Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon megijedtem, ez a...

Nagyon megijedtem, ez a fájdalom mitől lehetett?

Figyelt kérdés
33 hetes kismama vagyok. Éjszaka arra ébredtem, hogy jobb oldalon égető fájdalmat érzek a hasam alján. De tényleg nagyon fájt. Megpróbáltam átfordulni a másik oldalamra, de csak rosszabb volt. Felültem nagy nehezen és ülve elmúlt. A babám iszonyatosan aktív volt. Pár percig tartott az egész, de nagyon megijedtem. Szaladtam a WC-re megnézni, hogy nincs e vérzés vagy barnázás, de hála az égnek semmi ilyen nem volt. Azóta nem fordult elő, de a babám szinte megállás nélkül mocorog. Ez mi lehetett? Menjek dokihoz, hogy nézzen méhszájat vagy nem tudom én még mit? Egyébként van olyan, hogy túl aktív egy pocaklakó? Anyósom azt mondta, hogy lehet, hogy a nyakán van a köldökzsinór és ezért ilyen ficánkoló, mert nyugtalan. Ugye ez csak egy hülyeség?
2014. febr. 19. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy hülyeség, nem is kicsi. Vannak aktívabb és lustább babák, mellesleg nem minden napjuk egyforma nekik sem. Amit éjszaka éreztél az valószínűleg csak a baba volt, ráfeküdt valamelyik idegszálra és attól érezted ezt a fájdalmat. Ha azóta semmi bajod akkor nem kell doki, lesz még rosszabb is :D
2014. febr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugtattál. Én is úgy gondolom, hogy amit anyós mond hülyeség. Nem ez az első ilyen okos megnyilvánulása. :-) Néha túl parázok dolgokat, de féltem az én kincsemet.
2014. febr. 19. 13:39
 3/8 anonim ***** válasza:
ez butaság amit mondott, jó lenne ha nem rémisztgetne, nincs olyna hogy túl aktiv baba. Viszont az tény az aktiv babaák kint sem épp álomszuszékok ugyhogy készülj....:)
2014. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Készülök. :-) Kis csibész pasika lesz.
2014. febr. 19. 13:44
 5/8 anonim ***** válasza:

szia. nekem is volt mindkét terhességemnél. tudom mitéreztél,én sem bírtam csak nagy nehezen átfordulni de akkor is folyamatosan nyílalt oda le a hasam aljában. ne aggódj nem jelentsemmit.jó babavárást.


2 kisfiúanyuja és 9 hetes terhes

2014. febr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
off: az én anyósom állandóan azzal rémisztget, hogy bár augusztus 9-re vagyok kiírva, a baba kijön júliusban, de lehet, hogy már júniusban. Ezt arra alapozza, hogy már érzem néha a mocorgását. Ne hagyd magad beparáztatni:) Könnyű szülést és jó babázást kívánok!
2014. febr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, orvos vagyok, bár nem nőgyógyász, de valószínü hogy a medence belsö oldalán, egy a medenceböl kilépö igeget hozzányomott a baba a fejével a medencecsonthoz. Nagyon kellemetlen fájdalom, pár pillanattól pár percig tart, helyzetváltoztatàssal megszünik. Semmilyen bajt nem csinàl sem Nálad, sem a babádnál, csak kellemetlen abban a helyzetben. Ez még késöbb is elöfordulhat, minél nagyobb a baba és minél közelebb vagy a terminushoz. Nekem is volt, söt a nemi szerveken és a comb ágyéki részénél még rövig ideig tartó zsibbadással is járhat.

A baba pedig azert mocorgott utána jobban, mert ö is megérzi ha neked fáj valami, ettöl lehet jobban felélénkült. Ha magzatzsinor tekeredik egy babára szerintem kevésbé tud mozogni, ráadásul kellemetlen neki.

Szoval ne aggódj, semmi gond nincs és nem is lesz.

1,5 éves kisfiú anyuja és 6 hetes kismami

2014. febr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy babás fórumon egy leendő anyuka minden nagyobb pocakbéli nyüzsgés után úgy vélte, hogy a babájának pánikrohama van odabent, és azt ecsetelgette, hogy alig bírta megnyugtatni a babáját. Én mindig örültem a nagy rumliknak odabent, mert a dokim azt mondta, hogy a baba aktivitása a jólét jele. Ha valami gond van, arra éppen a baba túlságosan nagy nyugodtsága jellemző.

A fájdalmat sok minden okozhatta, akár egy elnyomott idegszál, egy a táguló hasfal kisebb megszakadása, stb. Ha azóta nincs tüneted, akkor nyugodj meg. És tudd, hogy most nagyon nő a babád, egyre jobban fogod érezni a mozgásokat, még a kisebb mozdulatai is sokkal intenzívebb élményt nyújtanak neked. A buli java még most következik!

2014. febr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!