Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez mi lehetett? Megijedtem.

Ez mi lehetett? Megijedtem.

Figyelt kérdés

Lányom 8 éves, belecsúsztunk egy betegségbe (fáj a feje, torka, láz nincs), hétfőn tervezem vinni orvoshoz.


Most hajnalban viszont felkelt, és szólt, hogy nagyon rosszul van, remeg, nehezen kap levegőt, veri a víz. Fájni nem fájt semmije, láz szintén nem volt.

És mondta, hogy nem akar egyedül lenni. Visszaaludt.

2 óra múlva semmi baja nem volt.

Először a betegséggel gondoltam, hogy összefüggésben van.

De tegnap itt volt egy rokonunk, és azt mondta reggel a lányom, hogy nem bírja a jelenlétét (régebben is mondta, csak most hosszú ideig nem is találkoztunk ezzel a rokonnal), és inkább lefeküdt aludni.


Ez a rosszullét lehet pszichés alapon? Ilyen nem volt még, de régebben pl ha ideges volt, vagy izgult, eleredt az orra vére, + az ovit is úgy kezdtük el, hogy minden reggel cirkusz, hogy nem akar menni, aztán hányt. (Nem volt beteg.)


Nem szeretnék kioktatást, csak ha valakinek van hasonló tapasztalat, megoszthatná + mit tudunk vele kezdeni.

Ennyi idősen pánikbetegség lehet, vagy mi állhat a háttérben...



2018. febr. 24. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudta, hogy menni fog a rokon? Lehet a rokon csinálta valamit és azért pánikolt.

De az is lehet, hogy rosszat álmodott. Az én 1,5 évesem is csinált olyat, hogy felriadt, remegett és sírt.

2018. febr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha iskolába megy is elo szokott fordulni? Nem lehet, hogy szociális fóbia?
2018. febr. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinu rosszat almodott.
2018. febr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a pánikbetegség tipikus jelei, érdemes lenne orvossal konzultálni. Olyankor szokott leginkább előjönni, amikor pl. bizonyos számára kellemetlen de kötelező helyzet közeleg, amiből "nem menekülhet".
2018. febr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4

Erre gyanakszom, viszont ami megkönnyíti a helyzetet, hogy legalább elmondta konkrétan.

Gyermekpszichológushoz kell bármi háziorvosi javaslat, vagy elég felkeresnem egyet és bejelentkezni?

2018. febr. 24. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!