Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti gyereketek hogy reagál a...

A ti gyereketek hogy reagál a tv-ben, ha valakit megölnek vagy nőket bántalmaznak?

Figyelt kérdés

Hány éves, milyen nemű? Máshogy reagál a férfiak, nők, állatokkal szembeni erőszakkal? Van bármilyen diagnosztizált SNI-je?

(nincs gyerekem, nem engedek ilyet nézni, a saját példám miatt kérdezem. Engem gyerekkoromban nagyon megérintett a nők és az állatok elleni erőszak, gyilkosság, a férfiakkal szembeni nem igazán.Képileg bennem ragadtak és napokig rosszul voltam. És Aspergeres vagyok.)



2018. márc. 22. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

5,5 éves, nem tudom hogyan reagálna mivel nem látott még ilyet.

Van tv, de mi szinte sosem nézzük, általában csak a lányom néz rajta mesecsatornát.

Viszont életben látott már olyat amikor állatot bántottak, arra egyértelmű nemtetszését fejezi ki. Mi is erre tanítjuk, hogy minden élőlényt tisztelni kell, én még azt sem engedem neki, hogy bottal a bokrok ágait csapdossa, vagy hajkurássza a galambokat.

Olyat is látott már néhányszor sajnos amikor a párommal elég durván veszekedtünk, az nagyon rosszul érintette, nem értette és rettentő szomorú, stresszes lett miatta.

2018. márc. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
1. vagyok, nem SNI-s a lányom.
2018. márc. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Rossz kategóriában tetted fel a kérdést. Normál esetben egy kisgyerek nem is találkozik ilyenekkel, mert nem neki való, kerüljük az ilyen műsorokat. Leginkább mesék, családi filmek mennek nálunk, ritkán vetélkedő. Még híradót sem nézünk, mert azzal leginkább sokkolni akarják még a felnőtteket is.
2018. márc. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy kimondottan kicsiknek szóló mesében, amiben Bori leesett e bicikliről, a 2,5 éves fiam meg ott sopánkodott egy fél órát, h szegény leesett a bicikliről.
2018. márc. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Mondanám, hogy nomrális esetben nem lát ilyet egy kisgyerek, de mi ezzel kapcsolatban eléggé szabadon eresztjük. Olyat lát csak, amiről tudja, hogy "mese", vagyis már az első alkalommal elmondtuk, hogy amikor vége a filmnek, a néni/bácsi felkel, megfürdik, átöltözik és hazamegy a családjához.

7 éves, 5évesen már látta a Gyűrűk urát, Hobbitot, vagyis részeket belőle. Egyáltalán nem vioseli meg. Ellenben ha a Mikulást bántaná valaki egy mesében, akkor hetekig nem aludna (volt rá példa), mert az jobban összeegyeztethető az ő valóságával.

2018. márc. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen sejtettem, hogy rossz kategória, de az eggyel e feletti már a kamaszok.
2018. márc. 23. 08:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A 5 kicsi majom ugrál az ágyon, 1 leesik, marad 4 dal igy alakul gyermekemnél:

1-2 évesen nem fogta fel az esést, bambán nézte

2-3 Évesen feljajdult, kiabált, kérte, hogy kapcsoljam el

3-4. Évesen nyugodtan közli, a majom leesik, pupos lesz a feje, borogatni kell es nem szabad ágyon ugrálni


4 év körül ott tart, hogy tudja, vannak jok és rosszak, és le kell győzni a rosszakat, ezt jelenleg a vitaminok+antitestek erejével érti hogy legyőzi a szervezetunk a bacikat és nem betegszunk meg.

Ill tudja hogy némely kicsi azert harap mert még nem tudja hogy nem szabad (nem szocializalt)


Szandékos önkényes(csak ugy történő) fajdalomokozással, kinzással még nem találkozott azt még nem értené. Azt pedzegeti még hogy bogarat nem taposunk, virágot nem bántunk, deigazán még nem tekinti őket élolenynek, csak tanulja mint azt hogy nem nyulunk konnektorba vagy macskát simogatni szoktunk

2018. márc. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Metionin ***** válasza:
100%

Én is aspi vagyok de engem csak az állatok bántalmazása hatott meg. Nálunk állandóan ment a tv, kb. az x aktákon nőttem fel de sosem váltott ki bennem érzelmet. De ha egy állattal rosszul bántak, akkor felháborodtam. Gyerekkorrom legnagyobb taumái az Oroszlánkirályban Mufasa halála és a Minden kutya a mennybe jut című rajzfilm volt. Mindezt úgy hogy szerintem több horrort, thrillert és akciófilmet láttam mint bármelyik másik gyerek a környéken.

Ismerős aspi gyerek szintén az állatokat sajnálja, a szuperhősös rajzfilmekben pedig sokszor a gonosz szereplőt sajnálja hogy meghalt/börtönbe zárták.

Tesóm meg kiskorában minden csatajelenetnél szurkolt és kiabált hogy "ezaaz! üssed!" meg "juhúú eltalálta!". Kivétel nála is az állatok voltak, valami rajzfilmben ha kergettek egy állatot, akkor olyanokat kiabált, hogy "hagyd békén a kutyát te köcsög!" Ő elviekben normális (tehát diagnózisa nincs semmire) amúgy kissé OCD-s és hipochonder.

2018. márc. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!