Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek a gyereketek elbújik,...

Nektek a gyereketek elbújik, vagy egyedül akar lenni, amikor pelenkába kakil? Ha igen, milyen idős kortól vettetek nála észre ilyen viselkedést?

Figyelt kérdés

2018. febr. 14. 18:51
1 2
 11/15 anonim válasza:
46%

Nekem még a kisfiamnál az is bevált kb. másfél éves kortól, hogyha láttam, hogy pelenkázás közben hirtelen üveges szemmel néz, és emelkedik a fütyije, akkor hirtelen tapsoltam egyet, vagy rikácsoló hangon szólítottam a nevén, az kizökkentette a pisilhetnékből, hogy nem tudott a dologra koncentrálni. :) Egyből lelankadt a kukac, és visszatért a gügyögéshez, közben én nyugodtan bekrémezhettem és pelenkázhattam.


Most, hogy 2 éves már nagyon elhivatottan szokott nézni reggelente, innen tudom, hogy jobb pelenkába fojtani a kitörni készülő szökőkutat. :)


Volt, hogy a reggeli kakit is így kaptam el, tényleg elég intim élmény volt nézni, ahogy kijön a "kígyó" és közben olyan ártatanul, magatehetetlenül néz, de mostanában már az a praktika, hogy közvetlenül ébredés után nem pelenkázom, hanem szépen megreggelizünk, iszunk, játszunk egy kicsit, és miután túl van kis- és nagydolgán, akkor cserélem ki neki. Ilyenkorra már lóg és duzzad a pelus a sok pisitől, a szag meg elárulja a popóból érkező dolgokat. Úgy tűnik egyébként, hogy ezen dolgok nem zavarják őket, sőt teljesen lemegy alfába, miközben pucolom ki őt a végtermékből. :)

2018. febr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ket fiam van, az egyik kb masfel eves kora utan elbujt es ugy kakilt. Ha a gyerek bemaszott az asztal ala, lepcso ala, fotel moge, vagy hasonlo vedett helyre, akkor mar tudtuk, hogy kaki van.

A masik fiam egyaltalan nem bujt el, o itt csinalta, ahol eppen erte az inger.

Kb ugyanolyan idosen lettek szobatisztak, nem volt nagy elteres.

2018. febr. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
57%

Most 22 hónapos kisfiú,kb. 3 hónapja bújik el kakilás közben.Ajtó mögé,asztal alá,sarokba :) Mikor megkérdezem,hogy "mit csinálsz" akkor válaszol,hogy "kakiiisz".

Bilire rácsücsül ruhában,de nem gondolom,hogy érett a szobatisztaságra.Nyáron elkezdjük majd próbálgatni.

Nagyfiam 2,5 éves volt,amikor letettük a pelust.Közel 1 hét alatt lett szobatiszta,talán 1-2 alkalommal volt "baleset",az is napközben.

2018. febr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
90%
ELTE anatómiai tanszéke - ??? ELTÉn anatómia? Ejha... :D
2018. febr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

2 ésfél éves a lányom, egy honappal ezelöttig pelusba kakált, de sose bujt el, leguggolt ott ahol épp volt és nyomta,közben beszélgettünk:D

Egy honapja ismerkedünk a szobatisztasággal, lépcsös wc szükitünk van, azr használja és kivétel nélkül mindig belekakil a wcbe:) kicsit még undorodik a végeredménytöl, ha meglátja mi pottyant a wcbe, öklendezik:D pisi is oda megy,de azzal elöfordul baleset még.

2018. febr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!