Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 év korkülönbséggel mik a...

3,5 év korkülönbséggel mik a tapasztalatok? Mennyire volt nehéz?

Figyelt kérdés

Nem szerettünk volna kis korkülönbséget a gyerekeink között, de egészségügyi okok miatt az a helyzet, hogy vagy vállalunk kistesót mostanában, vagy nem lesz, mert kockázatos lenne. Most 2,5 éves a kislányunk, tehát nagyjából 3,5 év lenne a korkülönbség, ha 1-2 hónapon belül próbálkozni kezdenénk, és hamar jönne.

Ez kevesebb, mint amennyit megcéloztunk, de több, mint amit nagyon nem szerettünk volna.


Milyen újszülöttel, és egy 3,5 évessel? Eléggé megérti már a nagyobbik a dolgokat ahhoz, hogy ne legyen különösebb probléma? Szeptembertől ovis lesz már a lányom, úgyhogy itthon csak egyel leszek a nap nagy részében, habár az első 1-2 héten szerintem hagyom majd a lányomat is itthon, miután megszületett a kicsi (akkor apa sem fog dolgozni). De akkor is kicsit aggaszt a dolog, nem szeretném, ha gond lenne amiatt, hogy nem érti meg, hogy őt attól ugyanúgy szeretem, mint eddig stb. Valahogy úgy gondoltam, hogy pl. egy 5-6 évessel ez már kevésbé problémás, most kicsit be vagyok tojva, hogy sokkal kevesebb lenne a különbség.


2018. jan. 11. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem tervezünk kistesót, de ha szeretnénk, akkor mostanában lenne ideális.

Fiunk 4,5 éves. Szerintem a 4-5 év az ideális a szülőknek. Akkor már elég nagy a gyerek, elég "önálló", de mégsem túl sok a korkülönbség.


A testvérféltékenység ellen meg már terhesség alatt tudsz "készülni", hogy a gyerekedet is felkészíted a tesó érkezésére.

Barátnőm tegnap szült, nyáron lesz 3 éves a lánya. Ő nagyon várta a kistesót, amikor a boltban babaruhát vettek, a kislány mondta a pénztárosnak, hogy ezt ő veszi a kistesójának.

Szóval a felkészítés is fontos.

2018. jan. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze, erre fogunk figyelni. Igazából most is kikértem a kislányunk véleményét, bár még kicsi (azt tudja, mi az a testvér, mert egy baráti párnál nemrég született kistesó), de elég pozitívan áll hozzá. 2,5 éves csak, de már rég beszél, ért, szóval lehet vele beszélgetni dolgokról, és ő azt mondja, szeretne pici babát, vele fog aludni :) Nyilván mindenbe bevonom.

A magunk/magam szempontjából félek kicsit, én is az 5 év körülit gondoltam jónak, amikor a nagy már önálló stb., de most úgy néz ki, nekünk nem igazán ajánlatos addig várni.

2018. jan. 11. 10:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pár hónap híján majdnem 4 év van, fiúk. Szerintem ideális volt, a nagy túl volt a dackorszakobn, pelenkán, nem futott ki úttestre, ha nem volt szabad kezem... És hálistennek a személyiségük passzol, jó testvérek, általában élvezik egymás társaságát. Nem volt olyan igazi féltékenység, persze néha volt egy kis gonoszkodás vagy túlzott szeretgetés... főleg olyan 8-12 hós kora között a picinek, amikor nekem követnem kellett mindenhová, de hozzáfért már a nagyobb több játékához. Aztán újra összecsiszolódtak. A nagy most 7,5, másodikos, kicsi 3,5 éves kiscsoportos, még rajong a nagyért, bár már kiáll magáért. Épp együtt rendezik a fociskártya gyűjteményük nagyon tudományosan, aztán mennek együtt a fürdőkádba, ahol meg legózni szoktak félperces örökharag és békülés váltásokkal :)
2018. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális: Mi az elsők vagyunk az ikertesómmal. Ránk három évre született az egyik öcsém, és simán elvolt anyu velünk, nem volt féltékenykedés, hiszti. Bár az is igaz, hogy mi lekötöttük egymást nagyon az ikremmel, és mi eleve ketten kezdtük az életet így evidens volt hogy egyből megtanultuk, ha az egyik kap, akkor a másik is. Inkább az volt a "baj" hogy mi azokból is adni akartunk az öcsémnek, amiből ő még nem ehetett vagy nem tudott még játszani vele, és ezt nehezen értettük meg. :)

Nevelés kérdése, ha jól felkészíted, rendszeresen bevonod a babás dolgokba, akkor nem lesz probléma.

2018. jún. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Annyiban aktuális, hogy azóta 12 hetes vagyok a kistesóval, majdnem pont 3,5 év lesz köztük. Szóval már eldőlt, hogy tényleg ennyi lesz, de azért jó olvasni a tapasztalatokat.

Tud róla a kislányom, hogy lesz testvére, egyelőre nagyon örül neki, mondogatja, hogy majd elővesszük neki a babajátékokat, vele fog aludni, megkaphatja a babatakaróját, cicizni fog (ez nálunk fontos, mert ő 2 éves koráig cicizett, és emlékszik még, de nagy kegyesen mondta, hogy most a kistesó jön :)). Szóval nekem úgy tűnik, hogy elég jól megérti, felfogja a dolgot, és jól reagál. Persze ha már itt lesz a kicsi, biztos valamennyire más lesz a helyzet, mint így elméletben. De azért biztató :)

2018. júl. 4. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!