Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes rokonokat hogy...

Kisgyerekes rokonokat hogy lehet finoman lekoptatni? Egy anyukát mi nem bántana meg?

Figyelt kérdés

A nagynénémmel (anya tesója) mindig is jó volt a kapcsolatom, meg a férjével is. Van két ikerfiúk, akiket imádok, de nagyon lefárasztanak már 1-2 óra után. Nem igazán játszanak el egyedül, vagy ketten, valakinek mindig ott kell lenni velük. Koraszülöttek voltak, ezért a nagynéném az első években nem nagyon hagyta másra őket, de most már hiába akarja, nincsenek el senkivel, kivéve mamáékat, anyát és engem.

Pedig próbálták már a bébiszittert is, de nagyon kibuktak, meg az oviból is elhozzák őket délben, stb. A téli szünetben egyszer nálunk aludtak a fiúk és azóta hallgatom, hogy mikor jöhetnek megint, mert folyton kérdezik ők is, meg nekik is olyan jó volt egy kicsit kimozdulni és nem az esti elalvással küszködni... Ja, helyettük én küszködtem, hajnali 2-ig.

Hetente megkérdezi ezt a nagynéném, és mindig próbálok kibújni valahogy a "feladat" alól, de most pl azt mondta, hogy akkor mondjak egy hétvégét, amikor még nincs programom és akkor elhozza őket, ne szervezzek semmit. De én hétvégente vagy a barátommal vagyok, vagy barátnőzök, pihenek. És őszintén, az a két nap szörnyű volt. Egy perc nyugtom nem volt, az egyikőjüknek tuti volt valami baja, vagy azért rángattak, hogy menjek játszani.


Sértődést nem akarok, de elég kellemetlen mindig a kifogásokat keresni...


2018. febr. 14. 14:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem mondd meg, hogy nagyon imádod őket, nagyon helyesek, nagyon jól érezted magad velük, de őszintén szólva, nagyon kifáradtál. Szívesen vállalod őket, de legyen csak egy délután, vagy egy fél nap, ha el akarnak menni együtt bevásárolni, vagy moziba, vagy bevállalsz náluk egy estét, ha ki akarnak ruccanni, de utána hazajössz. Mondd meg nekik, hogy minden elismerésed az ővék, azóta is azon gondolkodsz, hogy hogy tudják ők ezt minden nap bevállalni, és majd lehet, hogy nyáron, amikor jobban ki leszel pihenve, újra megpróbálhatjátok az ott alvást (addig nagyobbak lesznek), de most ennyire futja az erődből. Vagy esetleg szervezd be a barátnőd vagy barátod, hogy ne legyél velük egyedül. Mert egyedül két gyerekkel tényleg iszonyú fárasztó.
2018. febr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%

Hát pedig, ha nem vette a lapot magától és unod a ferdítéseket... vagy megmondod, hogy bocs, de nem, mert ez sok a jóból, és akkor rajta áll, hogy ezért megharagszik-e, vagy szívességből elviseled azt is, amihez nem fűl a fogad. Te érzed, mi a mérleg.

Valószínűleg azért, ahogy nőnek, könnyebb lesz velük is, mint a legtöbb gyerekkel és már nem kell annyira körülugrálni őket és nem "buknak ki", ha más vigyáz rájuk (szóval a bébiszittert meg az oviban alvást is újra lehet próbálni párhavonta).

2018. febr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
Mond meg, hogy neked bazi fárasztó volt és nem szeretnéd újra. Így.
2018. febr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%

Nem kell kiforgásokat keresni, megmondod, hogy nem a te gyerekeid, fárasztó volt hajnali 2-3-ig fenn lenni úgyhogy bocsi.


Határozottan és ha megsértődik - meg fog ;) - akkor ez van, majd megbékél.

2018. febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%
Mondd meg neki az igazat nyugodtan, ha megsértődik, ő gondja. Több gyerekem van, szóval edzett anya vagyok, de ilyen gyerekeket még én sem vállalnék éjszakára, max 1-2 óra megőrzés, ha muszáj. Bolondulnék is meg, hogy a sajátjaim alszanak 8 kor, mert úgy szoktattam őket, ezek meg sivítanak hajnali 2 ig, jól nevelt gyerekeket gond nélkül, de akik mindig rágnak, hogy csak velük lehet és nincs egy rendszerük se kialakítva, azokat biztos, hogy nem. Nem csoda, hogy az után, hogy a szülők eléggé eltolták a napirendjüket, már tolnák oda, hogy más szaggassa a haját a kicsikkel. Egyék ők, amit főztek, vagy alakítsanak ki napirendet, esetleg utána.
2018. febr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
32%
Az 1-esre hallgass, ha tényleg nem akarsz sértődést, szerintem ő nagyon jól közelítette meg a problémát. A többiek módszerével tuti megbántod. Külön tetszett, és egyet is értek a dicsérettel azért, amiért ők ilyen jól bírják minden nap. Ha így közelíted meg, szerintem nem sül el rosszul. Illetve az sem rossz ötlet, hogy társaságot hívsz melléjük, hátha van valaki a baráti körben, aki szívesen segít a két kis csirkefogóval :)
2018. febr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
97%
Mondd meg oszinten, hogy nem akarod oket ennyi idore bevallalni. Fel orara oke, de neked nagyon faraszto volt, mikor ott voltak. Esetleg ajandekba adhatod ezt nekik egyszer egy evben, mondjuk karacsony elott, az jo mesdze van :D
2018. febr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%
Egyik csaladtagom oszinte volt, mikor nalunk volt latogatoban, es a gyerekemre vigyazott neha 1-1 orat, hogy ezek utan atgondolja, akar-e gyereket, mert iszonyat faraszto. Nem sertodtem meg, igy tudom, hogy ot ne akarjam megkerni, csak ha o ajanlkozik. A nagynened valoszinuleg azt hoszi, te is elvezted, nem veszi a lapot, es szamol veled. Szerintem neki is jobb lenne, ha kedvesen, de oszinten megmondanad, hogy nem fog menni ennyi idore. Az jo, amit az egyik valaszolo irt, hogy mondd el, mennyire csodalod, hogy ok ezt napi szinten csinaljak.
2018. febr. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Hát én már utána is mondtam neki, hogy azért mondhatta volna, hogy a fiúk többet töltenek éjjel ébren és dumálva, mint mélyen aludva. Anya is megjegyezte neki még napokkal később is, hogy utána én az egész napot végigaludtam, ilyen fáradtnak még nem látott. Szóval próbáltam jelezni, hogy kicsit sok volt nekem ez, de nem lett túl nagy hatása...
2018. febr. 14. 17:43
 10/27 anonim ***** válasza:
91%
Ez elég gáz, hogy ennyiből nem vette a lapot a kedves rokon. Mi lenne, ha anyukád beszélné meg a saját testvérével, hogy mi a szitu?
2018. febr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!