Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ugrálóvár (szobai), vagy...

Ugrálóvár (szobai), vagy trambulin? Mindkettőre nincs keret.

Figyelt kérdés

4 évesemnek keresek olyasmit amin ugrálhatna az ágy helyett, panelben élünk és sokkal nagyobb mozgástérre vágyik a gyerek és szükséges is mert a mozgáskoordinációja elmaradott.

Tstm is drága.


Néztem egy kisebb ugrálovárat, kiskerítése is van, tudna bukfencezni is, bújni is, kuszni is, bunkerezni is vele az ugráláson kivul ill célbadobos és kosárpalánk része is van. Csak ez 6 éves korif javasolt a termékleirás szerint es ugye tulajdonképpen egy felfujt "matrac"


Ill gondolkodom kis trambulinban (1 m max átmérő)amin ugye csak ugrálni tud és mást semmit, de ha jol rémlik 120-180 kiloig is terhelhető, szoval 10 évesen is ugrálhatna rajta, viszont a környezetemben akárkinek van trambulinja mindenki csak addig használta míg uj volt, uj élmény, aztán évente egyszer ha ugrálnak rajta. Másik ismerősömnél szintén kicsi van, a szekrény tetején porosodik hely szűke miatt, hébe hóba ha leveszik, nem jellemző.

Szoval ugy látom hiába érné meg jobban a trambulin (minőség, teherbírás és árban is)mégis inkább az ugrálovár lenne kihasználva a most még mozgáshiányos gyerekemnek. Ugyanis nagyobb pl kisiskolas gyerekeket már ágyon ugrálni se nagyon látok szoval nem lételemük már ill az agyuk fejlődése sem alapul már mozgáskoordinácion, ellentétben a kisebb gyerekekkel


Véleményeket várok.

Az ára miatt a trambulin felé hajlok mert olcsobb és nehéz kipréselni az egyéb költségek mellett ezt is, de nem tudom megbánnám e hogy nem a "multifunkcios"ugrálovárra ruháztam be inkább joformán ugyanazzal a verejtékkel


2018. márc. 6. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk van szobai es udvari(4 szemelyes) 2 hetig ugralt benne a lanyom. Tavasszal kitesszuk, ha jonnek a baratai, akkor ugralnak, de alig..
2018. márc. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az ugrálóvárat választanám, ha benti használatra lesz. Ezek a pici trambulinok tényleg csak ugrálásra jók, a kinti nagyobb, oldalán hálós trambulin már jobb buli a gyerekeknek (nekünk ilyen van az udvaron, évek óta használják, még mindig szeretik).
2018. márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Nehéz kérdés. Mert a szobai trambulin kisebb helyet foglal, de tényleg csak ugrálni lehet rajta.

Az ugrálóvár több helyet foglal, de ott több mindent tud csinálni

Neked kell tudnod, mennyire használná ki, illetve e mindennapokban elférnétek-e, ha fel van állítva az ugrálóvár.


Barátnőm fia 5 éves, még az x-box-szal is úgy játszik, hogy a trambulinon ugrál közben... SZóval ő maximálisan kihasználja, és imádja.

Az én fiam is 5 éves, anyósom vett 2 éve a kertbe 2 m átmérőjű trambulint. Mindig szeret ugrálni benne a fiam, ha ott van. Így idén mi is veszünk a kertbe. Ki lesz használva, az biztos.

2018. márc. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Gondolom az első is trambulinrol irt.


Környezetemben is van kerti hálos, valoban rohangálnak is benne, bukfenceznek, kacagnak, igy télen az is elrakva. Es pont télen fontos jobban, hogy valami plusz mozgásteret adjunk



Akkor megprobálom kiizadni az ugrálovárra. Plusz ugye nagyobb kaliberű pumpára is mellé.


Ha vannak esetleg vélemények, sziveswn fogadom.

2018. márc. 6. 12:19
 5/11 anonim ***** válasza:

Őszintén? Az ugrálóvár sem lesz 1-2 hétnél tovább érdekes. Az én fiam 4évesen már a gyerek-tomboldákban is csak az aktuálisan legmagasabb csúszdás ugrálóvárakba ment be, mert a többi "babás". Egyszerűen nem fog tudni mit kezdeni vele.

Ismerem a problémádat, mert panel 3.on élünk, és most 7évesen még mindig az ágyonb ugrál állandóan a gyerek és küzd és harcol és meghal majd feléled és támad, stb. De sem a szobai ugrálóvárral sem a szobai trambulinnal nem tudott volna mit kezdeni. Unalmas. Kicsi.

Ha már ilyesmit kellene vennem, szerintem ugrálólabdát vennék (huhh, régen volt a kondiball, az lézetik még? na az jó móka volt, kb ennyi idősen kaptam és hosszú évekig használatban volt)


Viszont sok szülővel ellentétben télen is, ha nem esett "csak" hideg volt, játszótéren voltunk, most suliból, régebben oviból hazafelé mindig megálltunk játszóterezni...

2018. márc. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Panelben egyik sem igazán, de az ugrálóvár is csak addig lesz érdekes, míg új - egy hét max. :D


Felesleges, itt a jó meleg, tessék menni vele :)

2018. márc. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

panelban ez nem működik, ha olyan szomszédok vannak... És ha nagy a mozgásigénye, akkor el kell vinni sportra.

Mindkét cuccot ilyen kis térben hamar megunja. Nekem anno dobozból lakókocsit készítettek és azzal sooookáig elvoltam, alig került valamibe és együtt csináltuk.

Anno amúgy volt olyan ugráló labdám, amint használtam már kopogott a szomszéd alulról és fölülről is szóval nem működik panelban az ilyen.

2018. márc. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Gyereke válogatja, ki mennyire energikus.

Lányom 4 évesen kapott szobai 1 méteres trambulint, most 1 év után is szereti.

Persze nem ugrál már rajta naponta órákig, de pl. tegnap és tegnapelőtt is azzal szórakozott. Heti átlag 4-5 alkalommal mai napig rápattan, élvezi.

2018. márc. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekunk a felfujhato 1 het alatt kilyukkadt. Mondjuk panelban nem vennek neki egyiket sem, gondolom zavarna az also lakot a duborges...
2018. márc. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Milyen felfújható volt ami kilyukadt?

Én most találtan a neten olyat ami 85 kg teherbirásu és trambulin árban van



A szomszédok nem hallanának dübörgést, le sem ér a padlora a lábuk a trambulin/ugrálovárban ugrálás közben.

2018. márc. 6. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!