Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valaki segítene? A kisfiam...

Valaki segítene? A kisfiam nem engedi megtörölni a fenekét.

Figyelt kérdés

Kb. 3 hónapja tart, az előzménye, hogy sokáig visszatartotta a székletét. Ez mára megszűnt, most egyszerűen nem lehet rávenni arra, hogy nagydolog után rendesen meg legyen törölve a hátsója. Próbáltuk már mindennel p.nedves törlő hidegen, melegen, langyosan. Ha ilyenkor elvisszük megfürdetni, direkt összeszorítja a fenekét és ha megpróbálom megmosni, egyszerűen torka szakadtából visít, mint akit épp ölnek. Ugyanez, ha meg akarjuk törölni :(

Próbáltuk, hogy lefogjuk, de ketten sem bírunk vele. Tekergeti magát rugdal, közben ordít mint aki nincs magánál.

Szép szó, vita, büntetés, jutalom NEM HASZNÁL.

Inkább járkálna sz..os seggel, csak ne nyúljunk hozzá. Többször mondtuk neki, hogy ő is megcsinálhatja, de nem akarja. Már unom az egész hercehurcát, minden áldott este ez van. Az orvos azt javasolta, hogy legyünk türelmesek, de egyszerűen már elegünk van ebből.

Mit tudok még tenni?

4 éves nappalra szobatiszta gyerek.


2018. febr. 20. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni olyan wc papirt, amin gyerekeknek kitalalt mesefigurak vannak rajta. Oda kell neki adni kakilas kozben hogy nezegesse. Hatha attol nem felne.
2018. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem ugyanez de nálunk a kukac mosással volt hasonló kálvária pár hétig 3 évesen. Végül az segített hogy többször végignézte ahogy az apja és a testvérei is megmossák... ha esetleg nem vagytok szégyellősek :) Gyerekmintás WC papír? Mondjuk már elég nagy, nem biztos hogy attól lehidal. Mit mond fáj neki tényleg, vagy csak pszichés?
2018. febr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Fáj neki? Sebes neki? Vagy csak hisztizik? Mert nem mindegy. Ha csak hiszti én bizony már oda csaptam volna neki! Hagyátok rá este meg mutassátok meg a kakas gatyát és kozoljetek vele hogy mossa ki maga után, ha már nem engedte hogy megtöröljétek a fenekét.
2018. febr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem szép, lehet próbáltad már, de én ilyenkor vázolnám a "lehetséges következményeket". Ha nem törlitek ki a fenekét, akkor koszos, büdi marad. Ezt mindenki észreveszi és nem fognak vele játszani, de te sem akarsz így vele együtt vacsorázni, mesét olvasni...

Vagy ha koszos marad, csípni fog és lesz rajta egy nagy seb. A doktornéni szurit és kúpot fog neki adni...

Mindezt komolyan, nyugodtan, mintha mesélnél.

A lefogások miatt már szerintem zsigeri a tiltakozás, nem lesz olyan egyszerű, de egy próbát megér.

2018. febr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok :)

A mintás wc papírokon már túl vagyunk, az sem érdekli, ha büdös marad :(

Nagyon úgy tűnik, hogy ez csak hiszti. Mindig megkérdztem tőle, hogy fáj e neki, de azt mondja, hogy nem.Meg is mutattam neki, hogy milyen piszkos odalent, de csak visít, hogy nem akarja.

Az odacsapásnak nem vagyok híve, még sosem bàntottam. Külföldön élünk, itt ez már bántalmazásnak számít. Ha elkotyogná az oviban, hogy a seggère csapok, biztos, hogy baj lenne belőle.

Na mindegy is. Holnap megint ellátogatunk az orvoshoz, mert ezt már nem tartom normálisnak.

Köszönöm nektek.

2018. febr. 20. 22:36
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem irigyellek az biztos. Én se vagyok híve az oda családnak de néha bizony jót tesz ha már semmi se hat. Akkor marad a szakember majd ő mondd valami okosat.
2018. febr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk kicsit más, de egy kisfiú a családban nem akart soha arcot mosni, de mindig ki volt kenve fülig. Nála ez megszokott volt, a szülők ráhagyják, de engem zavart, mert csak törölgeti a kezével, utána meg keni bele mindenbe. A mosakodásra semmivel nem tudtuk rávenni, ezért azt mondtam neki, hogy ha nem mosakszik meg, mikor maszatos lesz akkor gombák fognak nőnek az arcán. Ezt párom is alátámasztotta és még mondtuk is, hogy "volt egy osztálytársam, aki így járt", pár perc múlva szaladt mosakodni.


Amúgy nem vagyok híve a hazugságnak, de szerintem egy két ilyen füllentés még belefér. És annyira nem is hülyeség, mert később emiatt nagyon pattanásos lehet majd vagy akár most is kisebesedhet tőle, hogy mindig maszatos és még ki is dörzsöli.

2018. febr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem az a dolog, amiben irányíthat... ennyi, megtörlöm, ha visít, akkor is.
2018. febr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

22:47 Ez bejött!!!!

Nagyon köszönöm!!! :) Ma már hagyta, hogy megtöröljem kaka után, mert nem akarta, hogy gombák nőljenek a fenekére.

Nem szeretek neki hazudni, de ez kellett.

2018. febr. 21. 20:07
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ki pontozta le a válaszokat, én mindenkinek zöldet adtam.
2018. febr. 21. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!