Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megüt a 22 hós kisfiam, higy...

Megüt a 22 hós kisfiam, higy reagaljam le?

Figyelt kérdés

Dac korszakban van, hisztizik nagyon, ha valami nem úgy van mostanában megüt engem, nagyon akaratos. Masfél éves korától mondatokban beszél, próbálom vele megbeszélni mi történt, ha megnyugodott.

Egy barátnőm azt tanácsolja üssek vissza én ezt nem tartom jónak. Már megpróbáltam egyébként, persze csak enyhén, hát egyszer nevetett és mondta, hogy még. Egyszer meg csak még jobban nekem jött. Nincs már semmi a tarsolyomban. A sima hisztit most úgy kezelem, hogy eltűnik, ha elkezdi keresni kezdem, ez bejött.



2018. jan. 25. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Olyankor fogd meg a kezét és mond neki határozottan h nem szabad! Mond el neki h ez fáj neked és ilyet nem csinálunk. Az eltűnéses trükk jó de légy kitartó.
2018. jan. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Kedves második válaszoló. Idegesítő lehet hónapokban megadni egy kisgyerek életkorát, ha csak nagy általánosságokat ír valaki. Viszont az idegrendszer fejlődésében (pl. hogyan képes kezelni vagy nem kezelni az indulatait, milyen jellegű utasításokat, magyarázatokat képes megérteni) rengeteget számít néhány hónap. Három gyerekem van és a legkisebb pontosan ugyanannyi idős, mint a kérdezőé. Másfél évesen, vagyis négy hónappal ezelőtt képtelenség lett volna megbeszélni vele még, hogy pl. az oda úton sietünk, ezért be kell ülnie a babakocsiba, de visszafelé ráérünk, ezért kiszállhat majd. Feltételezem, hogy további két hónap múlva, vagyis két évesen még könnyebben megért hasonló dolgokat.


Mindezt azért írtam le, mert a probléma és kérdés szerves része, hogy a kisgyerek mit ért meg, és mivel nem érdemes még próbálkozni.


Én azt mondanám, a legfontosabb, hogy ha tudod, miért üt, arra reagálj. Ha például játékból üt, mert tetszik neki a reakciód, akkor azt elég könnyű figyelemeltereléssel, egyébbel kezelni. De ha a dühét fejezi ki, ahogy írtad is, akkor már meg lehet mondani neki, hogy érted, hogy dühös, nem haragszol rá emiatt, de ütni semmiképp nem fogod engedni, másrészt az ütései miatt nem fogod meggondolni magad (abban, ami nem tetszett neki).


Ha meg bírod állni, semmiképp ne üss vissza. A kicsi ütés azért értelmetlen, m ert nem érzi át általa, hogy milyen az, ha bánt másokat, sőt, ahogy írtad, még tetszik is neki, igazi ütés meg nyilván nem helyes, ütéssel nem lehet arra nevelni gyereket, hogy nem ütünk. Nonszensz.


Ha megérted, hogy mi játszódik le benne, és biztosítod róla, hogy a dühével, érzelmeivel nincs semmi baj, szabad dühösnek lenni, ettől még ugyanúgy szereted, akkor jó eséllyel élét veheted az ütéseknek.


De.... én például egyformán neveltem a gyerekeimet. A középső szelíd, észérvekkel meggyőzhető, korának megfelelően átgondoltan cselekszik. Nem volt jellemző az ütés-rúgás a dackorszakban sem. A legnagyobb egészen nagycsoportos koráig hevesen, azonnal kimutatta mindig az indulatait. Aki tagadja, hogy személyiségfüggő is a dolog, az nem látott még más gyereket a saját egyszem gyerekén kívül.

2018. jan. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Csak azt ne mondd neki hogy ez fáj anyának. Épp azért csinálja! Ha tudatosul benne, hogy ez neked milyen rossz, akkor mindig meg fog majd ütni ha valami nem tetszik neki. Azt rosszul tetted, hogy csak picit ütöttél rá. Így azt hitte, csak játék. Ha erőből odasózol talán még az is jobb lett volna.

Én figyelemeltereléssel próbálkoznék. Kicsiknél működni szokott. Mikor meg akar ütni, elkapod a kezét, de nem zsörtölődsz hanem azonnal viszed játszani vagy valami újat mutatni neki. Jópárszor megcsinálod, mire működik.

2018. jan. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Másfél éves múlt a fiam mikor még mindig állandóan harapgált és azzal hogy pl lefogtam csak jobban hergelte magát. A konyhát levéve bababarát a lakás, hát a férjemmel mi bezárkóztunk a konyhába. Sajnáltam mert nagyon sírt, de azóta se harapott meg minket. Hiába beszéltem én neki, teljesen mindegy volt.
2018. jan. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

A harapdálós kérdésnél is leírtam. HA a gyerek megüt, akkor nem ütéssel hozzuk a tudtára, hogy ez milyen rossz dolog, és ezt nem szabad. Mert ha nekem szabad, neki miért nem????


Egyik lehetőség, hogy otthagyod, elmész onnan, pár percig tudomást sem veszel róla.

Másik, hogy megfogod finoman a csuklóját, hogy ne tudja elhúzni a kezét, és úgy mondod, hogy nem szabad ilyet csinálni.

2018. jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom, hogy én/mi jól csináljuk-e vagy sem, de ha valami rosszaságot csinál a 19 hónaposom beállítom a sarokba, arccal a falnak, valaki ott áll mögötte.Elszámolunk 10-ig majd megfordítom és elmondom neki, hogy miért állt a sarok, nem szabad, csúnya dolog stb. megkérdezem, hogy jó lesz-e, nem csinál többet ilyet..persze mondja hogy jó lesz.Utána kérek tőle egy puszit, én is adok neki,ölelés és mehet játszani.
2018. jan. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Enyém is ennyi idős, ő nem is a hiszti közepén, hanem sokszor annyira felpörög vagy elöntik az érzelmek, épp boldogságból vagy unalomból hogy elkezdett ütögetni vagy harapni.

Ilyenkor mindig erősebben,határozottan megfogtam a karját hogy nem szabad anyát ütögetni, én mikor ütöttelek meg téged? Aztán persze ilyenkor eltörik a mécses általában de otthagyom aztán jön utánam úgy is.

Ha lenyugodott megmutatom hogy simi-simi kell és el se hiszem de pont a napokba odajön hozzánk sokszor és nem megüt hanem megsimogat meg puszit ad, oltári aranyos :)

Ha nagyon behevül a játékba, birkózásba van hogy harap de akkor vége a játéknak, visszaadni sose adtam neki vissza.

2018. jan. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
En ugy tudom, 2 ev alatt meg nem fejlodik ki az egyutterzes bennuk, szoval siman mondhatod, hogy faj es rossz, azt sem tudja, az pontosan mit jelent. Sokan azt hiszik, hogy attol, h par mondatot beszel, mar lehet vele "megbeszelni" dolgokat, holott ez egyaltalan nincs igy.
2018. jan. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

Elkapom a kezét, "nem szabad" és megy a szőnyegre.


Nem ütök vissza, kap eleget a nagytesótól, de így járt. :) Me fogja tanulni felesleges ütés nélkül is, hogy ne bántson.


Egyébként kiírod még párszor?!

2018. jan. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!