Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy kezelitek az alábbi...

Ti hogy kezelitek az alábbi helyzetet a még nem beszélő gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Valamit akar, rámutat. Oké, értem mit akar.

De mi van akkor, ha olyan dologra mutat amit nem szabadna neki? Mondom és rázom a fejem, hogy nem, nem szabad. Ebből egyből kiabálás és sírás lesz.


Azt látom, hogy nem tudja elfogadni a nemet. Nem tudja elfogadni azt, ha én irányítok. Példa: Igenis az asztalnál ülünk evés közben. Hiába akar szaladgálni. Nem nézem végig, hogy félrenyel..


Nem tudom vele megbeszélni ezeket a konfliktusokat. Ti hasonló helyzetben mit csináltok? (Nálunk a játékokkal elterelés nem működik. Olyankor mérgesen eldobja azokat, bármit is mutatok neki.)


2018. febr. 12. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Ilyenkor kell következetes lenni és nem engedni neki mert ha most engedsz neki később foghatod a fejed. Valószínű már most azért csinálja mert rájött hogy a sírással mindent megkap. Tudom a világ legnehezebb dolga egy kis gombócnak nemet mondani és látni hogy rossz neki de muszály mert később nagyon rosz lesz. Ez az én véleményem.
2018. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Akkor sem engedem, amit nem szabad. Állítólag az indoklás nem működik ebben a korban, én ezzel nem értek egyet, mindig meg szoktam indokolni, hogy miért nem. Persze nem hagyja abba a sírást ettől, de a napi szabályokat szerintem könnyebben elfogadja, betartja. (Aztán lehet nincs igazam, de ártani nem árt, így én mindig indoklok.) Ha sír, megkérdezem, odabújik-e hozzám. Az a vicces, hogy mindig odabújik, ha kiakad, pedig miattam haragszik meg, mert ugye nem engedek valamit. Az én kisfiam már 2 éves múlt, de ezt mindig így csináltam, nála ez beválik. Rengeteg türelem kell, és ne ijedj meg egy kis sírástól, kezdődik a dackorszak.
2018. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Én simán elmagyarázom a kéthónaposnak is, hogy azért kell felvenni az overált, mert kint hideg van, beteg lenne nélküle, vagy hogy ne rúgja le a pelust ötödjére is a pelenkázóról, mert annál később lesz szopi... 😄


Nyilván nem érti a szavakat még, de a hanghordozást igen, illetve a dumával is elterelem a figyelmét. Egyébként pedig muszáj következetesnek lenni, főleg a ti korotokban. Már ébred a tudat, próbálgatja a határait, amiket vagy most meghúztok, vagy soha nem lesznek betartva. Légy erős és ha pl kaja közben elszalad, akkor pakold el a kaját és dobd kiba szeme láttára. Nen fog éhenhalni a következő ézkezésig, kibírja azt a pár órát, de meg kell tanulnia, hogy evés közben nincs játék.

2018. febr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Mindig maradni kell annál,h nem szabad,sose engedj és így megtanulja mi az a nem és ,h anyánál a nem ,az bizony nem!
2018. febr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Mindent mindig elmagyarázok neki,hogy miért nem szabad. Ha veszélyes dolgot csinál,rá is szólok hangosabban. Ilyenkor huncut mosollyal folytatja vagy otthagyja. De elviszem onnan,elterelem. 23 hós lány,semmit nem mond még. Néha könnyebb lenne már,ha beszélne. Olyan nehéz olykor kitalálni,hogy mit szeretne pl a polcról..
2018. febr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Az nem baj,ha sír. Amit nem szabad,azt ne hagyd neki. Az én lányom is szereti dobálni az ajtókitámasztót,de sajnos az nem kislabda. El is törhet a lába tőle. Úgyhogy rászólok. Addig,míg ott nem hagyja. De hogy bírja felemelni? Dög nehéz :)
2018. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
A fiam szintén ilyen volt, egészen pici kora óta látszott, hogy akaratos. A védőnő is mondta korábban, hogy nagyon öntörvényű. A figyelemelterelés nem használt. Ha az udvarról bejöttünk és ő még kint akart lenni akkor ordított, harapott, mart és, mint aki teljesen kifordult magából. Nem lehetett ilyenkor megnyugtatni, felvenni, semmi, békén kellett hagyni. Hagytam sírni. Volt, hogy majdnem egy órán keresztül sírt, mert nem hagytam, hogy a zsírkrétát a fülébe dugja. Egyik napról a másikra leszokott róla! Mintha egy új gyereket kaptam volna. 20 hónapos már, de még nem beszél. Ez a változás kb. 2 hónapja van. Tényleg következetesnek kell lenni! Volt mikor mosogattam és a kés kellett volna neki! Meg kell értenie, tanulnia, hogy nem szabad mindent.
2018. febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az en gyerekem sokszor elsirja magat, ha nemet mondok,, attol meg a nem az nem. Mennyi idos? 1,5 eves korukra mar rengeteg mindent megertenek, az enyem mindjart keteves, mostanaban mar nem sir egy ideje, ha azt mondom valamire, hogy nem. Attol meg, mert nem beszel erti, amit mondok neki. Egyszeru rovid utasitasokat megertenek, meg is jegyeznek mar eleg koran.


Erdemes elpakolni azokat a dolgokat, amiket nem kaphat meg, hogy csak a tenyleg veszelyesekre kelljen nemet mondani, mert a sok nem egy ido utan erejet veszti, ha semmit nem szabad. Erdemes nem helyett pl. azt mondani, hogy veszelyes/kicsi vagy hozza, stb., hogy ne csak folyton a nemet hallja.


A gyerekek nem hulyek, tegnap eldaraltam gyorsan, hogy ,,nyitsd ki a mikrot”, mar szaladt is, pedig eleg halkan is mondtam, de mikor olyat kell csinalnia, amit nem akar, hiaba mondom neki szqjbaragosan el haromszor...


Erdemes egyreszt kovetkezetesnek maradni, masreszt ismerni az eletkori sajatossagokat, es hogy mit varhatsz el egy adott koru gyerektol. Pl. egy totyogonak fut a fejeben a program, hogy folyton gyakorolja a mozgast, nem feltetlenul fog megulni negyedoran keresztul az etetoszekben, ha nem koti le kozben semmi. Ettol meg, ha nalatok az a szabaly, hogy eves kozben nem rohangalunk, akkor valoban le kell ulni, de lehet, hogy az etkezes idotartamaban jot tesz a rugalmassag.

2018. febr. 13. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kortól függetlenül magyaràzni kell neki.Ha a szavakat még nem is,de a hanglejtést értheti.Plusz kismilliószor el kell mondani ugyanazt.Nem szabad engedni neki.Ő most tanulja ezeket az érzéseket,helyzeteket.Ez lebegjen a szemed előtt.
2018. febr. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elmondom egyszer, terelek, ha nem segít semmi, akkor otthagyom, majd kibőgi magát.


Azért nem vagyok papagáj, hogy álló nap magyarázzak :D

2018. febr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!