Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hany fokos idoben nem adja...

Ki hany fokos idoben nem adja mar a gyerekere az alabbiakat?

Figyelt kérdés

1. Sapka

2.Teli kabat

3. Harisnya

4. Belelt nadrag

5. Teli cipo (nem csizma vagy hotaposo)

6. Atleta


Csak kivancsisagbol...en hajlamos vagyok tuloltoztetni a gyerekem. :-)


2018. márc. 29. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

Teli sapka, teli kabat 15 fok felett lekerul. 15 fok felett mellenyt adok ra es ha szél van akkor fulvedot vagy vekony sapkat.

Harisnyat stabil 15-17 fokban nem adok ra.

Belelt nadragot csak hoban, esoben adtam ra, azt mar 5 fok felett nem adtam soha.

Teli cipot aprilis korul rakjuk el,mert a fold lassan melegszik fel es szerintem kell a belelt cipo.

Az enyem 2 eves es meg nem volt beteg, pedig mindig kint vagyunk. Szoval nekunk bevalt ez az oltozet.

2018. márc. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

15 fokig télikabát? Dehát bent 20 van és pólóban vagyunk! 😮

Sapi 5 fok fölött vékony, 20 fok fölött semmi, 30 fölött kalap a napszúrás miatt.

Overál csak mínuszban, sima téli kabát 5 fokig, 5 fölött tavaszi kabát, 15 fölött vastag pulcsi, 20 fölött póló.

Harisnya gatya alá soha, szoknyához 25 fokig.

Bélelt nadrág soha.

Mínuszban bélelt cipő, 10-ig téli, de nem bundás, onnantól vékonyabb is jó, szandál 25-től.

Atléta soha.


Sosem volt beteg. 😊

2018. márc. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

1. Sapka: már most se kellene hőfok szerint, de vékony pamutot kap, mert még szeles az idő. Ha napos, nem szeles, akkor 10 fok körül már nem adok.


2.Teli kabat: már eltettem volna, de még nem vettem neki átmenetit, ezért csak hosszú pólóval (alatta body-val) hordja.


3. Harisnya: csak overál alá szoktam. Azt pedig 0 fok alatt. Önmagában, ruhához pedig a mostani időjárásban.


4. Belelt nadrag: ebben a 8 fok körüliben még hord, de nem vastag polárost, hanem jersey-vel vékonyan bélelt farmert, azt is csak azért, mert hidegek a játszótéri játékok.


5. Teli cipo (nem csizma vagy hotaposo): már nem hord. Most cseréltük ahogy elolvadt a hó, felszáradt a latyak és hirtelen 5-8 fok lett.


6. Atleta: még bodys. Hosszú póló alá kap rövidet.


2,5 éves és nem fázós.

2018. márc. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Sapkát szélmentes 15 foktól tuti nem kapnak, téli kabátot úgy 10 fokig használunk, harisnyát csak akkor használunk, mikor zoknilevevős korszakban vannak, bélelt nadrág úgy 10 fokig, téli cipő kicsit tovább, kb. 13-15 fokig, mert nem használunk "átmeneti" cipőt, csak félcipőt, atlétát szükség szerint, azt inkább kiegészítő rétegként hordunk, ha pl. hosszú ujjú póló alá kell, de ha nagyon hideg van, akkor inkább vastagabb pulcsi, mint plusz atléta.
2018. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat.

Azert latom megoszlanak a velemenyek...en magam sem tudom neha, es a gyerek meg konnyen izzados, utana pedig megfazik gyakran. :-(

2018. márc. 29. 15:29
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

1 éves múlt.

Felénk most fújt a szél!

Vékony sapi,felig átmeneti kabát,hosszú ujjú,rovidujju body,harisnya,gatya,tepozaras bőr átmeneti cipő.menet közben még a vékony kesztyűt is rá adtam olyan hideg volt a széltől a keze!

2018. márc. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Mo-n köztudottan túlöltöztetik a gyerekeket.Vicces tud lenni,amikor az egyik gyerek tavaszi pulcsiban,vékonyabb nadràgban,a màsik pedig téli overàlban van a jàtszón...
2018. márc. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azert nem drasztikusan oltoztetem tul, csak sokszor az az 1 plusz reteg is sok tud lenni.

Az atmenet sem egyszeru a tavaszba, reggel meg hideg van oviba menet, du-an sokszor 15-20 fok.

2018. márc. 29. 16:10
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Óh, szegény 7-es hová születtél? Képzeld itt a múlt héten reggel -8 fok volt, délután pedig ragyogó napsütés +10 fok. Szóval reggel bőven kellet a bundás csizma, overállal, vastag sapkával. Aki viszont délben indult nyugodtan tavasziasra vehette a figurát.

Kedves kérdező! Szerintem nem feltétlenül az öltözéssel van gond, sokkal inkább az ovis vírusokkal. Én egyébként kb 5 fokig adom a fennt leírt dolgokat. De a napi átlagot veszem, mert ha oviba mentek nem egy pár órára viszed ki a gyereket, hanem egész napra öltözteted. Ha reggel 2-3 fok van, de a napi max 8-10 fok, akkor vékonyabb kabbátot, cipőt és sapkát kap. Az udvaron ebéd előtt játszanak, akkor már jó idő van. De ha nem csúzdáznak, bunkereznek vagy hintáznak, hanem megállás nélkül veszettül fogócskáznak, akkor tuti lefő :( A tavasz sajnos ilyen, a ruha vagy kevés vagy sok.

2018. márc. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, kedves utolso, teljesen egyetertek.
2018. márc. 30. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!