Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik kis korkülönbséggel...

Akik kis korkülönbséggel vállaltak gyereket hogyan boldogultok?

Figyelt kérdés
16 hónapos a kisfiúnk és gondolkodunk a férjemmel, hogy jöjjön e már a kistesó. Anyagilag megtehetjük és szeretnénk is már még egyett, viszont nagyon eleven a kisfiam, jól lefáraszt a nap végére és sajnos még most is ébred éjjel 2x. Ez az egy dolog ami visszatart, hogy félek, hogy birok majd kettő kicsivel.

2018. márc. 14. 13:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%
Két barátnőmnek van kis korkülönbséggel klt gyereke, az egyiknél két év van, ő így is akarta, a másiknál másfél, nekik véletlen volt a kicsi. Mindkettő 6 hónapig bírta úgy-ahogy, aztán a magy ment szépen bölcsibe heti 3 napra. Amelyik direkt vállalta így, mondja is, hogy hülye volt, monimum
2018. márc. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Két barátnőmnek van kis korkülönbséggel két gyereke, az egyiknél két év van, ő így is akarta, a másiknál másfél, nekik véletlen volt a kicsi. Mindkettő 6 hónapig bírta úgy-ahogy, aztán a nagy ment szépen bölcsibe heti 3 napra. Amelyik direkt vállalta így, mondja is, hogy hülye volt, minimum kellett volna 3, de inkább 4 év, a másik barátnőmnek ugye ezt dobta a gép. Ő egyébként egy fokkal jobban bírja, de nagyon nehéz neki is.

Én éreztem a határaimat, tudtam, hogy erre alkalmatlan vagyok, hogy egyik kicsi, másik pici, és egyiktől pattogok a másikig. A minimum az volt, hogy a nagy ovis legyen. Most készül a tesó, 3,5 éves lesz a lányom, mikor születik, szeptemberben megy oviba, legkorábban decemberben születhet a kicsi, ha most rögtön sikerül. Én ezt a helyzetet kezelhetőbbnek érzem.

De igaza van az egyik előttem szólónak, van, aki alkalmas a kis korkülönbségre, és tök jól megy neki két picivel. De szerintem rengetegen nem mérik fel, hogy hol vannak a határaik, itt is látszik sok kérdésből. Próbáld a saját határaidat meglátni, az a kérdés, hogy te mit bírsz, neked mi fér bele.

2018. márc. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
30%
2: látszik hogy nincs gyereked :) 10ből 9 ember nem jár úgy mint a barátnődék (mint ahogy a válaszokból kiderül)...mivel van esze és feltudja mérni mit bír el..
2018. márc. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, 1 gyerekem van es egyfolytaban hallgatom a kis korkulonbseges 2 gyerekesek martirkodasat, ajvekolasat, panaszkodasat a jatszoteren! Nem veletlen valaszoltam meg a kerdest, en ezt latom magam korul. Baratkozni eppen ezert alig tudok kismamakkal, mert minden temajuk az h nekik milyen nehez nekem meg milyen konnyu! Ennyit errol.
2018. márc. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, szerintem is habitus kérdése ez is. Én pl műanyagfeldolgozónak tanultam mert ez tetszett, elhelyezkedtem gépbeállítóként ahol férfiak dolgoznak de simán felvettem velük a versenyt, nekem nem volt gond a gépek között rohangálni, sőt, saját magam jelentkeztem átállásos csoportba, ahol tudtam, hogy ugyancsak kell az állóképesség. Na most nekem egy dolog a rémem, ez pedig az unatkozás. Meg a sokáig egyhelyben ülés. Ezt úgy kell elképzelni, hogy egy hajfestést nekem végigülni fodrásznál gáz. Ki bír ennyit ülni..

Amúgy meg van előnye. Nekem azért volt nehéz az eleje, mert a nagyobb továbbra is szerette volna, hogy csak vele foglalkozzak. Sajnáltam, sokat nyafogott, de ahogy a kicsivel is egyre könnyebb lett, a nagy is megszokta, egyre jobb lett. Olyan aranyosak, a nagyfiam rájött, hogy simogatással vagy a cumi visszaadással a kicsit nem tudja megnyugtatni, erre elkezd neki bohóckodni, erre a kicsi azonnal átmegy nevetésbe. Azért szokta simogatni is. Szívesen fontoskodik a kicsi körül, ezt élvezi. Már most sokszor elvannak pár percekre. Ja és egy 2,5 éves játéka elég izgalmas 8 hónapos szemmel, mostanság olyan jól elvannak, hogy sokszor fel se tűnik, hogy 2 gyerek lenne a háznál. :D

Ja, a kicsi egyetlen alkalommal volt beteg, mert nincs óvodás testvére, aki minden bacit hazahozna. Míg a 3-4 éves különbséges kistesók között sokan sokszor betegek. Biztos van ellenpélda is de én tudok olyan családot, ahol a kicsi fél éves korára elérte a 10. betegséget, na az jobb?

2018. márc. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Sürgősségi egészségügyben dolgoztam évekig, gondolom nem kell részleteznem, hogy van állóképességem. Az első gyerek meg sem kottyant. Simán bevállaltam a másodikat. Nah, ő bebizonyította, hogy vannak határaim. Életem legnehezebb időszaka volt az első év a két gyerekkel. Nem szépítem, egy rémálom volt. Ma, évekkel később sem értem, hogy bírtuk ki. Nem aludtunk, kiabált folyamatosan, csak kézben volt el, éjjel 4-5x kelt, a nagyobb, aki akkor 2.5 éves volt, már utálta a kicsit, mert ő sem tudott tőle aludni, és mindig mindenki vele foglalkozott, stb. Azt hittem, jól mérem fel az erőm, de tévedtem, és ezt csak utólag láttam. Most már jobb, de ezt nem tudhattam előre. Nem utalt rá semmi, hogy ennyire nagy szívás lesz a kis korkülönbség.
2018. márc. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 obione ***** válasza:
en fiaim kozott 13 honap van 7 es 6 evesek az elejetol kezdve szuper. elso ev szivas ez teny de ossze vannak nőve a legjobb baratok mindent egyutt csinalnak. mar 4/3 eves korukban is volt h egesz nap nem is lattuk omet csak enni jottek elo olyan jol eljatszanak nagyon szerwtik egymast.
2018. márc. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!