Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkezdett félni a sötéttől,...

Elkezdett félni a sötéttől, nem akar elaludni egyedül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyfiam 4 éves, a kicsi 3 hónapos. A nagy már két hónapja egyedül alszik el. Rászoktattam, mert a tesó előtt az volt neki megszokva,hogy mesélek, és addig bent maradok, amíg el nem alszik. Csak a kicsi miatt ezen változtani kellett, mert eleve van két este, amikor apa nincs itthon, és nem hagyhatom magára a kicsit fél órára. Főleg,hogy hasfájós, így van,hogy kézben, vagy hintában nyugszik meg.

Nem is volt gond, a Nagy két nap alatt ügyesen megszokta,hogy két mese, sólámpa fel, ha kéri a folyóson is felkapcsolom a lámpát.

Egy hete viszont minden este horror van. Állítólag fél. Legalábbis ezt mondja, és üvölt,hogy vki aludjon ott vele. Általában engem kér, de van,hogy az apját. Ebből is gondolom,hogy ez nem szimpla "hiszti", vagy anya hiány, mert sokszor tényleg elég apa is. Viszont nem értem,hogy miért jött elő. Nem változott semmi. Sőt, most még pluszban egy éjjeli fényt is beiktattunk, de az sem jó.

És az a baj,hogy meg kellene oldani, mert a kicsi miatt nem szokhatunk vissza arra,hogy ott feküdjek fél órát-órát.

Tippeket várnék? Mit tennétek? köszi


2016. jan. 7. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem fél, féltékeny, amiért te a kicsivel vagy, és szrsz rá - ő ezt így fogja fel, és így is jön ki rajta.


Egyébként menjetek be hozzá, és fokozatosan távolodjatok megint.

2016. jan. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel, így jön ki rajta hogy kistestvére született. Lehet hogy féltékeny, vagy kicsit szorong. Én, ha a kicsi éppen nem alszik, bemennék a kicsivel együtt egy fél órára.
2016. jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy 3 éves kisfiam és egy 11 hónapos kislányom van. Abszolút egyetértek a többi véleménnyel: testvérféltékenység. De ha félne is (ami ebben a korban teljesen normális), akkor is ugyanúgy kellene kezelni a helyzetet: mellette lenni, amíg elalszik.

Az én fiam sem alszik el magától, nem is szoktattam önálló alvásra sem a kicsi születése előtt, mert az ilyen változások mindig súlyosbítják a féltékenységet. Én úgy oldottam meg, hogy a picimet betettem a babakocsiba (szereti a babakocsit, el is alszik benne), a nagy mellé feküdtem és a lábammal ringattam a babakocsit. A kislányom békésen aludt, a kisfiamat nem zavarta, hogy picit ringatózom a lábmozgás miatt, sőt, boldog volt, hogy mellette vagyok. Ez így megy a mai napig, immáron 11 hónapja. Egyébként csak a nappali alvást kell így megoldanom, mert este a kislányom legkésőbb 8-kor alszik (önállóan alszik el), a fiamat 9-kor fektetem, simán mellé tudok bújni.

2016. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mèg egy kis higiénia: mivel nincs tárolónk, a babakocsit bent tartjuk a lakásban. Minden séta után áttörlöm a kerekeit, így nek sajnálom bevinni a fiam szobájába.
2016. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az oké,hogy féltékeny, csak azt nem értem,hogy az elmúlt két hónapban miért ment zökkenőmentesen az egész.

Azt már próbáltam,hogy beviszem a kicsit, ha éppen ébren van, de akkor meg nem akart elaludni.

De megpróbálom még egyszer, hátha!

2016. jan. 7. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Kell Nekik egy kis idő, hogy leessen a 20 fillér. Az én fiam a kislányom 8 hónapos korában fordult ki magàból teljesen. Olvasgsss sokat a témában! 3-4-es voltam.
2016. jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!