Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik kis korkülönbséggel...

Akik kis korkülönbséggel vállaltak gyereket hogyan boldogultok?

Figyelt kérdés
16 hónapos a kisfiúnk és gondolkodunk a férjemmel, hogy jöjjön e már a kistesó. Anyagilag megtehetjük és szeretnénk is már még egyett, viszont nagyon eleven a kisfiam, jól lefáraszt a nap végére és sajnos még most is ébred éjjel 2x. Ez az egy dolog ami visszatart, hogy félek, hogy birok majd kettő kicsivel.

2018. márc. 14. 13:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Jól. Perpill másfél órája csinálom a semmit. 21 hónap van közöttük, 2,5 éves a nagy és 8 hónapos a kicsi. Hát voltak húzós hónapok, a nagyobb nekem egy mintagyerek de a kicsi 5 hónapos koráig állandóan kézben volt. Igaz allergiás, addig a hasa fájt, de azóta minden sokkal könnyebb. Főleg most pár hete, hogy nem csak fél órákat alszik a kicsi. Nekem is nagyon eleven volt ennyi idősen a fiam de másfél évesen lehiggadt. Persze erre nem érdemes adni, de benne van a pakliban. Igaz nekem ekkor már átaludta az éjszakát. De volt időszak, mikor ébredt éjjel újra 2 évesen, a hátsó fogai is jöttek, hogy az egyik gyereknél töltöttem az időt éjszaka hol a másiknál, de amúgy nem vészes szerintem. (Nekem a kicsi egyetlen éjszakát se aludt még át amúgy)
2018. márc. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%
Az en ismeroseim akik ilyenek, zombik lettek. Van amelyik nyiltan hangoztatja h megbanta. Sosem tennek ilyet magammal. De kinek mi.
2018. márc. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
És ilyenkor még ikerbabakocsit érdemes venni?
2018. márc. 14. 13:50
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
17 hónap van köztük és egyedül nevelem őket. A kicsi kb 10 hónapos koráig volt nehéz, utána sokkal könnyebb, mintha egyedül lennének. Elszórakoztatják egymást, én meg azt csinálok, amit akarok. Most is lógunk a naggyal az oviból, jobb szeretem, ha mindkettő itthon van.
2018. márc. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk a lányok között 21 hónap van.


Èn mindig kis korkülömbséggel akartam gyereket, és mikor láttam, hogy egy baba mennyi fáradsággal van akkor már biztos voltam, hogy egyben akarom lezavarni az egész kisbaba idöszakot.

Persze voltak nehézségek, föleg úgy hogy nekünk senki de senki segítségünk még hétvégére sem volt.

De a kicsi 1 éves korától aktívan játszanak együtt, általában 1-3 órát szorakoztatják egymást... Most 5-7 évesek és ennél jobb nem is lehet mint, hogy ilyen kevés korkülömbség van köztük.

Peersze a baba idöszak nehezebb volt, de igazából mindent egymás után élünk át.


Pl mikorra a nagy átaludta az éjszakát addigra született a kicsi, de aztán túl voltunk rajta. A nagy ovis lett a kicsi egy év múlva lett ovis. A nagy most iskolába ment a kicsi most megy iskolába...

Egy rakat ismerösöm van akinél 4 év korkülömbség van és eléggé oda vannak, hogy végre könnyebb a helyzet majd kezdhetnek mindent elöröl...

2018. márc. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%

Kerek két év van a gyerekeink között. A második születése után az első félév nekem szó szerint kisesett. A kicsi üvöltött, a nagy hisztizett, én meg túléltem. Hogy hogyan, a mai napig nem tudom. A rá következő 6 hónap csak szimplán volt rémes, de ott már nem aggódtak azon, hogy kiugrok az ablakon. Most hogy már 2 és 4 évesek, élhetőek a napok. Könnyűnek még most sem mondanám, de ez már semmiség az elejéhez képest.

Hármat akartunk, de itt megállunk. Örülünk, hogy vége a nehezének.

2018. márc. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első kettő közt 2 év van, a masodik és harmadik közt 15 hónap. Hát amíg a legkisebb tényleg kicsi volt,addig nehéz volt még ugyis,hogy volt segítségem. Szopizott a 15 hósom,a kicsinek nem maradt sok,így le kellett a "nagyot" szoktatni. Aztán a hasfájós korszak,a nagynál a fogzás. Mire a kicsi kezdte átaludni az éjszakákat,addigra a 15hósnál jött az a dili,hogy nem aludt az apjával. Tehát akkoriban azt csináltam hónapokig,hogy egyik szobából ingáztam a másikba. Ha egy szobában lettek volna,felkeltették volna egymást. Eközben a nagylánnyal semmi gond nem volt. Na de aztán kezdtek nőni,már most 3,4,6 évesek. Szépen eljátszanának együtt,ha nem veszekednének napi 99x :) Nekem a közlekedéssel volt gondom. A nagy sétált vagy motorozott,bicózott,amíg a középső a tesófellépőn kinlodott. Aztan mire tudott ülni a fiam is, megvettük a testbérbabakocsit. Elö hátu ülős,nagyon jó találmány.
2018. márc. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%
Nekem most másfél éves és nincs az a pénz h én kis korkülönbséggel vállaljam a következőt. Most vagy én vagyok ennyire béna vagy a gyerekem ennyire eleven, de egyszerűen még hozzá is alig van erőm,a nap végére hulla vagyok. Sőt, tovább megyek, lehet h nekem ennyi elég is volt. Imádom a kisfiamat, a mindenem de elég. Nem tudom h végig tudnám e ( akarnám e?) csinálni ezt az egészet.
2018. márc. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

2 év 2 hónap van köztünk. az eleje kemény volt, de csak azért, amiért a nagy akkor már nem aludt délben. ezért nehéz volt a kicsit altatni, a nagynak jobbára mesét kellett betennem, hogy addig csöndes legyen, ami nyilván nem a legjobb, 2-3*30 perc mese egy 2,5 évesnek..

ettől eltekintve nagyon jó hogy így történt, aranyosak, türelmesek, segítik egymást, most kezdenek együtt játszani, szerintem semmi nem pótolhatja ezt :) én nem bántam meg a kis korkülönbséget. Viszont ők elég nyugis csajok, a nagy is az, de ő is minimum 2szer kelt még, ettől független én bevállaltam pedig mint írtam nappal se nagyon aludt.


Én testvérfellépőt vettem, nekünk bevált. Valami mindenképp kell. ügyesen sétál de még a mai napig elfárad oviig, pedig már 3,5 éves. még mindig használjuk a fellépőt

2018. márc. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
8: nem vagy béna, szerintem ehhez kell egy olyan személyiség, habitus én pl nagyon jól elvagyok a kettővel, kis korkülönbség ellenére, mindenki dícséri őket hogy látszik mennyit foglalkozok velük meg türelmem van hozzájuk st, de pl el nem tudnám képzelni hogy hárommal is elbírjak. anyukám meg gond nélkül pattintott fel 3 gyereket. de van ismerősöm ahol 6 van, és az anyuka értelmiségi, halál nyugodt nő. ugynaakkor van ismerősöm aki egy gyreektől is visszamenekült dolgozni amint tudott, mert az otthonülést nem bírja.
2018. márc. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!