Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor először utaztatok el a...

Amikor először utaztatok el a férjetekkel csak kettesben pár napra, nem volt lelkiismeret-furdalásotok?

Figyelt kérdés
Hány éves volt a gyerek? Nem hiányzott?
2015. jan. 8. 06:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Még nem volt ilyen, bár lassan 2 éves lesz a gyerekünk.Nekem lelkiismeret-furdalásom lenne, ha nélküle mennénk vakációzni, bár azt sem vitatom, hogy a szülők kapcsolatának nagyon jót tesz a kettesben vakációzás. Egy pszichológustól olvastam (már nem emlékszem ki volt az), hogy 3 éves kor alatt nem tanácsolják, hogy idegennél aludjon a kisgyerek.


Engem a szüleim soha nem hagytak másra, mindig vittek magukkal vakációzni, valószínűleg ezért nekem is így természetes. De ismerek olyan családot is, ahol a szülők simán elmentek kettesben egy hónapra a tengerentúlra nyaralni, míg a két (akkor 6-8 éves) gyereküket az egyedülálló nagymamára hagyták.

2015. jan. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem volt lelkiismeretfurdalásunk, 13 hónapos volt, két éjszakára mentünk el wellnesselni. Nagyon jól érezte magát a fiunk, nagyszülők vigyáztak rá a lakásunkban. Nem hiányolt minket, mi jobban hiányoltuk őt, de megfogadtuk, hogy 3-4 havonta elmegyünk így kettesben. Most lesz esedékes a következő alkalom. Minket nagyon feltöltött mint férj és feleség a kettesben töltött három nap.
2015. jan. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem sokkal két éves kora előtt utaztunk el 3 éjszakára külföldre. Volt lelkiismeretfurdalásom és hiányzott is, ugyanakkor már nagyon jó volt kettesben lenni és tudtam, hogy a gyerek is jó helyen van (otthon anyukámmal, akivel egyébként is napi szinten voltak 1-2 órát kettesben). Utána emlegette, ha repülőt látott, hogy mi is azzal mentünk el, de nem élte meg traumaként.
2015. jan. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2,5 éves a gyerekünk. Még nem voltunk nélküle és nem is tervezzük mostanában. Mi évente csak egyszer, esetleg kétszer jutunk el valahova, így nyilván nem fogjuk a gyereket kihagyni a nyaralásból. Ha évente 5-6 alkalommal tudnánk menni, akkor el tudnám képzelni, hogy lelkiismeretfurdalás nélkül elmennénk az egyikre nélküle, de akkor is hiányozna.
2015. jan. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán 1,5 év körül lehetett. Hát tény, hogy rossz érzés volt bennem, de társaságban voltunk, elfoglaltam magam. Ezen túl kell esni, ez az elválás első lépése. Nem közhetjük őket a háunkra egész életünkre.
2015. jan. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi nem utaztunk még el kettesben, de most nyáron volt először, hogy a gyerekek a nagymamánál aludtak két napot hétvégén, mi meg kettesben voltunk itthon a férjemmel (5 év után először). 1,5, 3 és 5 évesek voltak. Az első este kicsit lelkiismeret-furdalásom volt, de a gyerekek teljesen jól érezték magukat.
2015. jan. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3 éves volt a kicsi és 6 a nagy, amikor leléptünk egy hétvégére. Nagyon féltem, hogy mi lesz, mert akkor aludtak ott először együtt a szüleimnél, előtte csak a nagy volt párszor.

Nem is mertünk messzire menni, csak 1 órás útra :) Wellnesseltünk, sétáltunk, nyugiban ettünk, összebújtunk, szóval csupa olyat, amit a gyerekek mellett már nem nagyon szoktunk és nagyon jó volt!

Annyira belejöttünk, hogy abban az évben elmentünk 2 napra a horvát tengerre is, meg egy hétvégére Prágába.

Mindkettőnél agyaltunk, hogy vigyük-e a gyerekeket, de egyrészről egyik szállás sem volt gyerekbarát (viszont nagyon olcsó volt), másrészről mindkét hely 5-6 órás autóútra volt, ami ilyen rövid időre megterhelő lett volna nekik.

Meg különben is, tényleg jól esik néha szabadnak lenni és úgy tengeni-lengeni, mint a gyerekek előtt:) ez nagyobb erőt ad a többi napra, mintha azt az időt is velük töltöttük volna.

Ja és a gyerekek azóta is imádnak a szüleimnél aludni, sokszor ők kérik, hogy hadd mehessenek át :)

2015. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!