Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan lehet észrevenni, ha...

Honnan lehet észrevenni, ha egy baba beteg?

Figyelt kérdés
Nyilván 1 év körüli gyerekekről van szó, akik már annyira nem kicsik, de beszélni még nem tudnak?Milyen jelei vannak, hogy betegség lappang benne és hamarosan beteg lesz?

2018. febr. 14. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nyűgös, csillog a szeme (mintha könnyes lenne), fásult tekintet, meleg testhő, szörcsög, köhög, sírós, kedvetlen, nincs étvagya.
2018. febr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

A lányomnak a szemén látszik. Csillog, beesik (karikás).

Nagyon bújós ilyenkor.

2018. febr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fáradékonyabb, többet alszik/nagyon rosszul alszik, szörcsög, köhög, orra folyik. Most ezek vannak nálunk 2 napja. Én mindig attól félek, hogy pl nem veszem észre, ha lázas, most este már az is volt, de egyből észrevettem.
2018. febr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak kipirosodik az arca minden betegség előtt, láztól függetlenül. Amúgy a legegyszerűbb észrevétel, hogy máshogy viselkedik, mint szokott.
2018. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sírdogálósabb, nyűgősebb. Aztán jöhetnek egyéb tünetek orrfolyás, éjszaka szörcsög, láz.
2018. febr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Levertség, láz, tényleg látszik a szemükön. Nekem a védőnőm azt mondta, hogy ha beteg a baba akkor egyáltalán nem jókedvű, még időszakosan sem, nem nevetgél, hanem nyűgös.

Ez talán segít, mert ha vannak vidám időszakai akkor nagy baj nem lehet. Egyébként még a betegség típusától is függ, ha gyanakodsz valamire érdemes esetleg felhívni az orvost és megérdeklődni.


Általánosságban összefoglalni úgy tudnám, hogy ha változás van az evésében, nem eszik úgy és annyit, sírós, nyűgös nem alszik jól, vagy pont túl sokat.. ezek lehetnek talán a kezdődő tünetek. Remélem tudtam segíteni.

2018. febr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha gyanus, naponta tobbszor merd meg a lazat, hogy nem emelkedik-e.

Kiutesek, nyelvnyujtogatas (ha egesz nap nyujtja, kilogatja a nyelvet, akkor fajhat a torka), hasmenes is jelezheti.

Azert ne izguld tul. Ha tenyleg beteg, ugyis eszreveszed. Es az se a vilag vege ha beteg neha.

2018. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"mert ha vannak vidám időszakai akkor nagy baj nem lehet"


Cáfolom. Az első nagy betegség pont úgy indult nálunk, hogy semmi tünete nem volt. Aznap is jól evett, jól aludt és rengeteget kacagott, rá pár órára az intenzíven voltunk egy komplikált lázgörcs után (előtte még hőemelkedése se volt), amit vesemedencegyulladás okozott (amit napokkal később derítettek ki, pelenkán nem érződött). 5 hónapos volt ekkor. A picik rengeteget bírnak mosolyogva.

2018. febr. 16. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!