Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem beszél, nem eszik?

Nem beszél, nem eszik?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiúról van szó. Egyáltalán nem mond semmit se, még szótagokat se. Egyedül enni nem tud, kifordul a szájából a szilárd étel, ha más adja neki akkor is, mert kilökdösi a nyelvével. Szerintetek normális egy 2 évestől ez, vagy lehet elkezdeni aggódni? Nincs kedvenc játéka vagy plüsse amihez kötődne, nem is cumizik. Nem pápázik, testrészeit nem mutogatja meg.

2018. febr. 20. 12:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
És te a gondviselője vagy? Orvos mit mond?
2018. febr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem, én csak a család ismerőse vagyok, nem rokon. Nekem nincs saját gyerekem, így nem mondom, hogy 100%-ig otthon lennék a gyereknevelésben. Viszont kb 4 hónap után most voltam náluk látogatóban és elgondolkodtatott a helyzet. Orvosi véleményről nem beszéltünk, meg úgy egyáltalán ezekről sem, csak nekem feltűntek és azóta gondolkodom rajta.
2018. febr. 20. 13:01
 3/20 anonim ***** válasza:
54%
Lehet, hogy gond van, de ilyen esetben ez nem a te dolgod. Hidd el, stresszes ez nekik a te beleszólásod nélkül is.
2018. febr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem is szóltam bele :) Viszont nem tűnt úgy, hogy ők észlelnének bármi problémát.
2018. febr. 20. 13:17
 5/20 anonim ***** válasza:

Ha nem enne mar ehen halt volna...

az hogy nem beszel meg, nrm tragedia.

2018. febr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy csak előtted volt zavarba?

Kisfiam is majdnem 2 éves, egész nap megállás nélkül dumál, gazdag a szókincse is, de ha egy idegen ember szól hozzá vagy olyan akit rég látott akkor megkukul, nagyon szégyenlős lesz.

Ő is félig-meddig eszik csak egyedül, kézzel csipeget, evőeszközzel meg ha van kedvem hagyom neki, ha sietünk inkább segítek.

Az meg hogy nem ragaszkodik plüssökhöz stb nem kóros.

2018. febr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Akkor úgy írom: nem jól eszik. Kicsit olyan, mintha nem tudna rágni, vagy nem is tudom. A falat nagy részét kitolja a nyelvével.
2018. febr. 20. 13:30
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem, nem csak előttem. Egyáltalán nem beszél.
2018. febr. 20. 13:34
 9/20 A kérdező kommentje:
Amikor utoljára láttam, ahhoz képest semmi fejlődés nincsen nála, pedig szerintem ilyen idősen pár hónap alatt is sokat tanul és változik a gyerek. (mint írtam nekem sajnos nincsen, de azért nem vagyok teljesen tudatlan). Kicsit nekem úgy tűnik, hogy az anyuka nagyon "kisbabásan" kezeli.
2018. febr. 20. 13:36
 10/20 anonim ***** válasza:
53%

Akkor nem látod a teljes képet.

Lehet beszél, lehet csak előtted kuka, de az is teljesen oké, ha tényleg nem beszél még. Kisfiúknál 2,5-3 év a megkésettség határa.

Önálló evés: persze jó dolog, ha már tud, de például a 3 éves kiscsoportos ovisoknál is csak annyi a követelmény, hogy kanállal viszonylag tisztán tudjon.


Jár közösségbe? Akkortájt szoktak alvós állatkát... stb. választani a gyerekek. 2,5 évesemnek sincs és (már) nem cumizik, előtte se volt függő. Ha pedig anyatejes volt, lehet sose cumizott.

2018. febr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!