Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nincs lelkiismeret furdalásoto...

Nincs lelkiismeret furdalásotok ha nem játszatok eleget a kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

Lassan három éves lesz a kisfiam, ő olyan jól eljátszik magától, nekem néha lelkiismeretfurdalásom van, hogy most is pl. nézem a tévét közben gyakorizok, ő meg itt legózik mellettem.

Az előbb építettem vele kb. 10 percet, de aztán elment és most inkább autózik a szőnyegen.


2018. márc. 17. 12:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%

lehet megszokta hogy egyedül játszik mert te inkább tvzel ahelyett hogy vele játssz.

Amúgy meg egyszerű, kérdezd meg tőle hogy akarja-e hogy játssz vele.

2018. márc. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Még nem igazán beszél :)

( Kétnyelvű, külföldön élünk, emellett egyedül nevelem, tehát nem megszokta hogy nem játszom vele ,,hanem sokszor nem volt rá lehetőség, Mert ugyebár mindent egyedül kell csinálnom )

2018. márc. 17. 12:45
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem baj az ha egyedül játszik, nekem nem lenne emiatt lelkiismeret furdalásom, főleg ha eleve egyedül szeret játszani, örülj neki.
2018. márc. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Hát akkor ülj le mellé, érezze hogy ott vagy vele. Olvass közben neki mesét, mondókázzatok.
2018. márc. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Egy ekkora kisgyerek nyugodtan eljátszik már magában bizonyos ideig, úgyis jelzi , ha igényt tart a társaságodra egy-egy játékhoz, akkor viszont próbálj vele lenni. Én 11 hónapos korától egyedül nevelem a kislányom, mellette egy nagyobb fiam is van, nehéz, de ha én kellek nekik akkor nem érdekel más, tőlem szaladhat a ház, ők az elsők!
2018. márc. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem jó, ha egyedül is tud játszani.

Ha nem lenne neki így jó, akkor nem hagyna tévét nézni :D

2018. márc. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Még mindig a ló jobbik felén ülsz, enyém 2 éves 1 percet nem játszik el egyedül :) Ilyen babakora óta.

Na de írtad is hogy játszottál vele, ez pont jó, meg találod az arany középutat hogy együtt is játszotok meg egyedül is ennél jobb nem is kell.

2018. márc. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszi, jobban is érzem magam :)
2018. márc. 17. 13:07
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
Én is szívesen játszanék vele, leülök építeni, könyvet nézni, kocsikázni. Van, hogy tetszik neki vagy hív, de sokszor meg ha elkezdek vele játszani elmegy bébitaxizni vagy lomotolni. Előfordul, hogy bűntudatom van, főleg ha aznap még nem igazán jatszotzunk együtt vagy szeretgettem meg (mert nem hagyta). Mondjuk a lelkiállapotomtól, kedvemtől függ. Van mikor tök jó, hogy eljátszik míg főzök, de mikor pl. elvégeztem a dolgom vagy egyszerűen csak ücsörögnék és nem akar velem játszani, úgy erzem velem van a baj, pedig nem, mindketten normálisak vagyunk. Ma ebéd előtt sem akart velem játszani, fogtam egy könyvet és olvastam neki. Nagyon szeretem a könyveket, mindig arra vágytam, hogy én is felolvassak a gyerekemnek, mint annó nekem anyukám. Na, pár hónapja még a gyermekem nem volt kíváncsi az olvasasra, mint kiderült. Elkezdtem neki a szobájában olvasni, ő meg fogta magát és kiment a folyosóra. Hát ez van, Anya se mindig erdekes. Hagynunk kell őket, ha nem kíváncsiak ránk.
2018. márc. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nekem is szokta hogy kifejezetten elküld. Amikor gyúrmázni akarok vele akkor elküld, nemhogy el az asztaltól, hanem mutatja konkrétan hova üljek a szoba másik végébe :)
2018. márc. 17. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!