szorongása).

2018. febr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!