Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túl nagy büntetés lenne nem...

Túl nagy büntetés lenne nem elengedni az ovis farsangra?

Figyelt kérdés
5 éves a fiam. A hétvégén beteg lett és ezzel párhuzamosan a kisördög is belé bújt. Olyan szófogadatlan hogy a hajam kitépem néha. De amugy nem ilyen, és a betegsége sem indokolja, nem lázas, nem levert. 2 percenként fujja az orrát és köhög. Gondoltam kikúrálom csütörtökig, és bemehetne farsangra. Nagyon várja, megvan a jelmeze is. Viszont nem fogad szót, nem öltözik fel, sapka nélkül kiszalad az udvarra, stb. Mondtam neki hogyha nem fogad szót, nem fog meggyógyulni es akkor nem mehet el a farsangra. Ilyenkor kiabál hogy de igen, mehet. Arra gondoltam hogy tényleg nem engedném el. De tartok tőle hogy az már "túl nagy" büntetés lenne számára. Viszont elegem van abból hogy azt gondolja bármit megtehet, nincs következménye. Nem tudom mi történik vele.
2018. febr. 6. 18:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Én csak olyan büntetést helyeznék kilátásba, amit valóban be is tartok. De nyilván azért viselkedik így, mert sose tartottad be a szavad.
2018. febr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
56%
Szia. Szerintem engedd el ha már a jelmeze is megvan.Esetleg mas büntetést adj neki.
2018. febr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem volt rá szükség hogy fenyegetőzzek. Sosem kellett azt mondanom hogy nem lesz ez meg amaz ha nem csinálod ezt vagy azt. Nem találkozott még ilyen büntetés formával.
2018. febr. 6. 18:37
 4/20 anonim ***** válasza:
55%

Én nem engedném el.

Ha nem gyógyul meg, akkor nem csak a gyerek, hanem a közösség érdeke is, hogy ne vegyen részt a bulin. Bármennyire is elkeserítő, és bármennyire is várja.

És igen, kegyetlen bünti, emlékezni fog rá, de nem igazán van alternatíva ebben az esetben.

2018. febr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem büntetném meg, azért mert a betegség alatt nyűgős, hisztis. Azért ez durva lenne.


Farsangra akkor mehet, ha meggyógyult.

Ha nem mehet, az nem büntetés, de betegen ne fertőzze a többi gyereket, meg ne essen vissza, ha még gyenge és a többiek fertőzik meg valamivel.


Szóval szerintem a farsangra menésnek nem a büntetéshez van köze, hanem hogy meggyógyul-e.

2018. febr. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
29%
Az a baj, hogy ez túl nagy bünti lenne, és nagyobb korában is lehet emlékezne rá.másik meg az, h a gyerekek ilyenek.jobb mintha a sarokban ülne és gubbasztana, akkor az lenne a bajod. a lányom 15 éves, gondoltam "már le van a gond".. de rájöttem, hogy csak most kezdődik.. úgyhogy nálunk is mindig van vmi.nehogy unatkozzak.az a baj, hogy a fejünkre nőnek..apukája nincs, aki kicsit szigorúbb lenne vele?
2018. febr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%
Nem akarlak elszomorítani, de mi is betegek vagyunk, mi épp a farsangon kaptuk el, az összes gyerekem fekszik lassan egy hete, nem tűnik úgy, hogy ez olyan betegség, ami pár napig tart, szerintem lesz 8-9 is, amíg tényleg olyan állapotba kerülnek, hogy újra mehetnek közösségbe. Pont ilyen gyerek miatt kapta el sok másik (több anyukával beszéltem, akinek szintén elkapta a kicsi) szóval olyan szülő hibája miatt, aki a még nem egészséges gyereket csakazértis elvitte a bálba... Nem büntiből ne vidd, hanem mert összefertőz mindenkit feleslegesen, azt mondtad, hétvégén lett beteg, ez csütörtökig nem megy át, lehet még a következő hétvégén is köhécselni fog. Vállalod, hogy több gyerek és szülő napjait vágod taccsra az miatt, hogy a beteg fiad odaviszed? Az, hogy milyen öntörvényű viselkedése van, másik lap, de mint egy több beteg gyereket épp gondozó szülő, kérlek, ne menjetek, lehet, nálatok is kiderül majd, kitől indult, nálunk is kiderült, senki sem örül az anyuka döntésének.
2018. febr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat hogy ezt írom, de jelen pillanatban nem érdekel a többi anyuka és a gyerekek sem. Amikor a fiam beteg, megtehettük hogy itthon marad mert volt aki vigyázott rá. Egész télen az olyan szülők miatt beteg a fiam immáron 3. éve akik még lázasan is képesek bevinni az oviba a beteg gyereket. Én a legkisebb náthával is itthon fogtam, és csak akkor ment oviba ha 100%ig meggyógyult. Ugyhogy a farsangot nem azért hagyná ki mert beteg. Ismétlem soha nem csináltam ezelőtt ilyet és nem is fogok! (Tavaly sem vittem be, akkor is beteg volt)
2018. febr. 6. 19:21
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Akkor mi a kérdés?

Ha addigra meggyógyul, akkor vigyed.

De mégis mi a fenéért büntetnéd azzal, hogy nem mehet, azért mert szegény beteg volt és nem úgy viselkedett, mint máskor?

Leírod, hogy egyébként jó gyerek, és nem ilyen.

Te nem vagy nyűgős, amikor beteg vagy??? Nem is értem, hogy juthat ilyen valakinek az eszébe.

2018. febr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
Ez esetben valóban tök felesleges volt a kérdés. Ha megy betegen is, akkor full mindegy, hogy meggyógyul-e addig vagy sem, és ezzel nyilván ő is tisztában van...
2018. febr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!