Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehetne megtanítani a...

Hogyan lehetne megtanítani a helyes fogmosásra egy 2 évest?

Figyelt kérdés
Sokszor mostunk együtt fogat, de sajnos nem használt. Mindenképpen egyedül szeretne fogat mosni, viszont nem mossa a fogait, csak tartja a szájában a fogkefét. Próbáltuk a Kicsi gesztenye klub fogmosó dalt is, de csak táncol rá, a fogmosás elmarad. Így megmosom neki én, de akkor megy a hiszti és jövőre oviba megy, ott nem tudom neki megmosni a fogait. Köszönöm a tanácsokat!
2018. márc. 19. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Az a baj, hogy a Te!! gyermekedről van szó és neked kéne tudnod, hogy mire vevő a gyermek.

A fiamnál simán bejött az, hogy a "nagyfiúk" rendesen megmossák a fogukat(persze kb. 1 óráig magyaráztam, hogy milyen ciki lesz majd az oviba, hogy nem tud fogat mosni, meg ha menő akar lenni akkor, hogyan kell fogat mosni, stb.)


A lányom már keményebb dió volt, ott csak a valamit valamiért elv működött, amíg nem vált rutinná.

Pl.: +30 perc játékidő vagy több mese, +1 mese este olvasásnál, stb.

2018. márc. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Nemsoká megtanulja, ne aggódj! Első gyerekem kb 2 éves korától egyik pillanatról a másikra ráérzett. Második mindjár 2, még várom az áttörést. Mi együtt mosunk családilag fogat, és próbál utánozni.
2018. márc. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Majd megtanulja, türelem.

Ha pedig megy az oviba reggel,este akkor is otthon alaposan meg tudod mosni a fogát. Ott neg majd utánozza a többieket is.

2018. márc. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Hú, ez a kérdés nagyon ott van! :D

Én is ugyanezzel a helyzettel küzdök. 27 hónapos a Kislányom, és egyedül akar fogat mosni. Ha én mosom akkor persze ordít, sír, nem akarja engedni. Együtt mosunk fogat és mutatom neki, de persze nem tudja még úgy akkor sem. Azt elértük már, hogy alul felül szépen súrolja is a sörtékkel a fogait, de az első felső és alsó sor mindig kimarad. Ott nem tudja még. Próbálja, de mire odateszi a fogkefét bezárja a száját, nem tudja még az első fogaihoz tenni a kefét. Remélem erre is hamar ráérez majd.

Kitartást kívánok, menni fog az. Mi is haladunk, igaz lassan, de épp úgy kezdtük, ahogy Ti. Eleinte csak tartotta a szájában aztán már mozgatja is és már ott ahol kell. :D

2018. márc. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Lesz ez még így se :D 2 évesen a lányom tök ügyesen próbálkozott, és azon felül hagyta egy nyikk nélkül, hogy én is megmossam neki rendesen. Most bezzeg... Nyáron lesz 3 éves, és a fogmosáshoz minden alkalommal közelharcot kell vele vívni. Nem történt semmi rossz élmény, egyszercsak kattant nála valami, és nem akarja engedni. Magának se mossa abszolút. Remélem elmúlik hamar.
2018. márc. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2 évesen csak ide-oda toligálják a szájukban a fogkefét meg lenyalják a fogkrémet. Ne várd tőle, hogy perfektül mosson fogat, 1 éve van még tanulni. Sőőőt, nekünk a fogorvos azt mondta, hogy egy 6 éves gyerek mellett is ott kell állni, nézni, hogy jól csinálja-e, tanitgatni, és mi is mossuk meg neki.

Én még az elején (pont az ilyennél, hogy hisztizik hogy ő akarja de nem csinálja rendesen) kitaláltam azt, hogy oké, először ő mossa, ha úgy gondolta hogy végzett, raktunk új fogkrémet és én is átmostam nekik. Vagy fordítva, csak akkor moshatja ő is egyedül ha először nekem megengedi, hogy rendesen megmossam. Bevált, működik évek óta.

2018. márc. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, ezt én is kipróbálom. Hátha nálunk is beválik, köszi a tippet!

4-es voltam.

2018. márc. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!