Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anafilaxiás sokkot kapott a...

Anafilaxiás sokkot kapott a fiam, miután örökbe fogadtunk egy kutyát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 éves, eddig semmilyen komolyabb betegsége nem volt. Eddig is érintkezett állatokkal, vannak kinti cicánk és nemrég lovagolni is elkezdett lovardában, pónin.


Már hónapok óta fontolgattuk a kérdést a férjemmel, hogy szeretnénk örökbe fogadni egy kutyust, ami meg is történt nemrégiben. Kb. egy hete volt nálunk a kutyus, amikor egyik nap arra jövök haza a munkából -szerencsére a férjem szabadságot vett ki aznap délutánra, ezért tudta a kicsit elhozni előbb az oviból-, hogy mentő áll a ház előtt. Rohantam be, totál le voltam fagyva, hogy mi történt, kiderült, hogy drága kisfiam elkezdett fulladni, bedagadt a torka és ödémás lett a kis arca, magyarul allergiás sokkot kapott. :( Soha nem fordult elő még hasonló, allergiatesztet nem végeztettünk, mert semmilyen allergiára utaló tüneteket nem mutatott. Ez hétfő délután történt azóta is kórházban van.


Az orvos szerint nagy valószínűséggel az új kutya az oka, de a teszt eredménye még nem készült el. Azon kívül semmi nem változott az életvitelünkben. Írtam a menhelynek, ahonnét örökbe fogadtuk, hogy mi a helyzet, erre elhordtak mindenféle felelőtlen némbernek, ha tudtam hogy allergiás, nem kellett volna kutya, de mi NEM tudtunk erről. Egy rossz helyről mentett kutyus, gondolom az a bajuk, miután végre beilleszkedett, most megint új gazdát kell neki keresni. Írtunk szerződés, miután ugye én nem adhatom tovább az állatot, ők meg most azt válaszolták nagy szájhuzogatások közepette, ha lesz helyük akkor elhozzák, de ez még hónapok kérdése. A kórházban már érdeklődött a doktornő, hogy mit óhajtunk tenni, mert a hétvége felé hazaengedné a gyereket, de az állatot se tehetem ki csak úgy utcára.


Segítsetek légyszíves! Hónapokig nem várhatunk nyilván! Akibe szorult egy kis jó érzés, mellőze a kötekedést kérem legalább most! Köszönöm!



2018. febr. 21. 20:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
25%

TUTI, hogy nem a kutyatol!!!!

Ebbol irtam a szakdolgozatom.

2018. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom rokon, ismerős nincs, aki időlegesen bevállalná a kutyát (ez az eset, amikor nem érdekel, mi van a szerződésben, ti nem vagytok hibásak, vis major-ra nyugodtan tudtok hivatkozni).


Tehát ha így van, fogjátok és visszaviszitek oda, ahonnét hoztátok. Nehogy már a gyerek ne jöhessen haza a kutyus miatt.

2018. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
59%
Allergiás reakciót mivel vizsgálják? A bőrteszt 15 perc alatt kész van.
2018. febr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem bőrtesztet végeznek, szerológiai immunológia vizsgálatot, a vérének az antitestjeit nézik, hogy mi váltotta ki a reakciót. A bőrteszt itt már nem elég, ennek meg pénteknél előbb nem lesz eredménye.
2018. febr. 21. 20:45
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
Háát nem kellemes helyzet. Mindenképpen megvárnám vérteszt eredményét. Attól függően, hogy mi derül ki belőle döntenék a kutyusról. Ha nem lehet kiküszöbölni a problémát, akkor sajnos visszavinném és addig is biztosítanék a kutyának egy elkülönített életteret ahol nem érintkezik a gyerekkel.
2018. febr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
Én is azt javaslom, hogy próbáljátok meg ideiglenesen elhelyezni valahol a kutyust. Ha nem megoldható, vigyétek vissza a menhelyre. Imádom az állatokat, van nekünk is de a gyerek az első ilyen esetben. Azt senki sem gondolhatja, hogy majd a gyereket fogod hónapokra elhelyezni valahol ideiglenesen...
2018. febr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet, hogy a kutyát valamivel kezelték és az váltotta ki? Akár a cseppentős bolhaírtó?
2018. febr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%

ha a kutyára ilyan mértékben allergiás lenne a gyerek, az nem egy hét után okozott volna 0 tünet után anafilaxiás sokkot - előbb gyanakodnék valamire, amit az ovodából hozott haza


de kutyát rábízzátok valakire amíg megjön az eredmény, aztán ha tényleg a kutyus a baj, akkor kerestek neki a facebookon gazdit

2018. febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Természetesen mindennek utána fogok olvasni, hogy miket kapott a kutya előttünk, éppen most bányásztam elő az összes vele kapcsolatos papírt, ahol dokumentálva vannak az oltások, féreghajtás, állatorvosi cuccok, hogy abból nem lehet-e esetleg valami.


Az oviban néztek nagyot az óvónénik is, régen nem tapasztaltak már ilyesmit, noha megy most valami járvány az oviban, mert ott is kérdezősködtünk már, de hányas-hasmenés tünetek a jellemzőek inkább. Öt ovis kis barátja mind ezzel van otthon, de ilyesmi tüneteket senki sem produkált.

2018. febr. 21. 20:58
 10/26 anonim ***** válasza:
52%
nem betegségre gondoltam, hanem arra, hogy valamelyik kölyök behozott otthonról valami gyógyszert, tárgyat, egzotikus cuccot és a tiéd megette, megnyalta, megfogta
2018. febr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!