Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg képes egy 3 éves...

Tényleg képes egy 3 éves gyerek ilyen szinten "főzni"?

Figyelt kérdés

A sajátom még baba, így nincs összehasonlítási alapom.

Egy ismerős mesélte, hogy a főzésbe régóta bevonja megfigyeléses alapon a gyerekét. Pl. tojáskrémet többször látott.

Egy ideje ő készíti el, a szülők csak a fizikai erőt igénylő vagy veszélyes részt végzik el. Ők főzik meg a tojást, ők hámozzák meg, ők törik össze. De minden hozzávalót csak kipakolnak a gyereknek, aki kiméri, beleteszi és összekeveri. Kóstoltam, tényleg finom.

Ráadásul a gyerek állítólag kóstolgatja és ha úgy érzi valamiből kevés van, még tesz bele.

Mondták, hogy körbe kell pakolni tálcával, papírtörlővel, mert koszolva dolgozik, de a végeredmény még egy felnőttnek is vállaható, sőt, finom.


2018. febr. 15. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Simán, ha érdekli. Én azt nem tudom elhinni, hogy egy két éves kirakja az 50-100 db-os puzzlet, pedig van olyan, és én azt nehezebbnek tartom, mint alapdolgokat megfőzni.


Az én 2,5 évesemet is érdekli. Szereti a tojáshabot haberővel verni (mondjuk én fogom a gépet, ő csak ráteszi a kezét), és folyamatosan mondom neki, tanítom, hogy mit nem szabad, mit szabad, hol fogja meg. Ő is szereti beletenni a fűszereket.

És habár még nem tudná magától, hogy miből mennyi kell bele, mert én igazából utálok főzni, így csak ritkán gyakoroljuk. De ha minden másnap (vagy akár naponta) főznék, mint más normális ember, akkor valszeg már tök profi lenne.


Ő mondjuk pucolni még nem akart, csak felvágni pl. a paradicsomot, de mivel arra is csak vajazó kést kap, ezért inkább trancsírozza.

2018. febr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
Simán. Azért egy 3 éves gyerek csak a mai értelmezésben baba, régen egy ekkora gyereket simán otthon hagytak fél napra, begyújtott ellátta az állatokat meg még főzött is ha úgy alakult.
2018. febr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2

Ezt kicsit túlzásnak tartom, kétlem, hogy egy 3 évest forró folyadékkal, tűzzel engedtek volna dolgozni. Vagy ha igen, akkor nem mindegyik érte meg a felnőttkort.

2018. febr. 15. 09:30
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Simán lehetséges. A 2,5 évesem odatolja a széket a tűzhelyhez és "gríz" felkiáltással már veszi le a fazekat. Ő csinálja a tejbegrízt. Én csak állok mellette és figyelem. De ő önti a tejet, kanalazza a grízt, egy kevés cukrot. Nem kell már mondani h mennyit tegyen bele, azt se h keverje. Tudja magától :)
2018. febr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%

#3

Jó ma már egy 14 évesnek sem engedsz ilyesmit de egy 50-60 éve ez természetes volt.

2018. febr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Egy dolgot részenkènt simán megjegyeznek, nem bonyolultabb ez, mint a fog vagy kézmosás.


Azt mondjuk szerintem csak találgatja, mi kell még bele. Az enyémnek is vannak ötletei, hogy kell még a sütitésztába cukor, de ha azt mondanám nem, akkor mondaná a következőt, ami előtte van.


Nálunk már 2 hónapja hetente többször van répatorta.. a gyerek kipakolja mi kell hozzá és adagolja, magától keveri, de én reszelek és segítek néha a számolásban.

2018. febr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
3 eves mar nagy (plane ha ugy 3 hogy nemsokara 4). Persze hogy kepes osszeonteni dolgokat es megkeverni.
2018. febr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!