Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18 hónapos fiamnak 13 foga...

18 hónapos fiamnak 13 foga van, mosni kellene de nem engedi. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ha ő mossa csak rágcsálja a fogkefét, ha én akkor úgy felhergeli magát, üvölt és hány.Ezr kb8-9x játszottuk el, úgy hogy éjfélig le sem lehetett fektetni.
2018. márc. 22. 01:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Én ezt nem tudom megérteni, hat hónaposan jön kb. az első fog átlagban, tehát azóta mosod elvileg, akkor nem szokta meg azóta?
2018. márc. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is fura, hogy ez miért most jön elő. No de te tippeket vársz, szóval:


- próbáljatok új fogkrémet! Engedd, hogy kiválaszthassa ő. Mondd el, melyik milyen ízű és engedd oda a polchoz. Valószínűleg a csomagolás alapján fog dönteni, de akkor is ő választotta, nem csak kapja. Ha dínós/autós/kiskutyás, akkor azt nézegetheti, amíg mosod neki. 😊

- mossátok együtt, családilag! Apa is, anya is, ha van tesó, ő is, és a gyerkőc is. Közben lshet mókázni, vicces arcokat vágni. Legyen buli az egész, ne egy kellemetlen procedúra.

- ha egyik se válik be és hajthatatlan, akkor lehet picit ijesztgetni. Ne azzal, h a fogorvos majd ezt meg azt csinálja, mert egy életre parázni fog tőle, de az elszaporodó bacik, fekete fogak, büdös száj, nem fog tetszeni a lányoknak, stb. indokok miatt el kell kergetni a bacikat.


Sok sikert! 😊

2018. márc. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

Nekem a védőnő és a fogorvos is azt mondta, hogy 2 éves korig nem kell mosni, mert öntisztul a száj és amúgy is olyan vékony a zománc, hogy szétbsszuk.

Mindkét gyerekemnek az első szülinapja után jött ki az első foga, betöltötték már a kettőt, azóta mosom nekik. Gyönyörű, egészséges fogaik vannak.


De ha mindenképpen meg akarod vele utáltatni a fogmosást (épp azt teszed), csak tessék

2018. márc. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Ilyen korban bőven elég ha csak rágcsálja a fogkefét.
2018. márc. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

En is csak par hete mosom ugy igazabol a kisfiam fogait.szombaton lesz 2 eves.

Elotte furdeskor odaadtam neki a baby fogkefet,aztan kb 1,5 honapja megkapta az elso rendes sortes gyerek fogkefejet.azota azt adtam neki,es en akkor mostam fogat.o pedig figyelte es probalt utanozni.

Nem eroltettem neki,a fogkremet ugyszint magatol "probalta" ki.nem egybol fogkremes fogkefevel nyulkaltam a szajaban akarata ellenere.

Lehet ezert,lehet amugy is par hete szepen hagyja,hogy megmossam a fogat.utana ugyan ugy megkapja a fogkefet es probal utanozni.

Furdes kozben altalaban jobban hagyjak.

O a 3.gyerkocom,a 2 nagy mar boven valtja a fogait es soha semmi bajuk nem volt a tejfogaiknak.gyonyoru hoferek voltak.

2018. márc. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%
Aha nyilván öntisztuló a száj? Hypot termel nyál helyett? Anyám.
2018. márc. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Vegyel elektromos fogkefét.
2018. márc. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Én mosom a 17 hós fogát. Látom a dörmi es kifli maradékot, így nem bízom az öntisztulásra. Eleinte ő sem engedte. Azóta tárja ő maga a száját, mióta egyszerre mosom a sajátomat és az övét és közben a Kicsi gesztenye klub fogmosó dalát énekelem neki. Aki látná, biztos hülyének nézne, de még engem is megmosolyogtat a dolog :D
2018. márc. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%
Az enyém 20 hónapos, 4 hónapos kora óta mossuk, soha nem volt gond belőle. Előbb megmosom én neki, utána ő forgatgatja a szájában. Lehet nem szokta meg, igaz nem tudom mióta mossátok.
2018. márc. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

9es vagyok

A kérdésre meg nem válaszoltam.

És ha eltereled a figyelmét? Pancsijáték vagy krémes doboz stb. A fiam a fültisztításért nem rajong, mindig adok neki valamit (arcradír, fürdőrózsa, szappan)

2018. márc. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!