Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha egy kisgyermek (2...

Baj ha egy kisgyermek (2 éves) jól megvan az anyukája nélkül?

Figyelt kérdés
Ha pl. nagyszülőknél, rokonoknál, mások társaságában is nagyon jól elvan, és nem akar mindenáron, azonnal hazamenni az anyukájához?

2018. márc. 10. 17:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem hiányzik hogy ott lakik, egyszerűen ott kényeztetik, ő nekik nem a nevelés a fő feladatuk, nem kell egyszerre feltétlen házimunkázni közbe a gyerekkel is minőségi időt tölteni, tehát csak rá figyelnek és kényeztetik, hát hogyne imádna a gyerek ott lenni.

Nekem konkrétan 2 évesemet úgy kell könyörögnöm neki hogy eljöjjön,főleg anyámtól, ott annyira körül van ugrálva mint egy kiskirály, volt hogy ránk vágta apjával az ajtót hogy nem jön haza.

Kicsit persze rosszul esik ,de 0-24 -be velem van ,kellenek neki az más emberek,más ingerek, nem kisbaba már.

Aztán hazajön semmi baja, mesélte ma is pl hogy miket csináltak, kint voltak egész délután , nagyon jól érezte magát, örülj neki hogy ki tudsz kapcsolódni , sokkal nehezebb egy matrica gyerekkel aki mellől még 2 évesen se tud elmenni az anyuka mondjuk megnézni egy filmet a férjével,apával.

Ne aggódj ettől függetlenül nagyon szeret téged, mindig te leszel neki a nagybetűs anya ezt senki nem veheti el tőled.

Én is rengeteget voltam nagyszülőknél, pokolian hiányoznak mert tényleg második családom voltak, azt azt élményt amit egy nagyszülő adhat nem pótolhatja semmi, örülj neki tényleg.

2018. márc. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
20 hónapos a fiam, szeret a nagyszülőknél lenni. Ha elmegyek nem sír, jól el van, de mikor megyek érte olyan hatalmas örömmel van. Meglát, kiabál, hogy Ává és odaszalad megölel vagy kéri, hogy felvegyem. Nem szokott ott aludni éjjelre, max a déli alvás. Ha én is maradok a nagyszülőknél játszik utána tovább, de ha tudja, hogy megyünk haza (nem öltözök le vagy épp ha levettem visszaveszem a kabátot) akkor ő is hozza a kabátját, csizmáját, hogy menjünk.
2018. márc. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Unokahugim 2 évesen megvolt az anyja nélkül akár egész nap, persze estére, késő délután már kereste a anyját.

Napközben velem, a 19 éves "nagynénjével" meg a nagyszülőkkel elvolr, kacagott, játszott.

Na akkor mikor este a nagymama sehogy se tudta elaltatni(8korul este) akkor már bajban voltunk. A kislány képes volt este 22:00ig virrasztani, mire az anyja megjött. (ja, szegény anyja egyszer akart találkozni a gimis barátnöivel mióta megszületett a gyermeke, ez lett belőle)

2018. márc. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
64%

Kb ovodas lesz mire rajon, hogy milyen sulya van annak h te vagy az egyetlen Edesanyja. Emlekszem en ovis voltam mikor "rajottem". Egyszer csak eszembe jutott h mennyire szeretem es h mi lenne velem nelkule es elkezdtem sirdogalni.

Amig pici addig viszi a lendulet: ahol mosolyognak ra, jatszanak vele, ott altalaban elvan. Ez sokkal egeszsegesebb mint h a szoknyadon ul es sokkot kap ha kikerulsz a latoterebol.

2018. márc. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!