Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anafilaxiás sokkot kapott a...

Anafilaxiás sokkot kapott a fiam, miután örökbe fogadtunk egy kutyát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 éves, eddig semmilyen komolyabb betegsége nem volt. Eddig is érintkezett állatokkal, vannak kinti cicánk és nemrég lovagolni is elkezdett lovardában, pónin.


Már hónapok óta fontolgattuk a kérdést a férjemmel, hogy szeretnénk örökbe fogadni egy kutyust, ami meg is történt nemrégiben. Kb. egy hete volt nálunk a kutyus, amikor egyik nap arra jövök haza a munkából -szerencsére a férjem szabadságot vett ki aznap délutánra, ezért tudta a kicsit elhozni előbb az oviból-, hogy mentő áll a ház előtt. Rohantam be, totál le voltam fagyva, hogy mi történt, kiderült, hogy drága kisfiam elkezdett fulladni, bedagadt a torka és ödémás lett a kis arca, magyarul allergiás sokkot kapott. :( Soha nem fordult elő még hasonló, allergiatesztet nem végeztettünk, mert semmilyen allergiára utaló tüneteket nem mutatott. Ez hétfő délután történt azóta is kórházban van.


Az orvos szerint nagy valószínűséggel az új kutya az oka, de a teszt eredménye még nem készült el. Azon kívül semmi nem változott az életvitelünkben. Írtam a menhelynek, ahonnét örökbe fogadtuk, hogy mi a helyzet, erre elhordtak mindenféle felelőtlen némbernek, ha tudtam hogy allergiás, nem kellett volna kutya, de mi NEM tudtunk erről. Egy rossz helyről mentett kutyus, gondolom az a bajuk, miután végre beilleszkedett, most megint új gazdát kell neki keresni. Írtunk szerződés, miután ugye én nem adhatom tovább az állatot, ők meg most azt válaszolták nagy szájhuzogatások közepette, ha lesz helyük akkor elhozzák, de ez még hónapok kérdése. A kórházban már érdeklődött a doktornő, hogy mit óhajtunk tenni, mert a hétvége felé hazaengedné a gyereket, de az állatot se tehetem ki csak úgy utcára.


Segítsetek légyszíves! Hónapokig nem várhatunk nyilván! Akibe szorult egy kis jó érzés, mellőze a kötekedést kérem legalább most! Köszönöm!



2018. febr. 21. 20:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
47%
Ha a vizsgálatból egyértelműen kiderül h a kutya a ludas csak akkor válnék meg tőle, addig nem intézkednék.
2018. febr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
50%
Biztos, hogy nem a kutyától van. Ha ilyen szintű allergiája lenne, nem egy hét után jön ki. Bolhairtó lehet ludas esetleg. De lehet valamilyen új tisztitó szer vagy valami mérgező növény. Mondjuk nekem fura, hogy az apja nem hívott fel, hogy rosszul van a gyerek.
2018. febr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
62%
Ha a kutya lenne az oka (foleg ilyen esetben,nert ez nem csak pár kiütés) akkor első nap megtörténik ez..
2018. febr. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
6%

Nekem is fura hogy nem hívta az apa, lehet pont ő adott be valami gyógyszert a gyereknek, csak nem meri mondani, de tipikus olyan tünetek a leírtak, amik gyógyszerek tájékoztatóján szoktak állni.


Én is kíváncsi vagyok a tesztre.

2018. febr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Hát arra én is, mi lesz az eredmény. Nem szed szerencsére kicsi semmilyen gyógyszert, aminek lennének mellékhatásai. A doki szerint sajnos lehet, hogy kezdetben csak egy enyhébb allergiája volt, gyerekkorban könnyen súlyosbodhat a helyzet akár arra is, hogy kutya jött a házhoz. Hívni hívott a férjem, én nem tudtam felvenni, mert ellenőrzés volt a munkahelyemen.
2018. febr. 21. 23:11
 16/26 anonim ***** válasza:
51%
5 év alatt nem simogatott egyszer sem gyereked kutyát ? Ismerösök kutyáit ? Lovardában kutyát ? Mert akkor kijött volna rég ha allergiás kutyaszőre .
2018. febr. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
57%
Hogy itt mennyi okos ember van! Ha az orvos azt mondja, hogy lehet a kutya, akkor lehet 1 hét után is. Mit nem lehet ezen megérteni?! Kérdező, a kutyát ha nem tudod kihez elvinni, akkor vidd vissza a menhelyre és kész. Ha nem rá allergiás, akkor hazaviszitek. Mi ezen a nehéz döntés? A gyerekedről van szó!
2018. febr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
76%
Rokonokhoz vagy barátokhoz vigyétek át ideiglenesen a kutyát, közben próbáljatok gazdát keresni neki facebookon, jófogáson, oviban, munkahelyen... stb., keressetek fel másik menhelyet is, forduljatok jogi segítséghez vagy fenyegetőzzetek a sajtóval hogy az eredetinél, hogy hamarabb visszavegyék. Ezek az ötleteim.
2018. febr. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
45%
Az állati levegőben terjedő pollenek elsősorban a légutakat támadják,azaz náthához hasonlo tüneteket okoznak ill még szemgyulladást. A leirt allergiás tüneteknagyon arra utalnak hogy a szervezetbe bevitt mesterséges készítmény plantihisztamin okozza.
2018. febr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
66%

Kérdés mitől volt az allergia, ha a kutyán volt valami szennyeződés, akkor az eltűnhet, de ha a kutyaszőrre allergás akkor viszont nem. Szeritnem mindenképpen szükséges a pontos oka az allergiának, nehogy később is előforduljon.


Én bizony visszavinném a kutyát, ha valóban attól van és nem valami egyéb más dolog, hiszen ha életet veszélyeztet, akkor nincs helye nálatok. De csak akkor ha tuti a kutyus szőre tehát olyan ami nem szűntethető meg.

Szerintem ha egy kicsi jóindulat van a menhelyen akkor megértik, hogy a fiad élete a fontosabb. És valóban szerettétek volna a kutyát, de ez elég váratlan volt.

2018. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!